Новини

Сергій Моргунов: у Вінниці очищення річища Південного Бугу проходитиме у кілька етапів, щоб "оздоровити" водойму

29 липня 2020, 12:51

П’ять земснарядів, екскаватор-амфібія та баржа-самоскид очищують Південний Буг для поглиблення річища та покращення стану води у річці.  З дна підняли вже понад 67 тис. кубометрів намулу. І це єдиний приклад в Україні, коли муніципалітет вирішує питання водних ресурсів у таких масштабах.

 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав міський голова Сергій Моргунов. Зазначається, що цей стратегічний проект з очищення Південного Бугу, виконуватиметься у кілька етапів.  Загалом, заплановано три черги робіт. Аби розчистити всю акваторію річки в межах Вінниці, потрібно буде 5-6 років.Техніка проходитиме по річці понад 13 км – і завдяки очищенню дна, річка поглибиться в середньому до 2 м. Це «оздоровить» водойму і поліпшить властивості води, яка потім потрапляє у наші крани. Перший етап вже виконано на 20%.

Проте якість води – це комплекс заходів. Потрібна і модернізація всієї системи водопостачання. Але, на жаль, на сьогодні Обласна рада не готова передати облводоканал Вінницькій міській територіальній громаді, хоча підприємство фактично обслуговує саме мешканців міста. Інтереси містян мають бути на першому місці. Тому ми все одно будемо наполягати на передачі цього підприємства місту задля розв'язання проблеми якості питної води в оселях вінничан та ефективної роботи водоканалу, - написав Сергій Моргунов.

Водночас, на сайті Вінницької міської ради зазначають, що очищення річище річки Південний Буг – нині один з ключових пріоритетів міської влади. Для цього за кошти міського бюджету раніше було придбано 2 земснаряди та баржу. Працюють як земснаряди, придбані за кошти міського бюджету, так і орендовані підприємством-підрядником. Міський голова Сергій Моргунов особисто оглянув як проводяться роботи та зазначив, що це  дороговартісний проект, тому і розрахований на кілька років. Наразі роботи проводять виключно за кошти бюджету Вінницької ОТГ. 

Поділитися :

Останні новини

У Вінниці біля нової школи на Поділлі встановили додатковий світлофор

4 серпня 2020, 18:37

Експрем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав українців активніше висловлювати свою позицію щодо повернення "бебі-боксів"

4 серпня 2020, 17:42

У Вінниці в «Центрі матері та дитини» буде відділення реабілітації для недоношених немовлят

4 серпня 2020, 16:36

Палату інтенсивної терапії створюють у Вінницькій міській клінічній лікарні №3

4 серпня 2020, 15:46

Вінницьких рестораторів та готельєрів навчатимуть робити бізнес конкурентноспроможним

4 серпня 2020, 13:49

Залу для весільних церемоній вінницького РАЦСу оновили

3 серпня 2020, 17:33

Вінниця у "жовтій" зоні за показниками адаптивного карантину

3 серпня 2020, 13:51

У Вінниці поліція розпочала слідство за фактом загоряння двох автомобілів

3 серпня 2020, 10:09

Сергій Моргунов спростував припущення, що об’єднання сусідніх сіл з Вінницею спричинить зростання місцевих податків і зборів

31 липня 2020, 17:39

Сергій Моргунов: очищення Південного Бугу - це спільна робота органів місцевого самоврядування та вінничан

31 липня 2020, 13:52
Всі новини