Новини

Вінницький "Ветеранський простір" презентував довідник для ветеранів "Дорожня карта"

15 листопада 2023, 11:29

Посібник створили на основі практичного досвіду роботи з ветеранами та членами їхніх сімей. Він має допомогти військовим у процесі лікування та після нього.

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, вчора, 14 листопада, у "Ветеранському просторі" відбулась презентація "Дорожньої карти" для ветеранів. Довідник створили для Захисників і Захисниць, які отримали поранення внаслідок бойових дій.

Зокрема, цей посібник містить практичні кейси, які найчастіше трапляються нам під час групових та індивідуальних юридичних консультацій.

"Тут є зразки направлень, рапортів і заяв, які знадобляться пораненим військовим для оформлення соціальних гарантій від держави та отримання грошового забезпечення. Наша команда також зібрала посилання на нормативно-правові акти, котрі регулюють цей процес", – зауважила спеціалістка з правового супроводу воїнів, ветеранів та їхніх рідних Ірина Білоус.

Під час презентації, команда простору розповіла про друковане видання, яке націлене допомогти військовим у процесі лікування та після нього. Зокрема посібник вміщає в себе матеріали на такі теми:

  • важливі акценти про проходження військово-лікарської комісії;
  • алгоритм дій при оформленні довідки про обставини травми;
  • МСЕК (процедура проходження та необхідні документи);
  • грошові виплати при отриманні поранення (травми, контузії, каліцтва) внаслідок участі у бойових діях;
  • протезування.

Як розповіли фахівці «Ветеранського простору», створенню посібника передувала тривала робота команди у медичних закладах Вінниці.

"Власне, це стало можливим завдяки проєкту “Правова та психологічна підтримка родин загиблих Захисників та Захисниць та поранених військових “Ми поруч” у Ветеранському просторі місті Вінниці” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Шляхом систематичної роботи у співпраці з департаментом соціальної політики міськради, нам вдалося охопити груповими та індивідуальними юридичними консультаціями понад 200 поранених", - зазначила директорка «Ветеранського простору» Марія Довжик.

Незабаром 500 примірників буде передано до лікарень Вінницької міської територіальної громади. Зокрема, фахівцями Простору буде створений і електронний варіант довідника, аби проінформувати більше ветеранів.

Нагадаємо, що раніше у Вінниці також представили «Довідник помічника ветерана», що містить характеристику про кожен департамент, відділ та службу, яка може допомогти у вирішенні тих чи інших ситуацій. Зокрема, і для родин загиблих(померлих) у російсько-українській війні, фахівці департаменту соціальної політики ВМР, розробили телеграм-канал, де систематично йде оповіщення й інформування на необхідні відповіді.


Фото: Радіо "Місто над Бугом"

Поділитися :