Новини

Восени у Вінниці планують відкрити перший професійний дитячий театр

28 липня 2020, 18:26

У ньому викладатимуть професійні викладачі, які навчатимуть дітей хореографії, вокалу, сценічної мови та акторської майстерності. Заняття проходитимуть на базі центру розвитку "Орігамі". 


Про це "Місту над Бугом" розповів засновник  театру Карен Варданян. Він – актор театру і кіно, навчався в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення  ім. Карпенка-Карого. Каже, що хотів створити театр у Вінниці давно, позаяк подібного у місті немає. Але вільний час на реалізацію ідеї з’явився під час карантину. 

Карантин повернув мене додому: тимчасово зупинитися  зйомки у фільмах та постановки вистав. Тому, маючи вільний час, вирішив навчати  акторській майстерності дітей у Вінниці. Внести курс в одній зі студій. Але я такої студії не знайшов. Також дізнався, що Вінницький коледж культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича.випустив за минулий рік тільки одну актрису. Я вважаю, що такий низький запит на театральне мистецтво через відсутність  відповідних дитячих студій. І вирішив ситуацію виправляти, - розповів актор.

За словами засновника Theтеатру, тут викладатимуть уроки вокалу, хореографії, сценічної мови та акторської майстерності. З дітьми працюватимуть дипломовані й талановиті викладачі. А середній вік команди – 25 років. Заняття проходитимуть за системами Станіславського та Чехова.

– Наша студія відрізнятиметься від інших тим, що у нас молода команда. У мене освіта магістра. Я актор-педагог і виконуватиму в театрі функцію художнього керівника. У головної режисерки за плечима магістратура естрадно-циркової академії. Вона також режисер-педагог. Ще я запросив до співпраці дві молоді вінничанки: акторку вінницького муздрамтеатру  Садовського та акторку з дитячого театру ляльок. Всі з відповідною профільною освітою та досвідом, –зауважив Карен Варданян.

За його  словами, в театрі займатимуться групи за трьома віковими категоріями: старша (13-18 років), середня (9-12 років) та  молодша групи (4 -8 років). Учні старшої та середньої групи матимуть 12 занять на місяць, тривалістю по дві години. Молодші діти займатимуться по півтори години, 8 разів на тиждень. В одній групі буде не більше десяти дітей, адже діють карантинні обмеження. Надалі планується у молодшу групу набирати до 12 діток, а у середню групу до 15 дітей. Старша група включатиме до 20 учнів, адже зі старшими вихованцями ставитимуть вистави. Загалом планується  сформувати не більше 10 груп, позаяк один майстер не може вести більш як три групи одночасно.

– Наразі дуже важливо заробити та зберегти репутацію, адже ми запускаємо те, чого в місті немає. І я розумію, що ми будемо під пильним наглядом. Та і взагалі, для мене дуже важлива якість надаваних послуг.

Зі слів ініціатора створення дитячого театру, заняття проходитимуть на базі центру розвитку "Орігамі". Вже готові відповідні документи. Тут є все необхідне для занять: обладнані кабінети для вокалу та хореографії, а в травні буде готова камерна сцена на 150 осіб. Вона наразі в розробці, але  після нового року там вже можна буде репетирувати.  

Вартість навчання у театрі –  від 1300 до 1500 грн/місяць. Менше платитимуть батьки дітей, які займатимуться у молодшій групі, позаяк їм не викладатимуть сценічну мову. А півтори тисячі гривень коштуватимуть заняття для вихованців середньої та старшої групи відповідно. 

По завершенні курсу діти отримуватимуть дипломи. Також, щоб відзначити досягнення дітей, планується проведення відкритих уроків та звітних концертів. Зокрема, ставитимуть вистави, а до постановок  залучатимуть усіх вихованців театру.

– Успіхи учнів театру оцінюватимуть, щоб їх мотивувати та бути чесними перед батьками. Запит на навчання серед вінничан є. Наразі вже записалося 50 дітей та сформовано дві молодші групи. Сподіваюсь, що Theтеатр  стане місцем, де дитину любитимуть  і віритимуть в неї.  Адже ми молода команда , яка любить мистецтво та хоче навчати і мотивувати дітей, – каже Карен Варданян.

Також він анонсував проведення безкоштовного майстер-класу, щоб познайомитись з вінничанами та розповісти про дитячий театр. Він пройде 4 серпня  о 16:00 в центрі розвитку "Орігамі".

Поділитися :

Останні новини

COVID-19 на Вінниччині: актуальна статистика на 26 жовтня

26 жовтня 2020, 11:44

"Вінницькі вовки" закликають містян стати донором крові

26 жовтня 2020, 11:24

Результати екзитполу від КВУ у Вінниці свідчать про лідерство Сергія Моргунова та партії "Українська стратегія Гройсмана"

26 жовтня 2020, 09:32

Нові порушення виборчого законодавства фіксують на Вінниччині

25 жовтня 2020, 18:56

У Вінниці виборці розповіли про очікування від місцевих виборів 2020 року

25 жовтня 2020, 17:48

У Вінницькій міській ОТГ станом на 16 годину проголосували близько 23 % виборців

25 жовтня 2020, 17:29

На Вінничині розпочато кримінальне провадження за видачу бюлетення без паспорта

25 жовтня 2020, 16:08

На Вінниччині зростає кількість порушень виборчого законодавства. При цьому явка виборців у обласному центрі рекордно низька

25 жовтня 2020, 15:23

"За системний і стабільний розвиток міста" проголосував міський голова Вінниці Сергій Моргунов

25 жовтня 2020, 14:48

Рятувальники Вінницької області чергують на всіх об’єктах, що задіяні під час місцевих виборів

25 жовтня 2020, 13:50
Всі новини