Новини

У пологові будинки Вінниці передали понад 400 "пакунків малюка"

3 лютого 2021, 11:17

Його можуть отримати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили дитину.

Як повідомили на фейсбук-сторінці Вінницької міської ради, наприкінці січня пологові будинки Вінниці отримали 433 "пакунки малюка". З них 270 направили до Вінницької обласної клінічної лікарні ім. Пирогова, 150 отримав міський клінічний пологовий будинок №2, ще 13 передали до департаменту соціальної політики Вінницької міськради.

Програму одноразової натуральної допомоги при народженні дитини "пакунок малюка" було запроваджено у 2018 році Урядом Володимира Гройсмана. Відповідно до закону, "пакунок малюка" – державна одноразова натуральна допомога, що надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили дитину, за рахунок коштів державного бюджету. Вартість "бейбі-боксів" становить не менше трьох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років. До розміру допомоги при народженні дитини вона не зараховується.

Нагадаємо, у листопаді 2020 року Кабінет Міністрів своєю постановою передбачив зміни до порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". З 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору між "пакунком малюка" та грошовою компенсацією, яка на сьогодні становить понад 5000 грн. 

У випадку, якщо батьки протягом 30 днів після народження малюка не отримали "пакунок" з не залежних від отримувача причин (народження дитини до 37-го повного тижня вагітності, народження дитини за кордоном, обсервація, карантин, самоізоляція, відсутність "пакунка малюка" в закладі охорони здоров’я, структурному підрозділі з питань соціального захисту населення), вони мають право на грошову компенсацію. Її призначають, якщо звернення щодо неї надійшло не пізніше, ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

"Станом на 29 січня у нас перебуває на обліку на отримання "пакунка малюка" 6 осіб. А всього за 2021 рік подали заяви на цей вид допомоги 13 осіб, з них 8 вже написали заяви на компенсацію, в зв’язку із тим, що дитині виповнився один місяць. У січні цього року грошову виплату отримали 199 осіб, загалом за компенсацією звернулося 214 осіб", - розповіла директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова.

Для отримання зазначеної виплати отримувачу необхідно звернутись до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у Прозорий офіс. В період продовження карантинних заходів прийом документів здійснюється тільки на умовах попереднього запису. Для отримання талону попереднього запису необхідно звернутися до управління соціального захисту населення (Правобережне) – Прозорий офіс на Вишеньці (пр. Космонавтів, 30), телефон для довідок 59-90-45, 50-83-88 або управління соціального захисту населення (Лівобережне) на Замості (вул. Замостянська,7), телефон для довідок 50-86-77, 50-86-70.

Фото: Facebook/Вінницька міська рада

Поділитися :

Останні новини

Всі новини