Новини

З 1 березня для вінничан зросте плата за вивезення сміття

19 лютого 2021, 10:08

Чинний тариф на послугу був встановлений ще у 2014 році і наразі відшкодовує лише 39,7% фактичної собівартості послуги, - пояснюють в "ЕкоВін".

Напередодні підприємство "ЕкоВін" звернулось до виконкому міської ради із актуальними розрахунками щодо розміру тарифу на вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) з території багатоповерхової забудови. Після перевірки економічного обґрунтування цих розрахунків, виконком міської ради схвалив проект рішення про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами для всіх категорій споживачів, що надаються КУП "ЕкоВін". Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради.

"Чинний тариф на послугу з захоронення побутових відходів був встановлений рішенням виконкому ВМР ще у 2014 році. Його розмір дозволяє відшкодовувати лише 39,7% фактичної собівартості послуги. А собівартість цієї послуги з захоронення побутових відходів взагалі не переглядалась фактично 10  років – з 2011-го. Водночас за цей період відбулось зростання основних складових собівартості тарифу із захоронення відходів: ціна паливно-мастильних матеріалів зросла на 102,8%, витрати на заробітні плати збільшились на 227,6%, ставки екологічного податку – на 400%!" - розповів директор КУП "ЕкоВін" Петро Гриневич.

Інша складова тарифу на послуги поводження з побутовими відходами – вивезення побутових відходів. Її розмір востаннє переглядався у 2018 році і наразі дозволяє покривати в частині вивезення ТПВ 77,8% фактичної собівартості послуги. Через постійне зростання вищезгаданих витрат за результатами фінансово-господарської діяльності за 9 місяців 2020 року підприємство отримало великі збитки. Це стало причиною того, що на підприємстві постійно бракує обігових коштів, що може призвести до заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємства та обов'язкових платежів до бюджету.

"Тому на сьогоднішній день є гострою необхідність привести тарифи у відповідність до економічно обґрунтованих витрат підприємства. Для нас важливо сьогодні в першу чергу зберегти такий самий ритм роботи, в якому ми працюємо. Ми комунальне підприємство, яке в першу чергу дбає про те, щоб місто було чистим, щоб не утворювались стихійні сміттєзвалища, щоб захоронення побутових відходів відбувалось на належному рівні, щоб підприємство не зупинилось", – зазначив Петро Гриневич. 

Тож, з 1 березня вінничани, які проживають в багатоквартирних будинках, сплачуватимуть за послуги з поводження з побутовими відходами 26,85 грн на одного мешканця.

Додамо, чинним законодавством передбачено, що мешканці багатоквартирних будинків мають можливість укладати колективні договори - від імені ОСББ або управителя будинку. В такому випадку мають бути закриті контейнерні майданчики і у випадку зміни тарифу для таких будинків вони будуть майже не відчутні.

Це пов'язано із тим, що люди сплачують і сплачуватимуть лише за вивезення тієї кількості відходів, яку вони спродукували. Якщо мешканці ще й сортуватимуть відходи, то вони будуть зменшувати об'єм відходів, за який їм необхідно буде платити. Наразі КУП "ЕкоВін" уклав майже 200 таких договорів з ОСББ, і люди досить ефективно користуються цим інструментом та економлять.

Фото: www.vmr.gov.ua

Поділитися :

Останні новини

COVID-19 на Вінниччині: актуальна статистика на 9 березня

9 березня 2021, 11:42

У Вінниці пройде фінал Міжнародного пісенного конкурсу для дітей і молоді з особливими потребами

9 березня 2021, 10:24

З початку року Вінниччина спрямувала до бюджету понад 2,8 млрд грн

9 березня 2021, 10:07

У Вінниці школярі йдуть на весняні канікули 9 березня

5 березня 2021, 16:15

До Дня народження Т. Шевченка у Вінниці проведуть інтелектуальну гру "Що? Де? Коли?"

5 березня 2021, 13:36

"Лицарі Поділля та Мамонт Вінні": Вінницький краєзнавчий музей опублікував перелік екскурсій на березень

5 березня 2021, 13:06

5 вінницьких вишів увійшли до міжнародного рейтингу університетів за популярністю в Інтернеті

5 березня 2021, 12:11

У міській раді оприлюднили графік роботи лікарень Вінниці 6-8 березня

5 березня 2021, 11:43

Нова покрівля та енергозберігаючі вікна: у Вінниці модернізують Палац дітей та юнацтва

5 березня 2021, 11:26

У Вінниці надзвичайники врятували з водойми людину

5 березня 2021, 11:10
Всі новини