Новини

У Вінниці відкрилась виставка картин в техніці ебру авторства Героя Небесної Сотні

18 лютого 2020, 18:08

Картини Героя Небесної Сотні, художника зі Жмеринки Валерія Брезденюка вперше показали на виставці "З вірою в Перемогу", яка експонується в 16 залі обласного краєзнавчого музею. За життя жмеринчанин Валерій Брезденюк створив в техніці ебру (малюнок на воді) понад 500 картин.


Для цього йому були потрібні чиста вода, фарби та спеціальний набір інструментів. Донька Юлія згадує, що батько любив малювати квіти та фантастичних птахів. 

– Я теж пробувала малювати, але картини не виходили такими, як у нього. Для цього потрібно мати натхнення, внутрішній поштовх.

Вперше унікальну техніку ебру жмеринчанин Валерій Брезденюк продемонстрував в талант-шоу "Україна має таланти". Потрапив навіть до фіналу телепроєкту. Як розповіла вдова Героя Небесної Сотні Ірина Брезденюк, Валерій мріяв відкрити школу, де можна було б навчати усіх охочих мистецтву малювання картин на воді

– Він був першим в Україні, тоді такого ніхто не малював. Тоді не було спеціальних наборів, тож він робив усе навмання, навіть замовляв спеціальні фарби у Туреччині.  Тож ми плануємо відкрити школу, хай його мрія здійсниться. 

Етнографиня Тетяна Пірус підтвердила, що така техніка надзвичайно складна, адже одна крапля фарби може зіпсувати усю картину. Під час відкриття виставки документальні кадри присутнім показали документальний фільм про Героя Небесної Сотні. 

Нагадаємо, Валерій Брезденюк був одним з перших учасників Революції Гідності. Дружина згадує, коли почалися події на Євромайдані, Валерій не міг сидіти вдома на дивані, тож поїхав до столиці. Загинув жмеринчанин 18 лютого 2014 року. 

Поділитися :

Останні новини

Всі новини