Новини

У Вінниці припинили видачу «пакунків малюка», натомість пропонуватимуть компенсацію

21 липня 2020, 16:06

У пологових будинках Вінниці припинили видачу «пакунків малюка» породіллям, через відсутність централізованих постачань.  В Мінсоцполітики  розробили проєкт постанови, яким передбачена виплата грошової компенсації вартості «бебі-боксів» родинам, де діти народились у 2020 році, але пакунок не отримали. Проте наразі немає затвердженого механізму цих виплат.

 

Про це "Місту над Бугом" повідомила директорка департаменту соціальної політики Вінницької міськради Валентина Войткова. За її словами, у Вінниці наразі питання вирішують наступним чином. Породіллі пишуть заяви до департаменту, згідно з якими родину, де є новонароджена дитина, ставлять на чергу.  А що вони отримають: гроші чи бебі-бокси, поки що не відомо.

На сьогодні видачу "пакунка малюка" у Вінниці призупинено, через відсутність постачання. І найближчим часом нас повідомлять про заміну пакунку грошовим виразом. Будуть надаватись кошти родині, де є новонароджена дитина. Але порядку поки немає. Як тільки в нас буде нормативний документ, всім нададуть відповідні кошти, - розповіла пані Валентина. 

Така ситуація склалась через те, що цьогоріч закупівля одноразової допомоги проводилася централізовано через державну установу «Професійні закупівлі». Проте, 30 червня за результатом розгляду скарг учасників закупівлі, Антимонопольним комітетом України прийнято рішення взагалі скасовувати процедуру закупівлі «пакунку малюка». Натомість в Мінсоцполітики запропонували варіант компенсації вартості «бебі-боксів». У проєкті постанови зазначається, що вартість одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка” становитиме не більше як 5 тис. гривень.

Нагадаємо, що проєкт «пакунок малюка» ініціював Уряд Гройсмана у 2018 році. За інформацією відомства, від початку дії проєкту, вміст пакунку  збільшився з 30 до 70 позицій.  А вартість наразі складає 3820 гривень.

Поділитися :

Останні новини

Обіцяні "інвестиційні няні» виявились «нянями у погонах»: Центр муніципальних систем управління оприлюднив офіційну заяву

5 серпня 2020, 17:45

СБУ проводить обшуки у вінницькому Центрі муніципальних систем управління

5 серпня 2020, 16:17

"Центр історії Вінниці" переїхав у колишню садибу Боруха Львовича

5 серпня 2020, 11:37

Мер Вінниці Сергій Моргунов оприлюднив відео нового спорткомплексу на території гімназії №2

5 серпня 2020, 11:07

У Вінниці біля нової школи на Поділлі встановили додатковий світлофор

4 серпня 2020, 18:37

Експрем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав українців активніше висловлювати свою позицію щодо повернення "бебі-боксів"

4 серпня 2020, 17:42

У Вінниці в «Центрі матері та дитини» буде відділення реабілітації для недоношених немовлят

4 серпня 2020, 16:36

Палату інтенсивної терапії створюють у Вінницькій міській клінічній лікарні №3

4 серпня 2020, 15:46

Вінницьких рестораторів та готельєрів навчатимуть робити бізнес конкурентноспроможним

4 серпня 2020, 13:49

Залу для весільних церемоній вінницького РАЦСу оновили

3 серпня 2020, 17:33
Всі новини