Експрем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що в чинному законопроєкті про ринок землі, який розглядається парламентом, закладена величезна помилка, яку в разі ухвалення закону, виправити буде неможливо. Йдеться про концентрацію землі в одних руках 10 тисяч гектарів.
Про це він заявив в інтерв’ю в ефірі телеканалу "Україна 24". За словами політика, продавати землю і вважати це реформою – неправильно, адже ринок землі має дати синергію. Володимир Гройсман вважає, що у законопроєкті, який зараз розглядає парламент, немає українського інтересу.
"Якщо самоціль держави продати землю – я категорично проти. Продавати землю і вважати це реформою – неправильно. Ринок землі має дати синергію. У законопроєкті, який зараз розглядає парламент, є величезна вада. Йдеться про концентрацію землі в одних руках 10 тисяч гектарів. Точно скажу, що мільйонери й мільярдери знайдуть десятки підставних фізичних осіб, запропонують їм такі договори, що на них куплять цю землю, самі будуть володіти нею і заберуть її потім під заставу і сконцентрують сотні тисяч гектарів землі. У мене питання: а де тут люди? Де тут український інтерес?" – сказав Володимир Гройсман.
Володимир Гройсман також зазначив, що на посаді прем’єр-міністра України пропонував модель і ідеологію відродження в Україні фермерського класу. Такий підхід був прийнятним для аграріїв, його погодили з міжнародними партнерами й Світовим банком. Проте чинна влада від запропонованої моделі відійшла.
"Моя ідеологія така: потрібно відродити фермерський клас. Зібрати фермерів і сказати: у нас є ідея. Ви, як фізична особа, зможете придбати 200 га землі. Не вистачить 200 га – буде 500 га. В одні українські руки. Без іноземців, без юридичних компаній. Також буде створений Національний фонд. Щоб кожен фермер міг взяти на 25 років кредит під купівлю 200-500 га землі. Вважаю, що цей кредит має бути в гривні, відсоток – на рівні інфляції", – наголосив експрем’єр.
Водночас Володимир Гройсман вважає, що ринку землі Україні не уникнути. Проте не у такому вигляді. Потрібно так відкрити ринок, щоб відродився фермерський клас в Україні. І це фундаментально для розвитку національної економіки. Адже за словами пана Гройсмана, наразі в агропромисловому комплексі України залучені близько 3-ох мільйонів людей, а сам АПК з переробкою формує 17-18% ВВП країни. В разі, коли землю скуплять великі компанії, це загрожуватиме для людей безробіттям.