Новини

Гройсман: рада IX скликання ухвалювала як потрібні суспільству закони, так і відверто помилкові ініціативи

22 липня 2020, 11:46

Українській владі сьогодні треба концентруватися не на статистиці зустрічей з людьми чи кількості ухвалених законопроєктів, а на проблемах українців, їхній зайнятості та зростанні доходів. Уряд має представити план дій, який дасть відповіді на всі питання, які хвилюють людей.

 

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» сказав експрем'єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи  підсумки року роботи нового складу Верховної ради.   

                                      

Він зазначив, що Парламент IX скликання ухвалював, як корисні для суспільства закони, так і відверто помилкові. На думку Володимира Гройсмана, це закони про ринок землі та гральний бізнес, що однозначно негативно впливатимуть на життя українців.   

«Головне не те, як ситуацію оцінюють політики. А те, чи стали люди жити краще, - сказав Володимир Гройсман. – Деякі закони, які були прийняті, були необхідними. Мова про посилення антикорупційної боротьби, наприклад. Але разом з тим, були і закони, які негативно впливатимуть на життя людей. Наприклад,  закон про ринок землі – це грандіозна помилка, яка призведе до мінімізації доходів українців. Людей позбавляють можливостей купувати землю. З 2024 року можна буде концентрувати до 10 тис. га земель. Питання: а хто матиме можливість придбати такий обсяг?»

Експрем'єр наголосив, що ринок землі треба було орієнтувати на інтереси фермерських господарств, яких наразі близько 40 тис. Фокус на сильному фермерському класі у сукупності з можливостями децентралізації мав дати потрібний економічний ефект. Володимир Гройсман наголосив, що доклав багато зусиль для розвитку агросектору, і вважає своїм завданням змінити норму про концентрацію земель з 2024 року. 

Невдалим проєктом Володимир Гройсман назвав також закон про гральний бізнес. За його словами, дозвіл розміщувати казино в тризіркових готелях перетворить їх на примітивні  «гральні борделі», натомість сегмент готелів економ-класу – для звичайних українців чи туристів – буде втрачено.

«Ми будемо мати серйозну соціальну проблему, - сказав Володимир Гройсман. – Аби бюджет отримав 3-4 млрд гривень, українці мають програти 50-60 млрд грн. Іншими словами, це системно неправильний закон. Навести порядок в цій сфері було потрібно. Але задля спокою людей».

Як наголосив Володимир Гройсман, ще одна чутлива тема - це соціальний захист українців.  Передусім, зарплати та пенсії.

«Що ми не побачили за рік? Адекватної мінімальної і середньої зарплати по країні, березневої індексації пенсій, підвищення зарплат вчителів (з січня 2020 року). А що побачили? Бюджет летить вниз, економіка летить вниз. А ще й коронавірус. Удар виявився подвійним», - сказав Володимир Гройсман. І додав, що  суттєвої турбулентності додає ще й невизначеність з пенсійним забезпеченням українців та борговою політикою країни, а також перспектива «увімкнути» гривневий друкарський верстат.                                      

Необхідно формувати державну програму підтримки, - зазначив Володимир Гройсман. та додав, що сьогодні треба говорити про людей. Питання зайнятості та адекватної зарплати – головні для Уряду.  Політик вкотре наголосив, що Уряд має представити план дій, який дасть відповіді на всі питання, які хвилюють людей.

«Ми ж не впевнені в тому, що восени не повториться ситуація з карантином. Тож програма Уряду має базуватися на трьох складових – підтримці медицини, бізнесу і на соціальному захисті», - додав прем’єр-міністр України (2016-2019) Володимир Гройсман.

Поділитися :

Останні новини

Вінницький військово-медичний клінічний центр боротиметься за звання "Найкращий заклад охорони здоров’я України"

12 квітня 2021, 17:00

Продовжують спалювати траву: 11 квітня на Вінниччині сталося 56 пожеж

12 квітня 2021, 16:39

Понад 300 мільйонів гривень отримала Вінниччина на ремонт доріг державного значення

12 квітня 2021, 15:43

Для вінничан можуть змінитися правила оформлення субсидії

12 квітня 2021, 14:04

Зіштовхнув з ґанку та пішов спати: вінницька поліція затримала чоловіка, який до смерті побив свою співмешканку

12 квітня 2021, 10:49

Понад 16 тисяч вінничан отримали щеплення першою дозою вакцини Covishield

12 квітня 2021, 10:33

У Вінниці почався сезон прогулянок на ретро-трамваях

12 квітня 2021, 09:42

Сучасний та інклюзивний: реконструкція вінницького спортивного комплексу на Янгеля готова на 70%

12 квітня 2021, 09:16

У суботу, 10 квітня, на Вінниччині планують висадити понад 190 тисяч дерев

9 квітня 2021, 15:19

У кожній громаді, приєднаній до Вінниці, облаштували віддалені місця з питань соціального захисту

9 квітня 2021, 15:02
Всі новини