Новини

У міськради Вінниці готовий проєкт рішення, який забезпечить збереження та розвиток Замкової гори

11 вересня 2020, 09:33

Виконавчий комітет Вінницької міської ради 10 вересня, схвалив рішення, що передбачає організаційно-правові  заходи  спрямовані на збереження і впорядкування  території пам’ятки археології – урочища Замкова гора. 

За повідомленням міськради, у документі прописані відповідні заходи органів місцевого самоврядування та інвестора,  який наразі орендує земельну ділянку, що знаходяться в підніжжі Замкової гори.

Наприкінці місяця це рішення винесуть на розгляд депутатів  міської ради на засіданні вересневої сесії. 

Розробили рішення, оскільки нещодавно орендар несанкціоновано зняв з ділянки під Замковою горою частину шару ґрунту, який має історичну та археологічну цінність. На цій території археологами під час попередніх досліджень виявлено низку культурних шарів. Серед них – трипільське поселення IV-III тис. до н.е., городище VIII-VII ст. до н.е., слов’янське поселення XIII ст. І саме враховуючи цінність цієї території, у 2018 році розробили документ, який окреслив подальший її розвиток.

Як розповів  Олександр Федоришин директор КП «Центр історії Вінниці», два роки тому Центр спільно з ГО «Креативний простір» та Вінницьким історичним товариством розробили  просторову концепцію використання Замкової гори для розміщення там однойменного історико-туристичного комплексу.

Сам термін «Замкова гора» пов'язаний з будівництвом тут дерев’яно-земляного укріплення у 1512 р. за старостування князя Костянтина Острозького. Ця Концепція розроблялася з умовою максимального збереження культурного шару, рельєфу та залишків православного кладовища ХVIIІ століття», - зазначив пан Федоришин.

За умов, які наразі склались, органи місцевого самоврядування вважають за необхідне передбачити додаткові умови розвитку території, що межує з Замковою горою, та  досягти  узгодження дій міста та інвестора.   

Як розповів головний архітектор Вінниці Євгеній Совінський, на першому етапі органи місцевого самоврядування мають наміри зробити урочище Замкова гора доступним та безпечним місцем для людей. Для цього потрібно розробити проєкт укріплення північного схилу урочища та виконати необхідні роботи. Після цього планується влаштувати оглядовий майданчик та чітко окреслити межі цієї території.

Фінансування витрат на виконання цих робіт міська влада запропонує інвестору, адже саме він заподіяв шкоду, коли вивіз шар ґрунту під час проведення підготовчих робіт для влаштування підпірної стіни над орендованою ним землею в підніжжі Замкової гори. «Об’єкт, що може з’явитись у підніжжі гори, не повинен суперечити важливій історичній локації міста. Тому ми будемо пропонувати інвестору розглянути питання внесення змін в інвестиційні наміри на орендованій ним території. Оскільки просторова Концепція використання Замкової гори має узгоджуватись із тим проектом, який планує звести забудовник», – каже Євген Совінський. 

Водночас у міськраді зазначають, що якщо органи місцевого самоврядування та інвестор не знайдуть порозуміння, департамент правової політики та якості міської ради розпочне процедуру щодо дострокового припинення дії договору оренди земельної ділянки, що знаходиться в підніжні урочища Замкова гора. 

              

Поділитися :

Останні новини

Зниження тарифів для підприємства «Вінницяоблтеплоенерго»: відповідне рішення ухвалила обласна рада

25 вересня 2020, 17:37

Знову off line: у Вінниці з 28 вересня відновлять звичний режим навчання школярів

25 вересня 2020, 16:29

У Вінниці збільшили фінансування будівництва спорткомплексу на Янгеля на 8 млн гривень

25 вересня 2020, 12:51

У Вінниці в освітніх закладах безкоштовно харчуватимуться діти, постраждалі внаслідок воєнних дій

25 вересня 2020, 11:54

Вінницькі тепловики готуються до зими: перевіряють обладнання теплових мереж і техніку

25 вересня 2020, 11:16

У Вінниці відбудеться виставка "Кольори Індії"

25 вересня 2020, 09:55

Вінницькі студенти створили першого робота «санінспектора»

24 вересня 2020, 17:38

Вперше за 24 роки Jazz Fest у Вінниці пройде в онлайн-форматі

24 вересня 2020, 17:08

Перший у Вінниці безконтактний тролейбус «VinLine», з автономним ходом на 20 км, вийшов на рейс

24 вересня 2020, 15:27

«Центр історії Вінниці» запрошує на віртуальну екскурсію вінницькою садибою Боруха Львовича

24 вересня 2020, 12:52
Всі новини