Новини

Понад 400 плямистих оленів живуть у Вінницькому лісгоспі

7 травня 2020, 13:30

Облік диких тварин, проведений у 2020 році в угіддях державних підприємств Вінницького облуправління лісового та мисливського господарства нараховує 441 оленів плямистих.


Як повідомляється на сторінці Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, раніше цей вид оленів мешкав у дібровах Поділля. Проте через діяльність людей та низку інших процесів, олені плямисті наразі є не у всіх мисливських угіддях.

За словами директора ДП "Вінницький лісгосп" Віктора Попельнюка, наразі збільшують популяцію цього виду у вольєрному господарстві. Площа мисливських угідь становить 11 тисяч 105 гектарів. Це територія чотирьох адміністративних районів – Вінницького, Калинівського, Тиврівського та частково Немирівського. А голове завдання мисливського господарства – збільшити  чисельність та видового різноманіття фауни.Тому лісівники ДП "Вінницький лісгосп" залучають значні фінансові та людські ресурси для відновлення у мисливських угіддях цих різновидів тварин. 

Вольєр для напіввільного утримання диких тварин площею 163 гектарів Вороновицького та Шендерівського лісництв Вінницького лісгоспу. Його розділили на дві частини, у одній мешкають дикі свині, а в іншій розводять плямистих красенів. На території вольєру спорудили штучну водойму із проточною водою.

На фото – самки оленя плямистого з молодняком біля водойми. Світлини зроблені з допомогою фотопастки, встановленої у лісових угіддях, і одне із її завдань – спостереження за станом та чисельністю лісових мешканців.

У 2018 році сюди завезли 10 самок, які привели того ж року молодняк. Дещо пізніше до них приєднався господар, перший  дорослий самець. Працівники вольєру саме через такий нерівномірний статевий розподіл дали оленю кличку Султан.

У самців оленя плямистого зараз особливий період – щорічне оновлення атрибуту краси і мужності у їхньому племені – рогів. Починають скидати олені роги на другому році життя, обчухуючи ними дерева. А через два місяці видно уже молоді роги, які встигають відрости до шлюбного періоду тварин. Адже у період гону олені влаштовують справжні турнірні бої за серце дами чи кількох дам. А ще саме за кількістю відростків на рогах можна визначити вік тварини.

За результатами цьогорічного обліку у вольєрі мешкає 27 оленів, це разом із минулорічним молодняком. З них приблизно 5-7 самців. Повідомляється, що кінець весни–початок літа – це час, коли олениці приводять потомство. У теплу пору року у ці тварини найкрасивіші: яскраве хутро і найчіткішими стають плямки, що дали назву видові. Взимку ж цятки майже зникають.

 

Поділитися :

Останні новини

Спеціалісти інституту культурної спадщини розробляють історико-архітектурний план Вінниці

3 липня 2020, 13:45

У Вінниці налагодять виробництво апаратів ШВЛ

3 липня 2020, 13:26

На консультацію лікаря без тесту: вінницький мер закликав повідомляти про вимоги проходження ПЛР-тестувань

3 липня 2020, 12:24

Коронавірус на Вінниччині: актуальна статистика на 3 липня

3 липня 2020, 11:45

Крокет, стрільба з лука та малювання: у Вінниці влаштують ретро-пікнік

3 липня 2020, 10:16

На обладнання вінницької школи на Поділлі виділили майже 32 мільйони гривень

3 липня 2020, 09:22

"200 днів брехні": у Вінниці пройде акція на підтримку підозрюваних у вбивстві Шеремета

2 липня 2020, 16:19

Після 20 липня вінничанам почнуть нараховувати муніципальну допомогу

2 липня 2020, 15:21

У Вінниці виділять 400 тисяч гривень на підтримку соціальних підприємств ветеранів АТО

2 липня 2020, 13:25

На Вінниччині поліція затримала керівника автошколи за хабар

2 липня 2020, 12:41
Всі новини