Новини

Володимир Гройсман назвав головну помилку закону про землю

18 березня 2020, 09:40

Експрем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що в чинному законопроєкті про ринок землі, який розглядається парламентом, закладена величезна помилка, яку в разі ухвалення закону, виправити буде неможливо. Йдеться про концентрацію землі в одних руках 10 тисяч гектарів.


Про це він заявив в інтерв’ю в ефірі телеканалу "Україна 24". За словами політика, продавати землю і вважати це реформою – неправильно, адже ринок землі має дати синергію. Володимир Гройсман вважає, що у законопроєкті, який зараз розглядає парламент, немає українського інтересу.

"Якщо самоціль держави продати землю – я категорично проти. Продавати землю і вважати це реформою – неправильно. Ринок землі має дати синергію. У законопроєкті, який зараз розглядає парламент, є величезна вада. Йдеться про концентрацію землі в одних руках 10 тисяч гектарів. Точно скажу, що мільйонери й мільярдери знайдуть десятки підставних фізичних осіб, запропонують їм такі договори, що на них куплять цю землю, самі будуть володіти нею і заберуть її потім під заставу і сконцентрують сотні тисяч гектарів землі. У мене питання: а де тут люди? Де тут український інтерес?" – сказав Володимир Гройсман.

Володимир Гройсман також зазначив, що на посаді прем’єр-міністра України пропонував модель і ідеологію відродження в Україні фермерського класу. Такий підхід був прийнятним для аграріїв, його погодили з міжнародними партнерами й Світовим банком. Проте чинна влада від запропонованої моделі відійшла.

"Моя ідеологія така: потрібно відродити фермерський клас. Зібрати фермерів і сказати: у нас є ідея. Ви, як фізична особа, зможете придбати 200 га землі. Не вистачить 200 га – буде 500 га. В одні українські руки. Без іноземців, без юридичних компаній. Також буде створений Національний фонд. Щоб кожен фермер міг взяти на 25 років кредит під купівлю 200-500 га землі. Вважаю, що цей кредит має бути в гривні, відсоток – на рівні інфляції", – наголосив експрем’єр.

Водночас Володимир Гройсман вважає, що ринку землі Україні не уникнути. Проте не у такому вигляді. Потрібно так відкрити ринок, щоб відродився фермерський клас в Україні. І це фундаментально для розвитку національної економіки. Адже за словами пана Гройсмана, наразі в агропромисловому комплексі України  залучені близько 3-ох мільйонів людей, а сам АПК з переробкою формує 17-18% ВВП країни. В разі, коли землю скуплять великі компанії, це загрожуватиме для людей безробіттям.

Поділитися :

Останні новини

Наразі підстав для оголошення Вінницької області "червоною" зоною епіднебезпеки немає

4 березня 2021, 15:31

За добу у Вінницькій області зафіксували 827 нових випадків захворювання на COVID-19

4 березня 2021, 15:14

У Вінниці відбувся фінальний етап чемпіонату області з футзалу серед юнаків

4 березня 2021, 14:46

Авторську програму "Легенди палаців і замків України" презентують у вінницькій філармонії 20 березня

4 березня 2021, 14:25

5 березня для вінницьких школярів завершується реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання

4 березня 2021, 12:56

Поліцейські затримали 22-річну вінничанку, яка намагалась передати засудженим наркотики

4 березня 2021, 12:18

Близько двох десятків ресторанів та готелів Вінниці впроваджуватимуть міський стандарт гостинності

4 березня 2021, 10:43

Зведений загін поліцейських Вінниччини вирушив у відрядження в зону ООС

4 березня 2021, 10:23

78 багатоповерхівок Вінниці капітально відремонтували протягом 2020 року

4 березня 2021, 09:23

Сергій Моргунов: лікарні Вінниці забезпечені тримісячним запасом медикаментів та засобів індивідуального захисту

3 березня 2021, 15:32
Всі новини