Новини

На Вінниччині зареєстровано найбільшу кількість випадків ботулізму

29 квітня 2020, 12:45

Цьогоріч на Вінниччині зареєстровано 5 випадків захворювання на ботулізм. Один з них – летальний.


Про це повідомляє Центр громадського здоров’я. В області найбільша кількість захворілих, у порівнянні з іншими областями. Троє хворих на ботулізм зареєстрували на Чернігівщині та по одному на Донеччині, Житомирщині, Київщині, Закарпатській та Черкаській областях, Чернігівщині, Хмельниччині та у Києві.

Загалом, з початку 2020-го року в Україні зареєстровано 13 випадків ботулізму, захворіли 15 людей. Водночас повідомляється, що по Україні, у порівнянні з минулим роком, кількість тих, хто захворів на ботулізм зменшилась вдвічі, а кількість померлих – втричі. Всі постраждалі у поточному році мали можливість отримати протиботулінічну сироватку.

Фото: Центр громадського здоров’я України

Більшість харчової продукції, що стала причиною захворювання (у 13 постраждалих — 86,6%), була виготовлена в домашніх умовах.

"Інші випадки захворювання на ботулізм були пов’язані з вживанням м’ясних консервів та інших виробів із м’яса, овочевих та грибних консервів" – йдеться у дописі.

У Центрі громадського здоров’я зазначають, що ботулізм має чітко виражену сезонність. Підйом захворюваності спостерігається у травні-червні.

Симптоми ботулізму:

  • Неврологічні розлади – порушення зору (двоїння або туман в очах, невиразність мови, важкість ковтання, відчуття сухості у роті, м'язова слабкість).
  • У кожного другого хворого, першими проявами ботулізму можуть бути короткочасні симптоми інтоксикації: пронос, блювота, може незначно підвищитись температура, боліти живіт.
  • Важкі форми захворювання характеризуються різким пригніченням функції дихальних м'язів. За відсутності адекватної терапії, смерть зазвичай настає від дихальної недостатності на 2—3-й день хвороби.
  • У дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу, а також м'язової слабкості.
  • Інкубаційний період може тривати від 2—3 годин до 10 днів.

Під час виникнення будь-яких із цих симптомів потрібно терміново звернутися за допомогою до лікаря.

Як вберегтися від ботулізму:

  • ретельно мийте руки, продукти та посуд;
  • під час консервування в домашніх умовах, особливо м'ясних і рибних продуктів, необхідно протягом двох діб прогрівати за температури 100°C 5 хвилин, після чого простерилізувати консерви за температури 100°C не менше 40-60 хвилин з подальшим герметичним упакуванням. Найменше здуття кришки — причина для категоричної відмови від вживання в їжу вмісту такої банки;
  • рибу перед засолом у домашніх умовах необхідно почистити від нутрощів, ретельно промити зовнішню й внутрішню поверхні;
  • гриби складно повністю очистити від мікрочастинок ґрунту, тому не рекомендується консервувати їх у герметично закритих банках у домашніх умовах;
  • не можна купувати й вживати харчові продукти, виготовлені у домашніх умовах (консерви, в’ялену, копчену, солену рибу тощо) в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб.

Поділитися :

Останні новини

Спеціалісти інституту культурної спадщини розробляють історико-архітектурний план Вінниці

3 липня 2020, 13:45

У Вінниці налагодять виробництво апаратів ШВЛ

3 липня 2020, 13:26

На консультацію лікаря без тесту: вінницький мер закликав повідомляти про вимоги проходження ПЛР-тестувань

3 липня 2020, 12:24

Коронавірус на Вінниччині: актуальна статистика на 3 липня

3 липня 2020, 11:45

Крокет, стрільба з лука та малювання: у Вінниці влаштують ретро-пікнік

3 липня 2020, 10:16

На обладнання вінницької школи на Поділлі виділили майже 32 мільйони гривень

3 липня 2020, 09:22

"200 днів брехні": у Вінниці пройде акція на підтримку підозрюваних у вбивстві Шеремета

2 липня 2020, 16:19

Після 20 липня вінничанам почнуть нараховувати муніципальну допомогу

2 липня 2020, 15:21

У Вінниці виділять 400 тисяч гривень на підтримку соціальних підприємств ветеранів АТО

2 липня 2020, 13:25

На Вінниччині поліція затримала керівника автошколи за хабар

2 липня 2020, 12:41
Всі новини