Новини

"Живи на рівних": у Вінниці розроблять профорієнтаційний курс для "сонячних" дітей

22 січня 2020, 16:19

Спеціальний курс профорієнтації в рамках інклюзивної освіти розроблять у Вінниці для дітей та молоді з синдромом Дауна й аутизмом. Автори проєкту "Живи на рівних" в майбутньому планують впровадити цей спецкурс у загальноосвітні школи, щоб діти з порушеннями розумового розвитку, отримали шанс на працевлаштування та були максимально самостійними.


Презентували проєкт ГО "Вінниця ДАУН СИНДРОМ", ГО "Українська спілка осіб з інвалідністю "УСІ" та державний "Центр реабілітації для осіб з інвалідністю "Поділля". Адже саме представники цих організацій та установ працюватимуть над реалізацією ініціативи в області.

Фото: www.vin.gov.ua

Що передбачає проєкт, розповіла його ініціаторка голова ГО «Вінниця Даун синдром» Наталя Косніцька, яка виховує особливу донечку:

– У нас є безліч прикладів, що такі діти можуть бути соціально активними. Перший етап – навчити команду людей, які будуть працювати з такою групою дітей, тією філософією і тим досвідом, який на сьогодні дуже дієвий та ефективний у нас в Україні. Другий етап – створити на законодавчому рівні правильну систему навчання дітей, які відвідують не спеціалізовані школи, а на інклюзії. Щоб ми могли в процесі навчання в школі вже надавати профорієнтацію, але ту, яка відповідатиме нормативній базі нашої країни.

Також планують розробити "дорожню карту" для навчання профпідготовки дітей, які відвідують не спеціалізовані, а інклюзивні загальноосвітні школи. Вивчатимуть досвід проєкту "Перспектива 21-3", що вже реалізується на базі спеціалізованої школи-інтернату №26 у Києві. Він передбачає створення перспективи працевлаштування та самостійного проживання для дітей із синдромом Дауна та порушенням розумового розвитку.


Фото: www.vin.gov.ua


І щоб переконатися у практичності інструменту, його апробують по моделі київської експериментальної програми, навчаючи дві пілотні групи у Вінниці, на базі "Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю "Поділля". Позаяк тут навчають та працевлаштовують осіб з інвалідністю після 18-ти років. Директор установи Роман Штогрин зазначив, що у підготованих дітей більше шансів працевлаштуватись:

– Зміст освіти для цієї категорії дітей зовсім інший. Ми думаємо, як подолати цю прірву, щоб зміст освіти й можливості дітей з ментальними порушеннями були наближені один до одного.

Реалізують проєкт "Жити на рівних!" за підтримки УкрСиббанку, "Перспектива 21/3", департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА і департаменту освіти Вінницької міської ради.

 

 

Поділитися :

Останні новини

Протягом минулого року у Вінниці створили 68 ОСББ

15 січня 2021, 15:00

Вінницька фізико-математична гімназія №17 набирає учнів на дистанційне навчання

15 січня 2021, 14:49

17 січня у Вінниці розпочне роботу центр для мам з дітьми і вагітних жінок "Ми поруч"

15 січня 2021, 14:33

"Докори сумління": у Вінниці чоловік зізнався у вбивстві 4-річної давнини

15 січня 2021, 12:45

Вінницький кризовий центр "Дім Мама" збирає кошти на закупівлю ліжок

15 січня 2021, 11:10

У Вінниці готуватимуть офіцерів запасу за спеціальністю "Бойове застосування безпілотників"

15 січня 2021, 10:48

На Вінниччині працівник "Хмільницького лісового господарства" організував незаконну вирубку дерев

15 січня 2021, 10:35

Для обігріву безхатченків у Вінниці облаштували спеціальні пункти

15 січня 2021, 09:34

Сергій Моргунов: пріоритет на 2021 рік з розвитку Вінницької громади - підтримка сфери маркетингу і туризму

15 січня 2021, 09:17

Упродовж минулої доби для посипання доріг у Вінниці використали понад 1200 тонн піщано-соляної суміші

14 січня 2021, 16:46
Всі новини