Новини

Вінницькі лікарі закликають не панікувати у зв'язку з прибуттям українців з Уханю

20 лютого 2020, 10:59

Літак з евакуйованими українцями з Уханю прибув сьогодні. Наразі невідомо, чи є вінничани серед українців, які прилетіли з китайського Уханя. Таку інформацію медики не розголошують.


Водночас головна інфекціоністка області Лариса Мороз закликала вінничан не панікувати. Тих, хто прибули, одразу додому не відправлять. Два тижні вони перебуватимуть на обсервації, у спеціальних боксах. 

– Люди будуть знаходитись у боксах з від'ємним тиском. У Вінницькій області нараз жодного такого боксу немає. Ми звернулись до міграційних органів з проханням надати списки тих вінничан, які можливо були серед цих людей, щоб налагодити з ним контакт і контролювати їхнє самопочуття. 

За словами Лариси Мороз, у випадку підозри на коронавірус, таким хворим медики готові надати допомогу в інфекційному відділенні першої міської лікарні. Для медичних працівників закупили індивідуальні засоби захисту. 

– Це спеціальні костюми, респіратори та велика кількість дезінфекційних засобів. Також ми замовили концентратори кисню, бо таким пацієнтам потрібен кисень. Хоча необхідного апарату екстрапаральної оксигенації, яка допомагає хворим в Ухані, поки у Вінницькій області немає. Цей апарат в середньому коштує від 3 до 4 мільйонів в іноземній валюті. Такі апарати є у лікарнях Києва, – зазначила Лариса Мороз.

Усі евакуйовані з Китаю українці, а також громадяни інших країн не мають жодних симптомів хвороби та є здоровими. Як повідомляється на сайті МВС, після прибуття усі особи, які нині перебувають на борту літака, пройдуть належний прикордонний контроль із дотриманням всіх норм і правил санітарно-епідеміологічної безпеки. Далі спеціальним транспортом ДСНС України у супроводі та під охороною поліції їх буде доправлено на територію медичного центру Національної гвардії України "Нові Санжари" у Полтавській області. Протягом 14 днів там вони перебуватимуть на карантині. 

Міністерство охорони здоров'я спростувало інформацію про начебто лабораторно підтверджені випадки коронавірусу COVID-19 в Україні. Тож громадян закликають не панікувати та довіряти лише перевіреним джерелам інформації.

 

Поділитися :

Останні новини

Всі новини