Новини

Понад 400 плямистих оленів живуть у Вінницькому лісгоспі

7 травня 2020, 13:30

Облік диких тварин, проведений у 2020 році в угіддях державних підприємств Вінницького облуправління лісового та мисливського господарства нараховує 441 оленів плямистих.


Як повідомляється на сторінці Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, раніше цей вид оленів мешкав у дібровах Поділля. Проте через діяльність людей та низку інших процесів, олені плямисті наразі є не у всіх мисливських угіддях.

За словами директора ДП "Вінницький лісгосп" Віктора Попельнюка, наразі збільшують популяцію цього виду у вольєрному господарстві. Площа мисливських угідь становить 11 тисяч 105 гектарів. Це територія чотирьох адміністративних районів – Вінницького, Калинівського, Тиврівського та частково Немирівського. А голове завдання мисливського господарства – збільшити  чисельність та видового різноманіття фауни.Тому лісівники ДП "Вінницький лісгосп" залучають значні фінансові та людські ресурси для відновлення у мисливських угіддях цих різновидів тварин. 

Вольєр для напіввільного утримання диких тварин площею 163 гектарів Вороновицького та Шендерівського лісництв Вінницького лісгоспу. Його розділили на дві частини, у одній мешкають дикі свині, а в іншій розводять плямистих красенів. На території вольєру спорудили штучну водойму із проточною водою.

На фото – самки оленя плямистого з молодняком біля водойми. Світлини зроблені з допомогою фотопастки, встановленої у лісових угіддях, і одне із її завдань – спостереження за станом та чисельністю лісових мешканців.

У 2018 році сюди завезли 10 самок, які привели того ж року молодняк. Дещо пізніше до них приєднався господар, перший  дорослий самець. Працівники вольєру саме через такий нерівномірний статевий розподіл дали оленю кличку Султан.

У самців оленя плямистого зараз особливий період – щорічне оновлення атрибуту краси і мужності у їхньому племені – рогів. Починають скидати олені роги на другому році життя, обчухуючи ними дерева. А через два місяці видно уже молоді роги, які встигають відрости до шлюбного періоду тварин. Адже у період гону олені влаштовують справжні турнірні бої за серце дами чи кількох дам. А ще саме за кількістю відростків на рогах можна визначити вік тварини.

За результатами цьогорічного обліку у вольєрі мешкає 27 оленів, це разом із минулорічним молодняком. З них приблизно 5-7 самців. Повідомляється, що кінець весни–початок літа – це час, коли олениці приводять потомство. У теплу пору року у ці тварини найкрасивіші: яскраве хутро і найчіткішими стають плямки, що дали назву видові. Взимку ж цятки майже зникають.

 

Поділитися :

Останні новини

У Вінниці збільшили фінансування будівництва спорткомплексу на Янгеля на 8 млн гривень

25 вересня 2020, 12:51

У Вінниці в освітніх закладах безкоштовно харчуватимуться діти, постраждалі внаслідок воєнних дій

25 вересня 2020, 11:54

Вінницькі тепловики готуються до зими: перевіряють обладнання теплових мереж і техніку

25 вересня 2020, 11:16

У Вінниці відбудеться виставка "Кольори Індії"

25 вересня 2020, 09:55

Вінницькі студенти створили першого робота «санінспектора»

24 вересня 2020, 17:38

Вперше за 24 роки Jazz Fest у Вінниці пройде в онлайн-форматі

24 вересня 2020, 17:08

Перший у Вінниці безконтактний тролейбус «VinLine», з автономним ходом на 20 км, вийшов на рейс

24 вересня 2020, 15:27

«Центр історії Вінниці» запрошує на віртуальну екскурсію вінницькою садибою Боруха Львовича

24 вересня 2020, 12:52

У Вінниці триває всеукраїнський чемпіонат зі спортивної акробатики

24 вересня 2020, 11:18

У Вінниці розписали стіни дитячого відділення обласної психоневрологічної лікарні імені Ющенка

24 вересня 2020, 09:54
Всі новини