Новини

Голова Вінницької ОДА заявив про наявність плану дій у разі другої хвилі COVID-19

26 травня 2020, 18:54

План дій у разі другої хвилі COVID-19 розробили у Вінницькій ОДА. Про це під час пресконференції повідомив голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський.  За його словами, в області розробили стратегію запобігання розповсюдженню інфекції: виявлення, поводження та лікування інфікованих пацієнтів.


За словами очільника області, реалізація цієї стратегії сприяла вчасному розірванню ланцюжків інфікування і збереженню здоров’я вінничан та порівняно малому відсотку важких та летальних випадків у регіоні. 

Під час пресконференції Владислав Скальський повідомив, що Вінницька область є однією з небагатьох, яка повністю готова до наступного етапу послаблення карантину. Щодо кількості проведених тестувань, голова ОДА підкреслив, що область займає одну з провідних позицій серед регіонів України й це результат реалізації стратегії максимального тестування методом полімеразно-ланцюгової реакції. За словами очільника області, показник завантаження ліжок в лікарнях області також відповідає вимогам МОЗ.

— Ми обрали стратегію максимального тестування методом полімеразно-ланцюгової реакції. Станом на сьогодні, у наших лабораторіях проведено вже 17970 тестувань. Щодо виплат медикам, які протидіють COVID-19, все виплачено та я особисто тримаю це питання на контролі, — зауважив пан Скальський.

Очільник області  також зазначив, що триває процес підписання договорів з НСЗУ щодо надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

На дані пакети подано 60 пропозицій від Вінницької області, вже підписано 45 договорів, з них 1 пакет для Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, 28 договорів по мобільним бригадам з центрами сімейної медицини, 9 договорів – по стаціонарній допомозі, 7 договорів по стаціонарній допомозі за квітень місяць. Важливим є те, що вартість цих договорів включає як підвищену заробітну плату медиків, що працюють з COVID-19, так і медикаменти для наших пацієнтів, адже лікування є досить дороговартісним, — зазначив  голова ОДА.

Владислав Скальський наголосив на тому, що всі мають навчитися жити в нових умовах  та забезпечувати життєдіяльність, зробивши відповідні висновки після карантину. 

Необхідно відновити повноцінне функціонування області, за умови виконання усіх карантинних заходів, враховуючи, що друга хвиля можлива. Ми повинні сформувати ритмічну роботу галузі охорони здоров’я в нових умовах, для того, щоб передбачити будь-який виклик. В цьому питанні вагомою є мотивація медпрацівників, — підкреслив посадовець.

Владислав Скальський нагадав, що у Вінниці розробили програму антикризової підтримки громади та закликав, аби подібні програми запровадили на місцях органи місцевого самоврядування для якнайшвидшого відновлення економіки.

Поділитися :

Останні новини

Стартувало громадське обговорення Стратегії розвитку туризму Вінниці до 2030 року

7 серпня 2020, 18:38

У Вінниці запустили два нових напрямки маршрутних таксі: 30А і 30Б з’єднають місто з Щітками та Писарівкою

7 серпня 2020, 18:30

180 прибудинкових територій відремонтували у Вінниці за останні п’ять років

7 серпня 2020, 17:10

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов розповів про долю центрального стадіону і підтримку ФК "НИВА"

7 серпня 2020, 16:54

На Вінниччині цього року ЗНО на 200 балів склали вдвічі більше випусників, ніж торік

6 серпня 2020, 17:14

У Вінниці комплексно утеплили найбільш енергозатратну школу №10

6 серпня 2020, 15:10

Два летальних випадки серед медичних працівників від COVID-19 зареєстрували на Вінниччині

6 серпня 2020, 14:50

У Вінниці фестиваль сімейного кіно #VinCinemaOpenAir проходитиме щоп’ятниці

6 серпня 2020, 12:07

Протягом тижня українських туроператорів та журналістів знайомили з туристичними магнітами Вінниччини

6 серпня 2020, 11:23

Обіцяні "інвестиційні няні» виявились «нянями у погонах»: Центр муніципальних систем управління оприлюднив офіційну заяву

5 серпня 2020, 17:45
Всі новини