Новини

У Вінниці планують долучитися до всеукраїнської акції "Озеленення України"

21 лютого 2020, 12:30

Вінниця приєднається до всеукраїнської екологічної ініціативи "Озеленення України". 20 березня в Україні планують висадити 1 мільйон молодих дерев. У нашому місті їх висаджуватимуть на територіях освітніх закладів, багатоквартирних будинків та зон загального користування.


Як пишуть на сайті міської ради, "Вінницязеленбуд" допоможе і людьми, і надасть поливальну техніку для проведення акції. Фахівці підприємства уже спілкувались з організаторами щодо посадкового матеріалу і порід саджанців, які властиві для нашої місцевості.

Спеціалісти комунального підприємства "Вінницязеленбуд" подали заявку на участь в проєкті та надали пропозиції організаторам по видах саджанців для Вінниці та стандартах висадки молодих дерев у нашому місті. Формування переліку місць для проведення акції завершиться 20 березня. 

"Ми вже подали заявку на участь у проєкті як співорганізатори та надали пропозиції по висадці дерев у місті – це можуть бути саджанці кленів, дубів, лип, горобини та хвойних порід дерев. Посадковий матеріал планують брати у лісгоспах України, з якими уже є домовленість. Це будуть переважно сіянці – віком 2-3 роки з відкритою кореневою системою висотою 1,5 метри, - каже заступниця директора з агротехнічних питань МКП "Вінницязеленбуд" Тетяна Прибиш. – Нас це дещо бентежить, адже приживлюваність сіянців не дуже висока, лише 15-20%. Крім того, упродовж останніх років бачимо тенденцію посушливого літа, що для молодих дерев є не дуже добрим. Ті саджанці, які ми висаджуємо у місті кожного року, краще переносять такі погодні умови і їх приживлюваність складає 90-95%. Це уже сформовані молоді дерева, яким 10-12 років, по 3-3,5 метри заввишки з обхватом стовбура не менше 14-16 см. І вони мають сформовану кореневу систему. Тому, щоб сіянці, які нам нададуть організатори проєкту, краще прижились, - ми будемо пропонувати ті місця для посадки, де надалі можна буде забезпечити за ними догляд – школи, прибудинкові території, кілька зон громадського користування".

Нагадаємо, у минулому році у вінницьких школах департамент комунального господарства та благоустрою спільно з департаментом освіти уже провів подібну акцію в 10 школах міста.  

 

Поділитися :

Останні новини

Всі новини