Новини

З 1 вересня у Вінниці повністю перейдуть на безконтактну оплату проїзду 

13 серпня 2020, 12:21

На безконтактну форму оплати за допомогою валідаторів повністю перейдуть у Вінниці вже з першого вересня. Оплатити проїзд у громадському транспорті можна буде за допомогою муніципальної картки вінничанина та банківської картки. Водночас альтернативні способи оплати за допомогою смс та Qr-кодів залишаються.


Про це під час онлайн-брифінгу повідомила директорка підприємства «Вінницякартсервіс» Катерина Бабіна. За її словами, за рік до них звернулося понад 70 тисяч громадян пільгових категорій. 65 тисяч вже отримали безкоштовно муніципальні картки вінничанина.  

Як розповів директор Вінницької транспортної компанії Михайло Луценко, вже багато років Вінницька транспортна компанія не отримує грошової компенсації за перевезення пільгових категорій громадян, а отже зазнає збитків. Запровадивши безготівкову форму оплату в громадському транспорті, це питання можна вирішити. Кошти за перевезення пільговиків підприємству будуть компенсувати з бюджету вінницької міської ОТГ, а для цього необхідно порахувати, скільки таких громадян скористалися своїм правом безкоштовного проїзду. Самі ж пільговики, зайшовши в транспорт, повинні зареєструвати свій проїзд. 

– Люди, які мають право безкоштовного проїзду цим правом забезпечені, але за них хтось має платити кошти. Тому, для того, щоб отримати кошти, за пільгові категорії пасажирів, потрібно мати інформацію скільки людей перевезено і яку компенсацію з бюджету “Вінницька транспортна компанія” повинна отримати. Тому ми закликаємо пільгові категорії наших пасажирів користуватися своїми пільговими картками й відмічати шляхом валідації кожну свою поїздку у муніципальному транспорті. Компенсація за ці перевезення, яку ми отримуємо з міського бюджету, йде на обслуговування транспорту, придбання нових одиниць транспорту, ремонт всієї інфраструктури та заробітну плату працівникам компанії, – каже Михайло Луценко.

                               

За словами Катерини Бабіної, в разі виникнення проблем з оплатою проїзду смс-повідомленнями та банківськими картками варто звертатись до своїх мобільних операторів або у Приват 24.

– Кожен, хто їде у транспорті, має зареєструвати свій проїзд, приклавши картку до валідатора. На сьогодні у нас у залишку ще є 3,5 тисячі карток, очікуємо постачання ще 2 тисяч. Близько 6 тисяч карток маємо видати до 1 вересня – зазначила Катерина Бабіна.

Придбати та поповнити муніципальну картку на будь-яку суму можна в кіосках «Преса» на зупинках громадського транспорту, або ж замовити персоніфіковану у «Вінницякартсервіс». Для того, аби не виникали черги, підприємство інформуватиме громадян про те, що картка вже виготовлена за допомогою смс-повідомлень.

 

Поділитися :