Новини

Воскові вінки, народний одяг та пісня: у Вінниці відкрили виставку старовинних весільних строїв

18 лютого 2020, 17:01

Виставку весільних строїв відкрили у вінницькому педагогічному університеті. В експозиції "Просили мама, просили тато", яка представлена  в Музейно-просвітницькому центрі, можна побачити вишукані весільні  віночки, які одягали наші бабусі, а також вбрання наречених.

Це речі з приватної колекції співробітниці Центру історії Вінниці Марії Курячої. У студентські роки дівчина зацікавилась цією тематикою та на стипендію купувала зразки весільного вбрання. Магістрантка педуніверситету згадує, з чого починалась її колекція:

Це був віночок нареченої з воску, яку одягали на Полтавщині  — єдиний в колекції. Решта  репрезентують подільський регіон. Крім воскових, відвідувачі побачать святкові дівочі вінки, обшиті намистом та каптур з Бершадського району. Вишиті каптури заміжні жінки  носили задовго до того, як з’явилися перші хустки —  розповіла власниця колекції Марія Куряча.  

Як розповіла Марія Куряча, свою творчість вона почала з етномайстерні "Коло". Ідейною натхненницею для неї стала керівниця фольклорного гурту "Мокоша" Юлія Івасюк, тож саме ці дві дівчини продовжили цю справу. Дівчата, які виконують народні пісні, теж вчаться робити такі головні убори та долучаються. Сама робота над експонатами Марії Курячої, яка є і співробітницею Центру історії Вінниці, є дослідною і має безліч ідей її інтерпретації.

Ритмічними українськими піснями з народними мотивами гостей виставки зустрічали етнографічний ансамбль "Душі криниця" та фольклорний гурт "Мокоша" із сольним виконанням виступив Влад Цвілишин. 

 

Виставка весільних строїв працюватиме у вінницькому педагогічному університеті до першого квітня. У будні, з 10 до 16 години. Вхід вільний. Доповнюють виставку фотографії подолян з університетської колекції кафедри історії та культури.

Поділитися :

Останні новини

Всі новини