Новини

Володимир Гройсман: "Бездіяльність уряду може призвести до краху економіки вже восени"

15 березня 2020, 15:57

Якщо діючий уряд нічого не робитиме, то четвертий квартал 2020 року буде руйнівним для української економіки.


Про це заявив екс-прем’єр України Володимир Гройсман в інтерв’ю в ефірі телеканалу "Україна 24". За його словами, економічна політика в державі була абсолютно неадекватною. 

"Вже в кінці жовтня (ред. – минулого року),  я бачив, що ми йдемо до падіння, але розраховував, що це бачить і діючий уряд та прийматиме відповідні рішення. Але не зробили нічого, щоб зупинити тенденції, які стали хронічними. Були чіткі сигнали. Спад промислового виробництва, падіння ВВП, втрата позицій по експортному потенціалу держави, неотримання грошей у бюджет і т. д. Я вважаю, що уряд найнятий людьми тільки для одного – щоб розвивати країну, а не пояснювати падіння. Треба реагувати і приймати відповідні рішення. ", – сказав Володимир Гройсман.

В Україні економічна криза була б і без коронавірусу. І нинішній уряд України повинен терміново вжити чітки кроки та розробити план по протидії цій кризі, зауважив колишній прем’єр-міністр України.

"Уряд не тримав руку на пульсі і нічого не зробив для того, аби мінімізувати світові тенденції. Хочу сказати, що в Україні криза була б і без коронавірусу. Я бачив, що якщо Уряд нічого не робитиме, то четвертий квартал 2020 року буде руйнівним для економіки. Я навіть для себе її кластфікував, як бюджетну. Внаслідок певних дій, Україна втратила свої позиції в експортному потенціалі. Це є проблема, яку мають вирішувати фахівці. Це можуть бути важкі кроки, але їх треба робити, щоб не допускати кризи. І я про це говорю не теоретично, а як прем'єр, який обіймав посаду більше трьох років у непрості часи.", – зауважив Володимир Гройсман.

"Безвідповідальність уряду Олексія Гончарука лише посилила негатив, спричинений як зовнішніми, так і внутрішніми факторами, зокрема безконтрольним зміцненням гривні. Одним з наслідків такої безвідповідальності став зрив індексації пенсій мільйонам українців у березні поточного року. Наразі все залежить від дій національного банку та уряду".

Володимир Гройсман наголосив, що без кредитів від МВФ наразі Україна обійтись не зможе, проте вважає, що треба знову брати курс на самодостатню вітчизняну економіку, за яким працювала його команда.

 "Я і сам вважаю, що Україна має жити без МВФ, але наразі і у минулих роках, ми не могли собі цього дозволити. Бо попередні уряди брали колосальні борги. Я вважаю, що Україна повинна мати самодостатню економіку і ми до цього йшли. Зростала економіка, зменшувалась інфляція. Я розумію, що людям важко це відчути, але курс був вірним. У жовтні місія МВФ поїхала без угоди. Уряд (ред. Гончарука) не зміг її підписати. Це значить, що втрачено кілька місяців часу. Вони повинні були шукати точки дотику для подальшої роботи."

Коментуючи питання можливого дефолту, Володимир Гройсман наголосив на тому, що наразі у владі немає людини, яка візьме на себе за це відповідальність.

"Я не бачу в дефолті жодного позитиву для України та українців. Бо люди постраждають дуже і дуже сильно. Будучи премєром я робив усе, щоб відійти від цього сценарію. Наш зовнішній борг по відношенню до ВВП, коли я прийшов був 81%, а коли передава справи цей борг становив 51%. Тобто мінус 30%. Ми ввійшли до категорії країн, де співвідношення внутрішнього боргу до ВВП була за межами ризику. Ось таку політику треба продовжувати. І я не бачу жодної людини у владі країни, яка б чітко зважила та презентувала суспільству, "що таке дефолт". Які ризики, яким буде курс долара та як це вплине на людей. І хто за це візьме на себе відповідальність. Бо це вплине в першу чергу на нужденних людей. А в нас люди в розкоші і так не живуть. Тому навіть розмови вести про дефолт не можна!", сказав пан Гройсман та пісумував: "Минулого року ми віддали кредиторам 420 мільярдів гривеь. Хтось це відчув? Пенсії комусь не платили чи зарплати? Чи в дефолт увійшли? Ми заплатили. І треба віддати борги, які ми винні, і з ними зав’язати. Це кращий сценарій, – зазначив Володимир Гройсман.

Він зокрема порадив якомога швидше розробити чіткий план дій уряду, де буде пояснення: як уряд проведе країну через усі економічні випробовування. Та врахувати у ньому зміну акцентів на світових ринках.

"Зараз спостерігатимемо певну зміну картинки на світових ринках. Зокрема країни, які потерпають від коронавірусу і кризи, будуть зміщувати свої акценти. І Україні треба  знайти свою нішу. Наразі та внутрішня проблема з кризою економічною, на яку накладається коронавірус, потребує від уряду абсолютно чіткого плану з ряду позицій. Як порада. Перше – збалансування бюджету. І не впустити у ньому три речі: зарплати, пенсії і фінансування українського війська. Це три непохитні позиції . Щодо економіки. Треба подивитися, де маємо плюси, де мінуси, і ухвалити конкретні рішення, – підсумував Володимир Гройсман.

 

Поділитися :

Останні новини

Наразі підстав для оголошення Вінницької області "червоною" зоною епіднебезпеки немає

4 березня 2021, 15:31

За добу у Вінницькій області зафіксували 827 нових випадків захворювання на COVID-19

4 березня 2021, 15:14

У Вінниці відбувся фінальний етап чемпіонату області з футзалу серед юнаків

4 березня 2021, 14:46

Авторську програму "Легенди палаців і замків України" презентують у вінницькій філармонії 20 березня

4 березня 2021, 14:25

5 березня для вінницьких школярів завершується реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання

4 березня 2021, 12:56

Поліцейські затримали 22-річну вінничанку, яка намагалась передати засудженим наркотики

4 березня 2021, 12:18

Близько двох десятків ресторанів та готелів Вінниці впроваджуватимуть міський стандарт гостинності

4 березня 2021, 10:43

Зведений загін поліцейських Вінниччини вирушив у відрядження в зону ООС

4 березня 2021, 10:23

78 багатоповерхівок Вінниці капітально відремонтували протягом 2020 року

4 березня 2021, 09:23

Сергій Моргунов: лікарні Вінниці забезпечені тримісячним запасом медикаментів та засобів індивідуального захисту

3 березня 2021, 15:32
Всі новини