Новини

Попри коронакризу у Вінниці збільшується кількість підприємців

17 липня 2020, 12:07

Втрати бюджету Вінницької міської ОТГ за вісім місяців коронакризи  очікуються 229, 3 млн. грн. Це близько 7% від першочергового плану по бюджету 2020 року. На надходження до міського бюджету переважно впливає зниження ділової активності та економічний спад. Але попри складну ситуацію, викликану коронавірусом, у Вінниці з початку року кількість фізичних-осіб підприємців збільшилась. А бізнес отримує підтримку в рамках програми «Вінничани важливі».

 

Про це під час онлайн-брифінгу повідомив вінницький міський голова Сергій Моргунов. За його словами, основні джерела втрат,  - це податок з доходів фізичних осіб (168 млн. грн), плата за землю (27,8 млн. грн)  та єдиний податок (15 млн. грн).  Проте у серпні очікується більш позитивна динаміка щодо наповнення міського бюджету. 

Не зважаючи на це, вирівняти ситуацію у повному обсязі та компенсувати втрачені майже 230 мільйонів не вдасться, - додав міський голова.

Сергій Моргунов також додав, що якщо говорити про втрати у сфері туризму, то гості  до Вінниці приїздять переважно на свята, фестивалі та відкриття фонтану. І так, як у Вінниці, у зв’язку з карантином, не проводили масові заходи, місто туристів втратило. Коли послабили обмеження, з’явилась незначна динаміка збільшення туристичного потоку до Вінниці.

                                            

 

Надходжень від туристичного збору у 2020 році очікувалось близько 2 млн. грн., проте фактично бюджет міста отримає близько половини цих коштів, - додав міський голова.

Також міський голова наголосив, що попри складну ситуацію, викликану коронавірусом, у Вінниці з початку року кількість фізичних-осіб підприємців збільшилась на 168. Міська рада зі свого боку підтримує бізнес через антикризові заходи, передбачені у програмі «Вінничани важливі».  Так, автоматично звільнили близько 10 тисяч підприємців від сплати єдиного податку по І і ІІ групі. Ще 2000 суб’єктів господарювання скористались муніципальною пільгою по платі за землю, а близько 1000 – по податку на оренду нерухомого майна. 

«Ситуація досить непроста, але ми маємо позитивний баланс по створених суб’єктах підприємницької діяльності.  І це хороша тенденція для економіки. Якщо говорити про фізичних осіб-підприємців, то їхня кількість з початку року збільшилась на 168. Було зареєстровано 1506 нових ФОПів, а припинили діяльність за цей час 1338. Щоб підтримати малий і середній бізнес, ми розробили окремий економічний блок антикризових заходів. Це низка муніципальних пільг і дотацій з міського бюджету в межах наших повноважень», – каже Сергій Моргунов. 

 

 

Поділитися :

Останні новини

Обіцяні "інвестиційні няні» виявились «нянями у погонах»: Центр муніципальних систем управління оприлюднив офіційну заяву

5 серпня 2020, 17:45

СБУ проводить обшуки у вінницькому Центрі муніципальних систем управління

5 серпня 2020, 16:17

"Центр історії Вінниці" переїхав у колишню садибу Боруха Львовича

5 серпня 2020, 11:37

Мер Вінниці Сергій Моргунов оприлюднив відео нового спорткомплексу на території гімназії №2

5 серпня 2020, 11:07

У Вінниці біля нової школи на Поділлі встановили додатковий світлофор

4 серпня 2020, 18:37

Експрем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав українців активніше висловлювати свою позицію щодо повернення "бебі-боксів"

4 серпня 2020, 17:42

У Вінниці в «Центрі матері та дитини» буде відділення реабілітації для недоношених немовлят

4 серпня 2020, 16:36

Палату інтенсивної терапії створюють у Вінницькій міській клінічній лікарні №3

4 серпня 2020, 15:46

Вінницьких рестораторів та готельєрів навчатимуть робити бізнес конкурентноспроможним

4 серпня 2020, 13:49

Залу для весільних церемоній вінницького РАЦСу оновили

3 серпня 2020, 17:33
Всі новини