Новини

У громадських місцях Вінниці заборонять курити електронні цигарки

7 липня 2022, 15:02

З 11 липня громадські місця Вінниччини і всієї України повністю звільнять від диму сигарет для нагрівання (Айкосів, Гло) на рівні зі звичайними сигаретами, а також кальянами та електронними сигаретами.

Як повідомляє Держпродспоживслужба України, зміни набудуть чинності у відповідності до Закону 1978-ІХ, згідно з яким розширено перелік заборонених до вживання у громадських місцях тютюнових виробів та гаджетів. Нововведення спрямовані на захист громадян від  впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних  сигарет  та  аерозолю сигарет для нагрівання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, будь-який вплив вторинного аерозолю як електронних сигарет, так і тютюнових виробів для нагрівання є шкідливим для здоров’я. Наголошують у Держпродспоживслужбі України.

«Обмеження стосуватимуться приміщень ресторанного бізнесу;  а  також медичних,  спортивних, культурних і навчальних закладів; будівель органів влади та самоврядування; підприємств, установ і організацій; готелів і гуртожитків, аеропортів (крім спеціально відведених для цього місць), вокзалів і станцій;  дитячих майданчиків і зупинок громадського транспорту; місць загального користування житлових будинків; підземних переходів і  транспорту (зокрема і салонів таксі)», - йдеться в повідомленні Держпродспоживслужби.

Контролюватиме виконання закону Національна поліція та Держпродспоживслужба. Порушників - власників  та  персонал суб'єктів господарювання, штрафуватимуть за невиконання  Закону.  Для  закладів ресторанного господарства – це 3 000 гривень у випадку першого порушення, і 15 000 гривень у разі повторного протягом року. Рестораторів та власників  кав'ярень Вінницької області просять вжити заходів, як-то проінформувати персонал про нововведення, прибрати попільнички зі столів, розмістити графічні і текстові попередження для відвідувачів про заборону куріння у приміщеннях тощо.

Якщо Ви страждаєте від куріння у громадському місці – захистіть себе. Попросіть курця припинити, або зверніться до адміністрації закладу, на території якого порушується Закон. У разі ж неможливості покласти край порушенню, зверніться до поліції за номером 102, а стосовно закладу, адміністрація якого створює умови для куріння, — можна подати скаргу до Держпродспоживслужби. Закон захищає від тютюнового диму, але й кожен з нас має слідкувати за виконанням його норм.

«Завдяки широкій суспільній підтримці антитютюнових заходів в Україні відзначається високий рівень дотримання бездимного законодавства. Держпродспоживслужба готова реагувати на скарги споживачів щодо випадків куріння чи вживання у заборонених місцях тютюнових виробів, електронних сигарет, кальянів, а тепер і пристроїв для нагрівання тютюну», — наголошує Юрій Сахно, головний спеціаліст відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Держпродспоживслужби України.

Фахівець Держпродспоживслужби також зазначає, що скаргу на куріння у забороненому Законом місці можна подати в електронний спосіб, навіть з мобільного телефону. Зауважимо, що за куріння у заборонених законом місцях відповідальність несуть як курці-порушники, так і суб’єкти господарювання, де вчиняється правопорушення.

                                                 

 

 

Поділитися :