Новини

Кабмін залишив аеропорт "Вінниця" у держпрограмі, але без фінансування на реконструкцію

21 серпня 2020, 15:09

Вінницьке летовище залишилось в Державній цільовій програмі розвитку аеропортів до 2023 року. Разом з тим, фінансування з державного бюджету на реконструкцію злітної смуги аеродрому в цьому році, не буде. 


Про це повідомив вінницький міський голова Сергій Моргунов під час онлайн-брифінгу.

Мер Вінниці зауважив, що його дивує нинішня позиція Міністерства інфраструктури України, адже в цьому році Уряд виділяє фінансування лише на проєктування аеропорту в Мукачевому, який знаходиться на відстані орієнтовно 30 км від аеропорту Ужгорода.

– Коли ми минулого тижня дізнались, що Міністерство інфраструктури України хоче виключити Вінницю з переліку аеропортів, на які передбачалося державне фінансування, –  у п’ятницю я звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. На момент нашої розмови був не в курсі ситуації, що Міністерство інфраструктури готує відповідні зміни до Постанови Кабміну. Але почув нашу позицію, і пообіцяв, що ніяких змін щодо вінницького аеропорту не буде, – розповів міський голова Сергій Моргунов. – Це ані зрада, ані перемога. Є плюс, що на рівні держави є розуміння, що розвиток вінницького аеропорту – це один зі стратегічних напрямків. Але це – план мінімум.

Також Сергій Моргунов повідомив, що місто надалі буде шукати різні джерела фінансування, в тому числі буде звертатись щодо державної підтримки. Адже, окрім цивільних програм розвитку аеропорту необхідно зважати, що тут знаходиться штаб Повітряних Сил Збройних Сил України. Тому необхідно об’єднувати зусилля, щоб все-таки виконати реконструкцію самої злітно-посадкової смуги.

Крім того, у Вінниці вже виготовили проєктно-кошторисну документацію, яка пройшла державну експертизу, та отримали дозвіл на реконструкцію. Також було проведено тендер через ProZorro за міжнародною процедурою. За його результатами уклали контракт на два роки з переможцем, і підрядник зробив свій гарантійний внесок та вже мав приступати до реконструкції аеродрому.

– Маю надію, що ми далі спільно будемо працювати над тим, що наш аеропорт розвивався і надалі були налагоджені регулярні авіаперевезення, – сказав Сергій Моргунов.

 

Поділитися :

Останні новини

"Чорна п'ятниця в режимі онлайн": як у Вінниці проходитиме найбільший сезонний розпродаж

27 листопада 2020, 15:12

У Вінниці завершують реконструкцію найстарішої школи-гімназії №2

27 листопада 2020, 14:16

"Всім серцем за ідеї молоді": у Вінниці молодіжний центр та університет ДонНУ ім. В.Стуса підписали договір про співпрацю

27 листопада 2020, 12:30

2 грудня вінницька "Нива" на домашньому полі зустрінеться з командою Прем'єр-ліги "Колос"

27 листопада 2020, 10:25

На Вінниччині чоловік погрожував підірвати будинок колишньої співмешканки, яка відмовила йому в примиренні

27 листопада 2020, 09:52

У Вінниці протягом 2020 року очистили більше кілометра Південного Бугу

27 листопада 2020, 09:19

У Вінниці відкрили виставку «Великий майстер кобзарського мистецтва»

26 листопада 2020, 16:26

У селі Борисівка на Вінниччині відкрили амбулаторію сімейної медицини

26 листопада 2020, 15:26

У Вінниці до кінця року планують створити 585 "ковідних" ліжок

26 листопада 2020, 15:11

Вінницький завод «Грін Кул» готовий налагодити виробництво морозильних камер для зберігання антиковідних вакцин

26 листопада 2020, 13:45
Всі новини