Новини

"Це не українська реформа": Гройсман заявив, що буде боротись за зміни у "земельному" законі

9 квітня 2020, 09:40

Закон про запровадження ринку землі, який ухвалила Верховна рада України, передбачає відкриття ринку землі для юридичних осіб та концентрацію 10 тисяч га  в одних руках. На думку Володимира Гройсмана, закон не діятиме в інтересах українського фермера й агропромислового сектору.


Про це експрем'єр заявив в ефірі телеканалу "Віта". Він пояснив, що логіка ухваленого документа – дозволити з наступного року фізособам продавати один одному 100 га землі. Однак українському фермеру не буде цікаво обробляти 100 га землі, йому потрібно 500 га і більше.

Гройсман запевнив, що відтепер буде боротися за те, щоб скасувати норму про дозвіл юрособам виходити на земельний ринок і концентрувати землю в одних руках.

– Це не українська реформа. Вона не дасть ефекту. Ми один раз відпустимо стратегічний ресурс і забудьте про нього. Ніхто не буде наймати людей на роботу, дбати про розвиток сільської інфраструктури. Великі компанії будуть розраховувати мільйонами тонн пшениці, а не робочими місцями, – наголосив політик. – Потрібно, щоб фермер сам купив землю і його родина.Так він залучить своїх рідних, сусідів. Вони створять фермерське господарство, будуть вирощувати сировину і переробляти її – створювати додану вартість. Оце моя модель, за яку я буду боротися.

За словами Гройсмана, далі з 2024 року відкривається ринок для великих компаній, які різними способами можуть одночасно сконцентрувати не 10 тисяч га, а 500 тисяч га і навіть мільйон. На цій землі однозначно працюватиме роботизована техніка, і компанії рахуватимуть тонни посадженої й зібраної пшениці, а не робочі місця для селян.

– І чому з 2024 року? Всі говорять про те, що кілька років буде криза. Тобто у 2021-2023 роках буде складна ситуація. У великих компаній не буде грошей для купівлі землі. Але з 2024 року вони знають, що у них з’явиться ресурс, і вони зможуть купити той обсяг землі, який їм потрібно. Натомість фермер залишиться зі своїми проблемами наодинці, – наголосив Володимир Гройсман.

Політик звернув увагу, що така модель ринку – не остаточний варіант, який нібито вимагав Міжнародний валютний фонд. Колишній очільник уряду впевнений, що вести перемовини про ринок можна було з більш виваженої й прорахованої позиції. До того ж, він сам, на чолі Уряду, такі перемовини вів. За його словами, партнери були згодні не тільки на такий сценарій, а й на наповнення спеціального Фонду, який став би джерелом кредитів для аграріїв – у національній валюті, під відсоток інфляції, строком на 25 років.

– Моя логіка – передати землю тільки українцям, аграріям-фермерам. Ніяким не латифундистам, – сказав колишній голова уряду . Що б це дало? Ми б отримали потужний фермерський клас. Разом із реформою децентралізації ми б дали силу економіці.

Також колишній мер Вінниці подякував вінничанам, які долучились до ініціативи "СтопВірус". За його словами, завдяки ній вдалось об'єднати багато підприємців, громадян і владу.

– Я хотів би подякувати всім – людям, компаніям. Ми знайдемо можливість сказати кожному "дякую" і розказати всім вінничанам, хто брав участь у роботі ініціативи, хто волонтерив, хто передавав кошти, матеріальні цінності. Ми передаємо швидкі тести, респіратори, маски, засоби захисту.

Нагадаємо, ініціатива працює на базі благодійного Фонду "Подільська громада" і започаткована у Вінниці ще у березні. 

                                                

Поділитися :

Останні новини

На навчання у нових умовах: які зміни чекають на вінницьких школярів у вересні

11 серпня 2020, 17:20

З Вінниці в Щітки та Писарівку почали курсувати маршрутки 30А і 30Б

11 серпня 2020, 16:46

На Вінниччині парапланеристи змагатимуться за Кубок Дністра

11 серпня 2020, 16:08

У вінницькому дитсадку на Тяжилові створять додаткову групу

11 серпня 2020, 15:27

Кількість хворих на коронавірус на Вінниччині перевищила 3 тисячі: статистика на 11 серпня

11 серпня 2020, 11:27

Нова покрівля та сучасні вікна: у Вінниці триває ремонт бібліотеки на вулиці Бучми

11 серпня 2020, 09:54

У Вінниці на П’ятничанах собака зі сказом покусала людей

10 серпня 2020, 17:29

Вінничан запрошують на першу післякарантинну виставку електрокарів

10 серпня 2020, 17:12

На Вінниччину незаконно вивозили побутові відходи з Львівської області

10 серпня 2020, 16:03

Вінницька майстриня подарувала школі на Поділлі 33 вишиті картини

10 серпня 2020, 15:14
Всі новини