Новини

Три кращі проєкти архітектурного конкурсу «Альтман сквер» презентували у Вінниці

27 липня 2020, 10:06

Фіналісти конкурсу представили свої напрацювання з реконструкції скверу в історичній частині міста.  За їх задумом, планується поєднати створення затишної зеленої зони в середмісті  із вшануванням  ім’я видатного митця родом з Вінниці — Натана Альтмана.

 

Презентовані командами рішення передбачають можливість використання скверу  мешканцями та розв'язання питання нового зеленого каркаса.  Запропоновано способи облаштування місць для сидіння, художній код скверу Натана Альтмана, економічну доцільність проєктних рішень і особливо актуальні питання легкості догляду за сквером.

Під час презентації проєктів міський голова  Сергій Моргунов  пообіцяв, що цей проєкт «Альтман сквер» обов’язково  втілять в життя та наголосив, що такі простори потрібно робити, аби вінничанам було комфортно у місті. 

«Сквер Альтмана – родзинка центральної частини міста з точки зору локальності та камерності. Було проведено обговорення, адже важливо почути думку вінничан, в першу чергу тих людей, які проживають вже не одне покоління на цій території. Приємно, що на конкурс подало свої роботи багато команд, які напрацювали креативні та цікаві ідеї щодо річки, яка тут протікає, озеленення та способів інтеграції цієї території, щоб вона стала цікава для мешканців та гостей міста. Я впевнений, що перемогли найкращі», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

  • Перше місце конкурсу у команди з Києва: Костянтин Кучабський, Семен Поломаний та Роман Сах. 
  • Друге місце у збірної з двох міст — Хмельницького й Одеси: Дмитро Райфшнайдер, Олена Джула-Райфшнайдер, Ганна Чернат, Євген Чернат, Анастасія Джула, Катерина Палюра, Карина Штанкова, Віктор Шупляк, Анастасія Варваніна. 
  • Третє місце у команди з Києва: Ксенія Феофілактова та Марина Харлампова. 

Усі три команди отримали премії у розмірі 50 тис. грн.  Тоді як колектив-переможець отримав додаткову премію  -  30 тис. грн. За друге місце додаткова винагорода складає 20 тис. грн.

Як зауважив під час презентації директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені, тішить те, що озвучені думки й оцінки членів журі довели спільне розуміння пріоритетів конкурсу та пріоритетів просторового розвитку міст.

Усі три роботи підтвердили правильність їхнього відбору: проєкти виконані дуже професійно й ретельно, і водночас кожен із них має свою родзинку.

Директорка комунального підприємства Інститут розвитку міст у Вінниці Аліна Дяченко зазначила, що проєкт-переможець дуже добре враховує побажання місцевих мешканців – мати тихий мальовничий сквер біля вікон своїх будинків.

На це, згідно з нашими опитуваннями, був великий запит. Це не має бути гамірний простір з великим скупченням людей, це більше схоже на місце для розмірковувань, для насолоди природою та свіжістю», — розповіла пані Аліна. 

Головний архітектор міста Євген Совінський акцентував на тому, проєкт-переможець — це амбітний проєкт, який ставить перед містом ряд викликів, пов’язаних із впровадженням нових підходів до ландшафтних об’єктів, публічних просторів, застосування принципів сталого розвитку та підсилення екосистеми міста.

Замовник архітектурного конкурсу на розробку пропозиції з облаштування скверу по вул. Архітектора Артинова у Вінниці — Департамент архітектури та містобудування.

Організатори — Інститут розвитку міст  спільно з Департаментом маркетингу міста та туризму.

Презентації з візуалізацією проєктів усіх трьох команд можна  переглянути за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1w_Phj-Nz6DJbo0zin9IaKWU8Z48p_GnX?usp=sharing 

Конкурс провели за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджується німецькою урядовою компанією “Deutsche Gesellschaft für іnternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH” за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Фото: сайт Вінницької міської ради

Поділитися :

Останні новини

«Сліпа корова»: у Вінниці з’явилась нова туристична атракція

29 жовтня 2020, 17:56

На Вінниччині поліція затримала підозрюваного у вбивстві 92-річної мешканки Козятина

29 жовтня 2020, 17:37

У Вінниці розповіли про автоматичний перерахунок субсидії на новий опалювальний сезон 

29 жовтня 2020, 16:57

Цьогоріч жителі 42 вінницьких багатоповерхівок отримали оновлені двори

29 жовтня 2020, 14:42

Керівництво колонії на Вінниччині звинуватили у вимаганні грошей з ув'язнених

29 жовтня 2020, 14:08

У Вінниці виконали 60% робіт з реконструкції даху Палацу дітей та юнацтва

29 жовтня 2020, 11:19

У Вінниці оголосили переможців конкурсу "Бюджет громадських ініціатив"

28 жовтня 2020, 16:43

"Мистецтво жити": на Вінниччині бібліотеки долучились до всеукраїнського проєкту, створеного на підтримку онкохворих людей

28 жовтня 2020, 15:43

На малій сцені Вінницького театру ім. Садовського незабаром відбудеться прем'єра

28 жовтня 2020, 15:43

Нову екскурсію «Таємниці музею пана Заваркіна» найближчим часом презентують у Вінниці

28 жовтня 2020, 15:18
Всі новини