Новини

Екcпрем'єр порадив владі "сконцентруватись на боротьбі з коронавірусом та економічною кризою"

15 березня 2020, 11:14

Не варто приймати важливих та дискусійних для держави рішень у період карантину, – заявив експрем'єр України Володимир Гройсман в інтерв’ю в ефірі телеканалу "Україна 24". Він порадив чинні владі системно давати людям більше інформації щодо коронавірусу.


За словами експрем'єра, аби ширилось менше фейків і не було паніки, треба якісно інформувати людей та прибрати усі дискусійні питання з порядку денного. Володимир Гройсман назвав правильними рішення чинного уряду у боротьбі із коронавірусом в Україні. Проте зауважив, що їх треба було приймати раніше.

"Рішення Уряду щодо запровадження карантину: обмеження масових заходів та контролю на кордонах – це правильне рішення, я його підтримую. Але є одне "але". Вважаю, що його треба було ухвалювати раніше, щоб наслідки були меншими", – сказав Володимир Гройсман.

"Друге, що важливо. Влада повинна чітко пояснювати людям: що є в наявності, які заходи приймаються. Щоб люди були проінформовані. Також дуже важливо системно давати інформацію, як людям уникати зараження. Така ясність дасть локалізацію (ред. -– розповсюдження коронавірусу) та правильне лікування. Треба подбати і про лікарів, бо вони сьогодні стоять "на передовій". Вони повинні бути забезпечені засобами захисту. Це питання потребує негайного вирішення. Бо за великим рахунком, історія поширенням коронавірусу починалася з грудня, і ми бачили, що діється в різних країнах. І діяти треба було негайно. Проте вважаю, що критикувати буде неправильно, наразі правильно підтримувати, консолідуватися – для того, щоб здолати проблему", – наголосив експрем’єр.

Володимир Гройсман прокоментував поодинокі випадки захворювання на коронавірус, виявлені в Україні. Він, зокрема, зауважив, що  це наслідок того, що в країні не робиться достатньо тестів. За його словами, вже на наступному тижні, коли Україна отримає більше тестів, випадків захворювання виявлятимуть більше.

"Я не є фахівцем з коронавірусу. Але я довіряю авторитетним для мене людям, які добре розбираються у цих питаннях. Наразі наявність тестів у достатній кількості повинна бути питанням номер один. Мені сказали про те, що більша кількість тестів буде на наступному тижні (ред. – із 16 березня). Це означає, що тоді випадків, які будуть діагностовані, буде більше в Україні. І до цього треба ставитися абсолютно спокійно, тому що паніка не є тим, що може нас вилікувати", - сказав Володимир Гройсман.

У питаннях боротьби і розповсюдження коронавірусу потрібно спиратись на рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я та досвід Китаю. Також політик звернув увагу на те, що у групі ризику люди віком старші 60 років і до них має бути особлива увага. 

"Коли я був міським головою, то намагався попереджувальні заходи ввести на день-два раніше, щоб не допустити серйозного поширення. І це допомагало. Тому вважаю, що не варто "умнічати", а треба виконувати системні кроки, щоб зберегти українців. Методика має бути зрозуміла усім: від сільського голови до голови обласної адміністрації і усіх міністерств та відомств. Щоб усі розуміли, що у цій ситуації потрібно робити. Ще одне важливе питання – це люди у групі ризику, яких треба захистити. Треба провести серйозні заходи, бо це наші батьки. Зараз окремо треба акцентувати увагу на людей 60+".

За словами пана Володимира Гройсмана, владі потрібно більше і системніше інформувати українців про те, що відбувається в країні із захворюванням та яких заходів вживає влада.

"Людям потрібна інформація. Вважаю, що комунікація дуже важлива і якщо хтось хоче виправдатися, то це нікого не вилікує, і не убезпечить (ред. – ситуація у Нових Санжарах). Радив би владі сьогодні абсолютно чітко і системно один-два рази на день говорити, що відбувається, які засоби закуплені, як вони розповсюджені, про готовність, про все інше. Бо на тлі цього з’являється багато фейків, які розганяють паніку. А паніка – це не найкращий помічник".

Дуже важливих для держави рішень в карантинному режимі приймати не варто. Треба забрати усі дискусійні питання з порядку денного та сконцентруватись на боротьбі з двома явищами: коронавірусом та економічною кризою, – підсумував колишній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Поділитися :

Останні новини

На Вінниччині за останній тиждень 28 людей отруїлися грибами

30 жовтня 2020, 16:50

Міський голова Вінниці подякував колегам за 5 років конструктивної роботи

30 жовтня 2020, 16:21

Вінницькі школярі долучились до екологічної акції "Зелена хвиля"

30 жовтня 2020, 15:55

29 мільйонів гривень виділила Вінницька міська рада на добудову лікарні ШМД 

30 жовтня 2020, 15:37

Програму розвитку туризму міської ОТГ на 2021-2023 роки схвалили у Вінниці

30 жовтня 2020, 15:05

У Вінниці затвердили Програму розвитку підприємництва на 2021-2023 роки

30 жовтня 2020, 15:05

COVID-19 на Вінниччині: актуальна статистика на 30 жовтня

30 жовтня 2020, 11:49

5 листопада у Вінницькому педуніверситеті обиратимуть ректора

30 жовтня 2020, 09:02

«Сліпа корова»: у Вінниці з’явилась нова туристична атракція

29 жовтня 2020, 17:56

На Вінниччині поліція затримала підозрюваного у вбивстві 92-річної мешканки Козятина

29 жовтня 2020, 17:37
Всі новини