Новини

"Стратегічний проєкт": на Вінниччині збудують міст через Дністер

14 січня 2021, 10:53

Міст - важлива складова автомобільного транспортного коридору між Києвом і Кишиневом. Першим висловився про необхідність побудови мосту ще 2017 року тодішній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Як ідеться на сайті Вінницької обласної Ради, 12 січня під час офіційного візиту нового президента Молдови Маї Санду глави держав підписали Меморандум щодо розвитку транспортно-транзитного потенціалу України та Республіки Молдова. Метою підписання документа є зміцнення співпраці між Україною та Молдовою у сфері розвитку інфраструктури, створення нових робочих місць та ефективне використання транзитного потенціалу обох держав. На зустрічі, зокрема, йшлося про важливість будівництва мосту "Ямпіль - Косеуць". 

"Перша юридична позиція і фіксація проблематики необхідності побудови мосту відбулася 6 жовтня 2017 року між прем’єрами України і Молдови, під час візиту Володимира Гройсмана, на той час прем’єр-міністра України, до Молдови. Саме тоді це питання потрапило в протокол і офіційний порядок денний. Це був юридичний старт," - розповів перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон, який у тодішньому уряді обіймав посаду віцепрем'єр-міністра. 

За результатами візиту прем’єр Гройсман дав протокольне доручення міністру інфраструктури і міністру закордонних справ продовжити взаємодію із молдовською стороною у питанні реалізації проєкту будівництва нового мосту в районі Ямпіль-Косеуць. На кінець вересня 2019 року уже був напрацьований проєкт Міжурядової угоди. Паралельно "Укравтодор" розробляв інвестиційний проєкт і техніко-економічне обґрунтування. 

Як зауважив заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон на своїй фейсбук-сторінці, створення автомобільного транспортного коридору між Києвом і Кишиневом зменшить відстань між двома містами до 5-6 годин та стане найкоротшим шляхом з Центрального регіону України до країн Центральної та Південно-Східної Європи.

У межах меморандуму сторони також декларують наміри здійснити низку конкретних кроків, а саме:

  • міжнародно-правове оформлення будівництва мосту "Ямпіль – Косеуць"
  • координація зусиль з метою підготовки інвестиційного проєкту
  • розробка техніко-економічного обґрунтування розбудови прикордонної інфраструктури й під'їзних шляхів на українсько-молдовському державному кордоні
  • пошук та залучення до реалізації проєкту міжнародних фінансових організацій, - йдеться в дописі.

Додамо, міст матиме протяжність 362 м. Основна реалізація проєкту запланована на 2021-2023 роки. Це, зокрема, будівництво мостового переходу, контрольно-пропускного пункту та підходів до автомобільних доріг. 

Поділитися :

Останні новини

Вінничанин Степан Томин отримав почесне звання "Заслужений лікар України"

27 січня 2021, 11:41

У Вінниці в орендованій квартирі облаштували нарколабораторію

27 січня 2021, 10:35

У Вінниці діє безкоштовний пункт прокату засобів реабілітації

27 січня 2021, 09:52

У Вінниці здали в експлуатацію черговий будинок за програмою "Муніципальне житло"

26 січня 2021, 15:25

У Вінниці презентували результати дослідження "Взаємодії організацій громадянського суспільства та органів влади"

26 січня 2021, 15:13

Вінницька родина, у якій народиться трійня, отримає 75 тисяч з бюджету громади

26 січня 2021, 15:03

Партія "Українська стратегія Гройсмана" найімовірніше увійде до нового складу Верховної Ради

26 січня 2021, 14:12

У Вінниці вдесяте стартував конкурс соціально-культурних проєктів

26 січня 2021, 12:28

У Вінниці замінили 7,5 км аварійних тепломереж

26 січня 2021, 11:55

На Вінниччині розпочався конкурс на посади поліцейських офіцерів громади

26 січня 2021, 11:45
Всі новини