Новини

Економія для зебр: зимівник Подільського зоопарку у Вінниці обладнають сонячними панелями

19 лютого 2020, 18:03

Сонячними батареями накриють дах ще одного зимівника у Подільському зоопарку. Виробляти екологічно чисту електроенергію та економити кошти на закупівлі електроенергії із загальної електромережі підприємству вдається завдяки використанню сонячних батарей, встановлених на території його відокремленого підрозділу Подільського зоопарку.


Як йдеться на сторінці зоопарку у фейсбук, найбільша ефективність роботи сонячних батарей влітку, коли активність сонця висока.

– За “зеленим тарифом” ми їх не оформлювали,  зазначає генеральний директор ВОКСЛП “Віноблагроліс” Анатолій Іванець Для юридичних осіб, як виявилось, це досить складний шлях. Треба отримати в НКРЕ дозвіл, потім щодня вести звітність щодо продажу електроенергії за “зеленим тарифом”. Тому, ми пустили електроенергію, що отримуємо від сонячних батарей, у внутрішню мережу.

Першу партію сонячних батарей придбали наприкінці 2016 року, в Німеччині. Встановили сонячні батареї на даху зимівника для антилоп на території зоопарку. 

Фото: Facebook/Подільський зоопарк

Завдяки використанню енергії сонця, у цей період ВОКСЛП “Віноблагроліс” щомісяця сплачує за спожиту електроенергію на 10 тисяч гривень менше, ніж у місяці, коли сонце неактивне. Це при тому, що споживання електроенергії підприємством і взимку, і влітку зазвичай майже однакове, оскільки опалювальними приладами тут не користуються, а електроенергію використовують лише для забезпечення роботи комп’ютерної мережі,  побутових приладів для приготування їжі тваринам, а також для освітлення приміщень.

– Ми придбали 32 нових модулі по 250 Вт зі всіма необхідними комплектуючими, ригелями, кабелями. Цього року ми їх обов’язково змонтуємо. Розташуємо ці модулі на даху зимівника для зебр, будівництво якого вже практично завершене. Під'єднаємо їх до інвертора, що вже використовується. Це дасть нам можливість ще більше зекономити споживання електроенергії, а, відповідно, і використання коштів.

Фото: Facebook/Подільський зоопарк

Крім того, у “Віноблагроліс” розглядають можливість встановлення акумулятора, який би акумулював вироблену сонячними батареями електроенергію для подальшого її використання для опалення приміщень.

Поділитися :

Останні новини

На Вінниччині 5 важких хворих на коронавірус

4 квітня 2020, 12:15

Через карантин у Вінниці змушені скорочувати капітальні та поточні видатки

3 квітня 2020, 17:05

Культурний карантин: вінницький художній музей з понеділка проводитиме онлайн-екскурсії

3 квітня 2020, 16:04

"Читаю сам(а) – рекомендую усім": вінницька бібіотекарка організувала флешмоб

3 квітня 2020, 15:23

У Вінниці не закриватимуть кладовища у поминальні дні

3 квітня 2020, 13:07

Мер розповів, як у Вінниці мають контролювати перебування дітей на вулиці під час карантину

3 квітня 2020, 12:27

На Вінниччині під час карантину продовжать ремонтувати дороги

3 квітня 2020, 11:53

На Вінниччині 61 випадків коронавірусу: за добу зареєстрували 7 нових

3 квітня 2020, 11:16

Під Вінницею на дорогах з'являться "дезінфекційні коврики" для автомобілів

2 квітня 2020, 17:00

Наступного тижня у Вінниці завершиться опалювальний сезон

2 квітня 2020, 16:05
Всі новини