Новини

"Без кисню я би вже не жив": вінницька міська лікарня переповнена хворими на коронавірус

18 червня 2020, 12:46

В реанімаційному відділенні Вінницької міської клінічної лікарні № 1 на дев`ять ліжок — одинадцять хворих на з COVID-19. Вже обирають для госпіталізації найважчих пацієнтів. Водночас в інфекційному відділенні також зайняті усі боксовані палати.


Журналісти телеканалу «ВІТА» побували у реанімаційному відділенні лікарні й поспілкувались з хворими зі складним перебігом коронавірусу. Як йдеться у сюжеті, 67-річна пані Тетяна потрапила до інфекційного відділення 5 червня, з температурою під 40 градусів. Пізніше її з двосторонню пневмонією перевели до реанімації. Вона закликала берегтись і сприймати хворобу серйозно.

Зображення: скріншот з сюжету

– Хочеться сказати, аби люди не жартували, тому що перебіг хвороби у всіх різний, але це дуже важко, коли щодня температура і ти гориш, як свічка. Спілкування немає ніякого. Хочеться сказати, щоб люди берегли себе і були дуже уважні, бо це не жарти – розповідає пацієнтка.

Завідувач відділення реанімації Вінницької міської клінічної лікарні №1 Ігор Пахно каже, що коли тільки починали надходити хворі на коронавірус, на лікування брали всіх важкохворих. Зараз доводиться обирати найважчих.

Зображення: скріншот з сюжету

– Якщо починався COVID, ми брали усіх важкохворих. Зараз ми вибираємо, хто найважчий. Саме зараз, саме сьогодні, тому що відділення в нас на дев’ять ліжок, а у ньому одинадцять хворих. Заповнене максимально: би бачите, лежить на каталці пацієнт, ми одного забрали, на його місце кладемо іншого. Я хочу, що не привезли усіх одразу, бо тоді будуть схожі проблеми, як в Іспанії, Італії та інших країнах.

Ще один пацієнт з COVID-19 потрапив до реанімації разом із дружиною. Чоловік розповів, що перебуває в лікарні десять днів у важкому стані. Він також просить вінничан не недооцінювати хворобу.

Зображення: скріншот з сюжету

– Тут я вже 10 днів. Поступив у важкому стані, зараз стан не покращується, знаходиться на одному рівні. Але без кисню я би вже не жив. Усе завдяки лікарям, які нас все-таки стабілізували й ми можемо ще якось дихати.

Директор Вінницької міської клінічної лікарні №1 Костянтин Ліваковський зазначив, що останні десять днів у Вінницькій ОТГ кількість хворих на коронавірус збільшилася. І навіть були випадки, коли лікарню через завантаженість виключали з маршруту швидкої допомоги. 

Зображення: скріншот з сюжету

– Насправді за останні 10 днів кількість хворих, які виявляються по Вінницькій ОТГ реально збільшилася. У нас майже весь відведений ліжковий фонд для лікування COVID зайнятий. Нас за останній тиждень двічі виключали з маршруту по швидкій допомозі. Тобто, хворі на коронавірус доставлялись в інші лікарні, у яких створені умови.

Зображення: скріншот з сюжету

Також повідомляється, що інфекційне відділення з хворими із середнім та важким перебігом хвороби також заповнене пацієнтами. Станом на 18 червня там лікувалось 58 пацієнтів. Зазначається, що не всі хворі на коронавірус мають супутні хвороби та не всі вони похилого віку.

                                         

Поділитися :

Останні новини

Проєкт щодо нерівномірного розподілу обов’язків у родині реалізовуватимуть у Вінниці

1 жовтня 2020, 13:48

У Вінниці пояснили новий порядок виплат компенсації за соціальний догляд членів родини

1 жовтня 2020, 11:53

У Вінниці стартувало голосування за проєкти конкурсу «Бюджет громадських ініціатив»

1 жовтня 2020, 11:16

Жителі Вінниці заборгували 101 мільйон гривень за спожите тепло та гарячу воду

1 жовтня 2020, 10:47

На Вінниччині цьогоріч до армії підуть служити 650 юнаків

30 вересня 2020, 17:39

Поліція Вінниці затримала чоловіка, який познущався над співмешканкою, вивізши її в ліс

30 вересня 2020, 16:38

Вінницькі військові інженери долучилися до розслідування причин падіння літака АН-26 на Харківщині

30 вересня 2020, 16:02

«Філармонійне безсоння» : вінницька обласна філармонія готується до експериментального проєкту

30 вересня 2020, 15:17

На Вінниччині за добу підтверджено 132 нових випадки захворювання на COVID-19

30 вересня 2020, 13:22

Лікар з Америки поділився досвідом боротьби з COVID-19 з вінницькими медиками

30 вересня 2020, 11:45
Всі новини