Новини

"Не штрафи, а роз’яснювальна робота": як у Вінниці поліція контролюватиме дотримання карантинних обмежень

6 квітня 2020, 15:03

Починаючи з 6 квітня почали діяти нові карантинні обмеження, які уряд запровадив через зростання в Україні кількості хворих на COVID-19. За недотримання карантину загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень.


За роз’ясненнями щодо процедури накладання штрафів, кореспонденти радіо "Місто над Бугом" звернулися  до Анни Олійник, речниці Нацполіції у Вінницькій області. Вона пояснила, що мета поліцейських наразі не збір штрафів, а роз’яснювальна робота. За словами пані Олійник, протоколи виписуватимуть лише у випадку злісного невиконання правил карантину та умисного повторення.

Щодо людей пенсійного віку, то з ними проводитимуть бесіди, позаяк вони перебувають у зоні ризику. Також обіцяють не штрафувати пенсіонерів за відсутність маски.

– Люди категорії 60+ мають перебувати зараз на самоізоляції, тобто виходити на вулицю лише у крайньому разі. За умови, якщо немає рідних і сторонніх людей, які їм можуть допомогти. Якщо така людина буде без маски й вона мотивує це тим, що вона не мала змоги купити маску, то ми не будемо штрафувати. Ми будемо доносити цю інформацію до компетентних органів влади.

Поліцейські будуть пильніше контролювати громадські місця, аби там дотримувалися правил карантину. Тобто не більше однієї людини на 10 квадратних метрів у магазинах, наявність захисних масок, заборона прогулянок у парках та скверах.

– Немає зараз тотальної заборони виходу на вулицю, але ми закликаємо людей бути свідомими й захистити себе та тих людей, з якими ви живете. Адже, як свідчать дані МОЗ, люди можуть переносити цю смертельно небезпечну інфекцію, не маючи симптомів. Тому ми закликаємо залишатися вдома, – повідомила Анна Олійник.

Важливо зазначити, що, підійшовши до громадянина, поліцейський спершу має представитись та показати службове посвідчення. Далі пояснити, чому він вас зупинив та пояснити, які ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу про адміністративні порушення він вбачає у Ваших діях. За тим він може перевірити наявність документів. І наостанок поліцейський складає протокол про адміністративне правопорушення. Це може відбуватися або на місці, або в поліцейському відділку, якщо у патруля немає цих протоколів з собою. Вас відпускають, а протокол направляють до суду поштою. Про час та місце розгляду справи вас повідомляють судовим викликом.

Нагадаємо, роз'яснення щодо нових обмежень дав також голова Вінницької ОДА. Ознайомитись з ним можна за посиланням.

Поділитися :

Останні новини

У Вінниці Держпродспоживслужба виявила 41 випадок порушення санітарних норм

9 липня 2020, 17:30

"Нульова толерантність до корупції": очільник Вінниці Сергій Моргунов прокоментував лідерство у рейтингу мерів

9 липня 2020, 16:37

У Вінниці завершилась реконструкція спортивного ядра біля школи №33

9 липня 2020, 15:28

У Вінниці ремонтують амбулаторію №3 на вулиці Воїнів-Інтернаціоналістів

9 липня 2020, 13:19

Коронавірус на Вінниччині: актуальна статистика на 9 липня

9 липня 2020, 11:31

84% вінничан підтримують штрафи за неправильне паркування – соцопитування

8 липня 2020, 16:50

У Вінниці відновив роботу сервісний центр МВС на Брацлавській

8 липня 2020, 14:46

Понад 2,5 мільйони разів у червні вінничани користувались безготівковою оплатою проїзду

8 липня 2020, 13:47

"Не полігон, а сміттєпереробний завод": у Вінниці працюють над проєктом інноваційного утилізаційного комплексу

8 липня 2020, 13:04

Мер Вінниці Моргунов має найменший ризик корупції – рейтинг Obozrevatel

7 липня 2020, 11:01
Всі новини