Новини

Не show – тільки спів: у Вінниці влаштують "не концерт" подільських пісень

10 березня 2020, 13:25

Почути пісні, які вже не виконують на концертах у Вінниці чи на фольклорних фестивалях області, можна буде 25 березня у молодіжному центрі "Квадрат". Тут звучатимуть ліричні побутові пісні Вінниччини, зібрані в експедиціях починаючи з 20-х років ХХ століття.


Як йдеться в анонсі заходу, ці пісні "стали не рентабельними для сценічного виконання, вони не викликають масового "вау" у глядацькій залі, бо: старі, задовгі, нудні, "їх співають тільки бабусі", тягучі, не модні, не зрозумілі, не приваблюють широкий загал слухачів". Але вони прекрасні, бо вони рідні, живі їх співали бабусі та прабабусі, у них щирі, правдиві інтонації, які не можуть не резонувати.

"Якщо ви поціновувач веселих, жартівливих, танцювальних пісень з постановками, жартами й всілякими "примочками" – вам сьогодні не до нас. Цього тут точно не буде – щоб ви не були розчаровані, говоримо чесно: ця територія вільна від шароварів, жартів про кума з кумою, недолугих господинь, сала з горілкою і сварок свекрухи з невісткою", – пишуть в анонсі.

Найкоротша пісня має 3 куплети та триває 2 хвилин 30 секунд, а найдовша 18 куплетів і триває 6 хвилин. Пісні зібрані в селах Чечельницького, Бершадського, Муровано-Куриловецького, Могилів-Подільського, Іллінецького, Тростянецького, Томашпільського, Жмеринського, Теплицького, Барського, Тульчинського, Немирівського районів Вінницької області.

Подільське багатоголосся відтворюватимуть учасники фольклорного гурту "Мокоша" Вінницького коледжу культури й мистецтв ім. М.Д.Леонтовича під керівництвом Юлії Васюк.

"Ми співатимемо без скорочень, прикрас, аранжувань, інструментів та інших засобів. Не буде "підтанцьовок", відеорядів, "зіркових" гостей і феєрверку в кінці. Дивитись теж особливо не буде на що, тож можете брати пледик чи подушечку, розташовуватися, закривати очі й просто слухати. Пісні, голоси, слова, звуки", – зазначають організатори.


Авторка й організаторка заходу Юлія Васюк, співачка, фольклористка, викладачка Вінницького коледжу культури і мистецтв ім.М.Д.Леонтовича, учасниця ГО "Етномайстерня Коло". "Не концерт" розпочнеться 25 березня о 18:30. Вхід вільний.

Поділитися :

Останні новини

На вінницьких перехрестях відновлюють розмітку велопереїздів

1 липня 2020, 16:51

У Вінниці перші підприємці подали заявку на оформлення муніципальної компенсації

1 липня 2020, 14:41

Коронавірус на Вінниччині: актуальна статистика на 1 липня

1 липня 2020, 12:43

Вінничани можуть надсилати документи для оформлення муніципальної доплати поштою

1 липня 2020, 11:28

Альтернатива у пересуванні містом: вінничани запустять сервіс безстанційного прокату електросамокатів

30 червня 2020, 17:03

До вінницької школи на Поділлі почали завозити меблі

30 червня 2020, 16:05

Відзавтра вінничани зможуть змінити адресу голосування: як це зробити

30 червня 2020, 14:43

У Вінниці понад 700 медиків отримали муніципальні надбавки за червень

30 червня 2020, 13:46

"Вивчай та розрізняй": вінницьких учнів навчатимуть основ медіграмотності

30 червня 2020, 12:03

"Місто ідей": затвердили посібник з використання стилістики Вінниці

26 червня 2020, 17:06
Всі новини