Новини

"Чекаємо рішення Кабміну": коли у Вінниці запрацюють дитсадки

14 травня 2020, 12:44

У МОЗ України заявляють про наявність чіткого алгоритму щодо зняття обмежень, а умови відкриття дитячих садочків планують презентувати вже цього тижня.


Про це на пресбрифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За його словами, є різні показники, які будуть впливати на пом’якшення карантину, згідно з якими є прогнозовані дати, коли можна буде цього досягти. Степанов також зазначив, що звертатиметься до уряду для затвердження цього відповідною постановою та наполягатиме на введені адаптивного карантину, бо ситуація із захворюваністю у всіх регіонах різна.

Другий етап пом'якшення карантину запланований на 22 травня (всі етапи розраховані на 10 днів). На другому етапі очікуються такі пом’якшення: дозвіл на проведення спортивних змагань без глядачів, відкриття готелів (без ресторанів, хостели теж не працюватимуть), проведення ЗНО, запуск громадського транспорту, відкриття дошкільних закладів. МОЗ наголошує, що всі пом’якшення можливі тільки при суворому дотриманні епідеміологічних правил безпеки, – йдеться у дописі на сторінці МОЗ України.

Ймовірність відновлення роботи дошкільних навчальних закладів Вінниці прокоментувала директорка департаменту освіти міськради Оксана Яценко, зазначивши, що місцеве самоврядування очікує на урядове рішення, без якого не може послаблювати карантин на місцях. Також вона розповіла, що головний санітарний лікар України Віктор Ляшко припустив, що дитячі садки запрацюють у деяких регіонах або ж тільки для дітей окремих категорій населення.

– Вихід з карантину планується у п'ять етапів, а відкриття садочків –  на 4-му етапі. За сприятливих умов це буде не раніше 2-ї декади червня. Ми чекаємо роз'яснення рішення Кабміну для відкриття садочків. Хоча, головний санітарний лікар каже, що садочки можуть відкрити не для усіх категорій дітей, а наприклад, для дітей медичних працівників, які мають бути постійно на роботі, а також працівників правоохоронних органів, можливо, для тих, хто працює.

Також Оксана Яценко розповіла, що учні випускних класів, ймовірно відвідуватимуть школи для індивідуальних консультацій.

– Мабуть, у цьому році при пом'якшенні карантину вийдуть тільки одинадцятикласники для проведення індивідуальних консультацій до ДПА у формі ЗНО. Зрозуміло, що будуть певні епідеміологічні обмеження. Департамент освіти теж готує свої рекомендації, як це має бути. Але ми чекаємо рішення Кабміну, тоді будемо приймати рішення і на місцевому рівні.

За словами головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, рішення про роботу дитячих садків має бути 22 травня.

 

Поділитися :

Останні новини

Стартувало громадське обговорення Стратегії розвитку туризму Вінниці до 2030 року

7 серпня 2020, 18:38

У Вінниці запустили два нових напрямки маршрутних таксі: 30А і 30Б з’єднають місто з Щітками та Писарівкою

7 серпня 2020, 18:30

180 прибудинкових територій відремонтували у Вінниці за останні п’ять років

7 серпня 2020, 17:10

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов розповів про долю центрального стадіону і підтримку ФК "НИВА"

7 серпня 2020, 16:54

На Вінниччині цього року ЗНО на 200 балів склали вдвічі більше випусників, ніж торік

6 серпня 2020, 17:14

У Вінниці комплексно утеплили найбільш енергозатратну школу №10

6 серпня 2020, 15:10

Два летальних випадки серед медичних працівників від COVID-19 зареєстрували на Вінниччині

6 серпня 2020, 14:50

У Вінниці фестиваль сімейного кіно #VinCinemaOpenAir проходитиме щоп’ятниці

6 серпня 2020, 12:07

Протягом тижня українських туроператорів та журналістів знайомили з туристичними магнітами Вінниччини

6 серпня 2020, 11:23

Обіцяні "інвестиційні няні» виявились «нянями у погонах»: Центр муніципальних систем управління оприлюднив офіційну заяву

5 серпня 2020, 17:45
Всі новини