Новини

Альтернатива у пересуванні містом: вінничани запустять сервіс безстанційного прокату електросамокатів

30 червня 2020, 17:03

Безстанційний прокат – це новий сервіс не тільки для нашого міста, а і для України загалом. Подібні діють у Мінську та Варшаві. Реалізувати такий непростий проєкт у рідному місті вирішили троє вінничан та білорус, усім трохи за двадцять.


Як розповів "Місту над Бугом" співзасновник сервісу "Leet Ride", вінничанин Павло Марлов, хлопці мають амбітні плани та роблять усе, аби вже в кінці літа містяни могли скористатися сервісом. Сервіс вже презентували у міській раді, щоб отримати консультації щодо відповідності послуги потребам вінничан та необхідним нормам благоустрою міста. Наразі на доопрацюванні кілька важливих моментів.

– Ми спілкувались з начальником департаменту транспорту, зв'язку й енергетики, і з головою розвитку велоінфраструктури паном Сорокіним. Такий проєкт робимо за власний кошт, тож хочемо, щоб він був зручним, прикольним і аби люди цим реально користувались та це було узгоджено з органами місцевого самоврядування. 

Фото надане Павлом Марловим

Павло повідомив, що сервіс "Leet Ride" працюватиме за принципом муніципального велопрокату "Nextbike", проте є відмінності: не буде стаціонарних станцій з самокатами, натомість створено електронну мапу з розташуванням усіх електросамокатів. Тобто, завантаживши та встановивши мобільний додаток на телефон, треба буде під’єднати банківську карту. Після цього стає доступним перегляд мапи, де позначені вільні елекати. Скориставшись ним, не потрібно повертати самокат назад, а достатньо просто залишити його у зручному місці, закінчивши поїздку у додатку - і він знову з'явиться на карті.  Спочатку самокати розміщуватимуть в найбільш людних районах Вінниці: центр міста, мікрорайони Поділля та Вишенька, частина Замостя.

– Користувач відкриває додаток, знаходить найближчий самокат. Він може його завчасно забронювати, просто клацнувши на нього, тоді самокат зникає з мапи для інших користувачів. Або ж можна просто підійти до цього самокату і просканувати Qr-код на кермі. Після цього у додатку пише "твій самокат розблокований", користувач на нього стає і їде, куди йому потрібно. Після прибуття до місця призначення користувач дивиться, що він знаходиться у рамках доступної зони (Центр, Вишенька, Поділля), блокує самокат і він стає доступним для інших, – зазначив співавтор сервісу.

Графіка: Facebook/LeetRide

Рекомендації, де краще залишати самокат, щоб він нікому не заважав, будуть прописані у правилах користування сервісом. Запропонують вінничанам для експлуатації близько 50 електросамокатів. Також послуга передбачає похвилинну оплату за користування, без купівлі абонементів. Тарифікація: 20 гривень за старт, а кожна хвилина експлуатації самокату коштуватиме три гривні. Як зазначив Павло Марлов, така вартість прокату нижча ніж у Європі. 

– На перший погляд може здатися, що це трохи дорогувато, але я скажу, що це трохи дешевше, ніж у Європі, десь на рівні Мінська. І загалом ми передбачаємо, що середня поїздка не буде тривати  довше 10 хвилин. Самокати їдуть швидко, вони досить моторні. Це буде не якийсь вид відпочинку чи розваги. Ми хочемо, аби наш сервіс використовувався як транспорт. За 10 хвилин якраз кілька кілометрів можна проїхати.

Фото надане Павлом Марловим

Як зазначають автори проєкту, "sharing" (англ. спільне користування – ред.) електросамокатів  це альтернатива у пересуванні містом, яка, зокрема, дешевша за таксі та мобільніша за громадський транспорт.

– Взагалі такі сервіси є у Європі та США, також в Україні щось подібне існує у тестовому режимі. Для нас найголовніше – системний підхід. Спочатку запустимо не менше 50-ти таких самокатів, аби це було максимально зручно та нікому не заважало.

Хлопці вирішили спробувати реалізувати непростий проєкт у рідному місті, щоб отримати досвід та покращити сферу послуг Вінниці. Попередньо усім самокатам обмежать швидкість до 20 км/год, щоб вони були безпечними та рухались повільніше, ніж самокати з магазину і не заважали пішоходам. Рухатись самокатом можна буде велодоріжкою, або тротуаром.

 

Поділитися :

Останні новини

У Вінниці відновив роботу сервісний центр МВС на Брацлавській

8 липня 2020, 14:46

Понад 2,5 мільйони вінничан у червні користувались безготівковою оплатою проїзду

8 липня 2020, 13:47

"Не полігон, а сміттєпереробний завод": у Вінниці працюють над проєктом інноваційного утилізаційного комплексу

8 липня 2020, 13:04

Мер Вінниці Моргунов має найменший ризик корупції – рейтинг Obozrevatel

7 липня 2020, 11:01

Електоральні вподобання вінничан: майже 60% готові підтримати Моргунова на виборах, а 85% задоволені змінами у Вінниці

6 липня 2020, 16:18

Культура онлайн: які виставки, концерти та вистави пропонують вінничанам цього тижня

6 липня 2020, 15:10

Вінницька учителька перемогла у міжнародному конкурсі на найкращий дистанційний урок

6 липня 2020, 14:04

Коронавірус на Вінниччині: актуальна статистика на 6 липня

6 липня 2020, 12:02

У Вінниці з'являться додаткові станції велопрокату

6 липня 2020, 10:14

Спеціалісти інституту культурної спадщини розробляють історико-архітектурний план Вінниці

3 липня 2020, 13:45
Всі новини