Новини

У Вінниці в обласній лікарні Пирогова спалах коронавірусу

28 липня 2020, 19:32

В обласній лікарні ім. Пирогова зафіксували спалах коронавірусу. Там захворіли 11 співробітників та 14 пацієнтів.

Про це повідомляє Суспільне, з посиланням на  головного лікаря закладу Олександра Жупанова. За його словами, першими захворіли пацієнти гематологічного відділення. Відтак хворобу виявили у двох пацієнтів відділення гемодіалізу. Зараз обстежують усіх контактних осіб.

"Інші відділення сьогодні працюють у повному штаті. Єдине, що в нас є 2 пацієнти з гемодіалізу, які мають ту проблему. Тому ми окремо виділили 4 зміну, які вночі будуть приїжджати самостійно. Вони роблять три рази на тиждень гемодіаліз. Їм окремо роблять гемодіаліз без інших пацієнтів", — розповідає Жупанов.

За словами завідувача відділу  епіднагляду обласного лабораторного центру Степана Томина, в першу чергу, зразки відбирають у медперсоналу, які працювали на зміні, та у пацієнтів, які проходять процедуру гемодіалізу разом із хворою. Закривати відділення не будуть, бо процедура, яку тут тричі на тиждень отримують хворі з хронічною нирковою недостатністю. 

"Зараз ми обстежуємо працівників гемодіалізу. Поки що на сьогодні доставлено п'ять зразків. Серед них позитивних не виявлено. Сьогодні повторно і додатково лікарня ім. Пирогово буде доставляти зразки від працівників і від пацієнтів, які перебувають у даному відділенні. Автоматично ми будемо продовжувати їх тестувати", — каже Степан Томин.

Він також розповів, що у гематологічному ж відділенні проведуть дезінфекційні заходи. Персонал обстежуватимуть повторно. А ось хворих на COVID-19 перенаправили до Центральної районної лікарні та ВМКЛ №1. 

Загалом, у двох відділеннях Пироговки коронавірус виявили у 25 осіб: 14 пацієнтів та 11 медиків. Семеро з них зараз на самоізоляції. Обстежено 302 контактних особи.

Головний лікар лікарні  Олександр Жупанов зазначив, що  у медзаклад госпіталізовуватимуть за умови, якщо хворого доправила "швидка" . Тоді його кладуть в стаціонар та надають урагентну допомогу, а ІФА-тест роблять за рахунок лікарні. Планова ж госпіталізація можлива лише за направленням сімейного лікаря та з пройденим тестом на COVID-19.

Поділитися :

Останні новини

Обіцяні "інвестиційні няні» виявились «нянями у погонах»: Центр муніципальних систем управління оприлюднив офіційну заяву

5 серпня 2020, 17:45

СБУ проводить обшуки у вінницькому Центрі муніципальних систем управління

5 серпня 2020, 16:17

"Центр історії Вінниці" переїхав у колишню садибу Боруха Львовича

5 серпня 2020, 11:37

Мер Вінниці Сергій Моргунов оприлюднив відео нового спорткомплексу на території гімназії №2

5 серпня 2020, 11:07

У Вінниці біля нової школи на Поділлі встановили додатковий світлофор

4 серпня 2020, 18:37

Експрем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав українців активніше висловлювати свою позицію щодо повернення "бебі-боксів"

4 серпня 2020, 17:42

У Вінниці в «Центрі матері та дитини» буде відділення реабілітації для недоношених немовлят

4 серпня 2020, 16:36

Палату інтенсивної терапії створюють у Вінницькій міській клінічній лікарні №3

4 серпня 2020, 15:46

Вінницьких рестораторів та готельєрів навчатимуть робити бізнес конкурентноспроможним

4 серпня 2020, 13:49

Залу для весільних церемоній вінницького РАЦСу оновили

3 серпня 2020, 17:33
Всі новини