Новини

Гройсман: рада IX скликання ухвалювала як потрібні суспільству закони, так і відверто помилкові ініціативи

22 липня 2020, 11:46

Українській владі сьогодні треба концентруватися не на статистиці зустрічей з людьми чи кількості ухвалених законопроєктів, а на проблемах українців, їхній зайнятості та зростанні доходів. Уряд має представити план дій, який дасть відповіді на всі питання, які хвилюють людей.

 

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» сказав експрем'єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи  підсумки року роботи нового складу Верховної ради.   

                                      

Він зазначив, що Парламент IX скликання ухвалював, як корисні для суспільства закони, так і відверто помилкові. На думку Володимира Гройсмана, це закони про ринок землі та гральний бізнес, що однозначно негативно впливатимуть на життя українців.   

«Головне не те, як ситуацію оцінюють політики. А те, чи стали люди жити краще, - сказав Володимир Гройсман. – Деякі закони, які були прийняті, були необхідними. Мова про посилення антикорупційної боротьби, наприклад. Але разом з тим, були і закони, які негативно впливатимуть на життя людей. Наприклад,  закон про ринок землі – це грандіозна помилка, яка призведе до мінімізації доходів українців. Людей позбавляють можливостей купувати землю. З 2024 року можна буде концентрувати до 10 тис. га земель. Питання: а хто матиме можливість придбати такий обсяг?»

Експрем'єр наголосив, що ринок землі треба було орієнтувати на інтереси фермерських господарств, яких наразі близько 40 тис. Фокус на сильному фермерському класі у сукупності з можливостями децентралізації мав дати потрібний економічний ефект. Володимир Гройсман наголосив, що доклав багато зусиль для розвитку агросектору, і вважає своїм завданням змінити норму про концентрацію земель з 2024 року. 

Невдалим проєктом Володимир Гройсман назвав також закон про гральний бізнес. За його словами, дозвіл розміщувати казино в тризіркових готелях перетворить їх на примітивні  «гральні борделі», натомість сегмент готелів економ-класу – для звичайних українців чи туристів – буде втрачено.

«Ми будемо мати серйозну соціальну проблему, - сказав Володимир Гройсман. – Аби бюджет отримав 3-4 млрд гривень, українці мають програти 50-60 млрд грн. Іншими словами, це системно неправильний закон. Навести порядок в цій сфері було потрібно. Але задля спокою людей».

Як наголосив Володимир Гройсман, ще одна чутлива тема - це соціальний захист українців.  Передусім, зарплати та пенсії.

«Що ми не побачили за рік? Адекватної мінімальної і середньої зарплати по країні, березневої індексації пенсій, підвищення зарплат вчителів (з січня 2020 року). А що побачили? Бюджет летить вниз, економіка летить вниз. А ще й коронавірус. Удар виявився подвійним», - сказав Володимир Гройсман. І додав, що  суттєвої турбулентності додає ще й невизначеність з пенсійним забезпеченням українців та борговою політикою країни, а також перспектива «увімкнути» гривневий друкарський верстат.                                      

Необхідно формувати державну програму підтримки, - зазначив Володимир Гройсман. та додав, що сьогодні треба говорити про людей. Питання зайнятості та адекватної зарплати – головні для Уряду.  Політик вкотре наголосив, що Уряд має представити план дій, який дасть відповіді на всі питання, які хвилюють людей.

«Ми ж не впевнені в тому, що восени не повториться ситуація з карантином. Тож програма Уряду має базуватися на трьох складових – підтримці медицини, бізнесу і на соціальному захисті», - додав прем’єр-міністр України (2016-2019) Володимир Гройсман.

Поділитися :

Останні новини

Обіцяні "інвестиційні няні» виявились «нянями у погонах»: Центр муніципальних систем управління оприлюднив офіційну заяву

5 серпня 2020, 17:45

СБУ проводить обшуки у вінницькому Центрі муніципальних систем управління

5 серпня 2020, 16:17

"Центр історії Вінниці" переїхав у колишню садибу Боруха Львовича

5 серпня 2020, 11:37

Мер Вінниці Сергій Моргунов оприлюднив відео нового спорткомплексу на території гімназії №2

5 серпня 2020, 11:07

У Вінниці біля нової школи на Поділлі встановили додатковий світлофор

4 серпня 2020, 18:37

Експрем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав українців активніше висловлювати свою позицію щодо повернення "бебі-боксів"

4 серпня 2020, 17:42

У Вінниці в «Центрі матері та дитини» буде відділення реабілітації для недоношених немовлят

4 серпня 2020, 16:36

Палату інтенсивної терапії створюють у Вінницькій міській клінічній лікарні №3

4 серпня 2020, 15:46

Вінницьких рестораторів та готельєрів навчатимуть робити бізнес конкурентноспроможним

4 серпня 2020, 13:49

Залу для весільних церемоній вінницького РАЦСу оновили

3 серпня 2020, 17:33
Всі новини