Новини

Восени у Вінниці планують відкрити перший професійний дитячий театр

28 липня 2020, 18:26

У ньому викладатимуть професійні викладачі, які навчатимуть дітей хореографії, вокалу, сценічної мови та акторської майстерності. Заняття проходитимуть на базі центру розвитку "Орігамі". 


Про це "Місту над Бугом" розповів засновник  театру Карен Варданян. Він – актор театру і кіно, навчався в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення  ім. Карпенка-Карого. Каже, що хотів створити театр у Вінниці давно, позаяк подібного у місті немає. Але вільний час на реалізацію ідеї з’явився під час карантину. 

Карантин повернув мене додому: тимчасово зупинитися  зйомки у фільмах та постановки вистав. Тому, маючи вільний час, вирішив навчати  акторській майстерності дітей у Вінниці. Внести курс в одній зі студій. Але я такої студії не знайшов. Також дізнався, що Вінницький коледж культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича.випустив за минулий рік тільки одну актрису. Я вважаю, що такий низький запит на театральне мистецтво через відсутність  відповідних дитячих студій. І вирішив ситуацію виправляти, - розповів актор.

За словами засновника Theтеатру, тут викладатимуть уроки вокалу, хореографії, сценічної мови та акторської майстерності. З дітьми працюватимуть дипломовані й талановиті викладачі. А середній вік команди – 25 років. Заняття проходитимуть за системами Станіславського та Чехова.

– Наша студія відрізнятиметься від інших тим, що у нас молода команда. У мене освіта магістра. Я актор-педагог і виконуватиму в театрі функцію художнього керівника. У головної режисерки за плечима магістратура естрадно-циркової академії. Вона також режисер-педагог. Ще я запросив до співпраці дві молоді вінничанки: акторку вінницького муздрамтеатру  Садовського та акторку з дитячого театру ляльок. Всі з відповідною профільною освітою та досвідом, –зауважив Карен Варданян.

За його  словами, в театрі займатимуться групи за трьома віковими категоріями: старша (13-18 років), середня (9-12 років) та  молодша групи (4 -8 років). Учні старшої та середньої групи матимуть 12 занять на місяць, тривалістю по дві години. Молодші діти займатимуться по півтори години, 8 разів на тиждень. В одній групі буде не більше десяти дітей, адже діють карантинні обмеження. Надалі планується у молодшу групу набирати до 12 діток, а у середню групу до 15 дітей. Старша група включатиме до 20 учнів, адже зі старшими вихованцями ставитимуть вистави. Загалом планується  сформувати не більше 10 груп, позаяк один майстер не може вести більш як три групи одночасно.

– Наразі дуже важливо заробити та зберегти репутацію, адже ми запускаємо те, чого в місті немає. І я розумію, що ми будемо під пильним наглядом. Та і взагалі, для мене дуже важлива якість надаваних послуг.

Зі слів ініціатора створення дитячого театру, заняття проходитимуть на базі центру розвитку "Орігамі". Вже готові відповідні документи. Тут є все необхідне для занять: обладнані кабінети для вокалу та хореографії, а в травні буде готова камерна сцена на 150 осіб. Вона наразі в розробці, але  після нового року там вже можна буде репетирувати.  

Вартість навчання у театрі –  від 1300 до 1500 грн/місяць. Менше платитимуть батьки дітей, які займатимуться у молодшій групі, позаяк їм не викладатимуть сценічну мову. А півтори тисячі гривень коштуватимуть заняття для вихованців середньої та старшої групи відповідно. 

По завершенні курсу діти отримуватимуть дипломи. Також, щоб відзначити досягнення дітей, планується проведення відкритих уроків та звітних концертів. Зокрема, ставитимуть вистави, а до постановок  залучатимуть усіх вихованців театру.

– Успіхи учнів театру оцінюватимуть, щоб їх мотивувати та бути чесними перед батьками. Запит на навчання серед вінничан є. Наразі вже записалося 50 дітей та сформовано дві молодші групи. Сподіваюсь, що Theтеатр  стане місцем, де дитину любитимуть  і віритимуть в неї.  Адже ми молода команда , яка любить мистецтво та хоче навчати і мотивувати дітей, – каже Карен Варданян.

Також він анонсував проведення безкоштовного майстер-класу, щоб познайомитись з вінничанами та розповісти про дитячий театр. Він пройде 4 серпня  о 16:00 в центрі розвитку "Орігамі".

Поділитися :

Останні новини

Вінницький військово-медичний клінічний центр боротиметься за звання "Найкращий заклад охорони здоров’я України"

12 квітня 2021, 17:00

Продовжують спалювати траву: 11 квітня на Вінниччині сталося 56 пожеж

12 квітня 2021, 16:39

Понад 300 мільйонів гривень отримала Вінниччина на ремонт доріг державного значення

12 квітня 2021, 15:43

Для вінничан можуть змінитися правила оформлення субсидії

12 квітня 2021, 14:04

Зіштовхнув з ґанку та пішов спати: вінницька поліція затримала чоловіка, який до смерті побив свою співмешканку

12 квітня 2021, 10:49

Понад 16 тисяч вінничан отримали щеплення першою дозою вакцини Covishield

12 квітня 2021, 10:33

У Вінниці почався сезон прогулянок на ретро-трамваях

12 квітня 2021, 09:42

Сучасний та інклюзивний: реконструкція вінницького спортивного комплексу на Янгеля готова на 70%

12 квітня 2021, 09:16

У суботу, 10 квітня, на Вінниччині планують висадити понад 190 тисяч дерев

9 квітня 2021, 15:19

У кожній громаді, приєднаній до Вінниці, облаштували віддалені місця з питань соціального захисту

9 квітня 2021, 15:02
Всі новини