Новини

Мер Вінниці Сергій Моргунов: площу Коцюбинського потрібно «оживити» та інтегрувати у проект «Вінницька миля»

22 липня 2020, 14:09

Реконструкцію пам'ятки історії національного значення «Садиба письменника і громадського діяча М.М. Коцюбинського» у Вінниці проводять із  збереженням автентичного вигляду оселі. У хаті завершується перекриття даху, триває заміна вікон, розпочались роботи по відновленню веранди та комори. Працівники музею готують для відвідувачів сучасну та інтерактивну експозицію.

 

Як повідомляє Вінницька міська рада, міський голова Сергій Моргунов оглянув, як тривають реставраційні роботи та розповів, що заплановано працювати над об’єктом протягом трьох років.

«У садибі М. Коцюбинського протягом 50 років не проводились ремонтні роботи та реконструкція. Наразі тут виконуються масштабні роботи. Проект по реставраційних роботах спланований на три роки. Потребувала ремонту безпосередньо сама хата, де проживав Михайло Коцюбинський. Крім того, необхідно відремонтувати приміщення комори, сторожки і саму адміністративну будівлю, де проводяться різні інтерактивні заходи. Також тут досить велика територія, яка потребує відповідного благоустрою», – заначив Сергій Моргунов.

Зазначається, що: 

Вхід до меморіалу планують зробити з боку пам'ятника М. Коцюбинського

Під час робіт для створення експозиції будуть використовуватись інтерактивні підходи. Є пропозиція, щоб вхід до меморіального комплексу був з самої площі, де розташований пам'ятник Михайла Коцюбинського. Сергій Моргунов розповів, що  в наступні роки  плануватимуть  кошти та виготовлятимуть відповідну проектно-кошторисну документацію, щоб виконати ці роботи.

Територія садиби інтегрується у проєкт «Вінницька миля»

За словами міського голови,  площа має інтегруватись у великий проєкт «Вінницька миля», який планується реалізовувати від залізничного вокзалу до центрального мосту.

«Ця територія буде цікавою для вінничан і гостей міста. Важливо, що ми оновимо та актуалізуємо творчість Михайла Коцюбинського. Я пам'ятаю, що читав у шкільні роки «Fata morgana», «Тіні забутих предків», по якому Параджанов зняв фільм. Вінницька молодь, учні повинні глибше знати і розуміти творчість Коцюбинського. Після відвідування музею в мене виникло бажання перечити певні твори Коцюбинського», - розповів Сергій Моргунов.

Триває перший з трьох етапів реконструкції

Реконструкція проходить із максимальним збереженням автентичного вигляду оселі – як за життя письменника. Музей вважається однією з культурних візитівок Вінниці.

Директорка музею Лариса Кравченко розповіла: «Роботи розпочались у листопаді цього року. Загалом вони поділені на три черги. Перша – це реставрація основних об'єктів: хати, комори, сторожки. Друга черга – це капітальний ремонт адміністративної будівлі  і третя – благоустрій території. Зараз розпочалась перша черга. Вже зробили підсилення фундаментів та стін у хаті, виконали  гідроізоляцію підлоги, поштукатурили зовнішні і внутрішні стіни. Вже фактично на стадії завершення покрівля, реставрували балки».

Наразі у хаті  встановлюють вікна, дверні лутки. Дерев'яну веранду доводиться відновлювати за кресленнями, наразі залили фундамент. Робітники приступають до демонтажних робіт у коморі: знімають стару покрівлю. Дерев'яні елементи інтер'єрів (балки перекриття, стулки вікон, дверні полотна) зачищають від старої фарби, з подальшою обробкою лакофарбовими матеріалами та збереженням металевої фурнітури. У планах – влаштування нового опалення, електромереж для нової експозиції та освітлення.

Експозиція музею буде інтерактивною

Лариса Кравченко розповіла, що паралельно з ремонтом іде робота над наповненням експозиції, адже важливо, щоб музей був ще цікавішим для сучасного відвідувача.

«Діючій експозиції понад 50 років. Дійсно, час дається в знаки і вона вже застаріла, потускніла. Є вже певні напрацювання над майбутньою експозицією. Ми вже підготували наукову концепцію, дизайн-концепцію і у нас вже є ескізний дизайн-проект майбутньої експозиції. Одним з пріоритетів є інтерактив. Хочемо зробити експозицію сучасною, цікавою відвідувачам. Переважна більшість відвідувачів – це учні та студенти, адже сьогодні творчість Коцюбинського вивчається в школі. Тож експозиція буде максимально інтерактивною, «живою», щоб відвідувачі могли не лише дивитись, а й сприймати інформацію на слух, доторкнутись до чогось, виконати інтерактивні завдання, конкурси тощо», – каже Лариса Кравченко.

 

Поділитися :

Останні новини

У Вінниці продовжили осінні канікули для учнів молодших класів

23 жовтня 2020, 17:11

У холі Вінницької міської ради тестують «розумний» термометр

23 жовтня 2020, 15:10

У Вінниці ситуація з захворюваністю на COVID-19 стрімко погіршується

23 жовтня 2020, 12:04

«Вінницяміськтеплоенерго» закликає споживачів сплачувати борги, щоб підприємству не довелося застосовувати санкції

23 жовтня 2020, 11:14

У Вінниці відкрили четверту лабораторію для ПЛР-тестування на COVID-19

22 жовтня 2020, 16:18

У Вінниці представники ОПОРИ зафіксували незаконну агітацію та поширення матеріалів з ознаками «чорного піару»

22 жовтня 2020, 15:46

Стан доступності приміщень для голосування у Вінниці цьогоріч не моніторили, але є можливість довозу на дільниці

22 жовтня 2020, 13:58

У Вінниці тролейбус з автономним ходом вийшов на маршрут №12а «Гніванське шосе - Немирівське шосе»

22 жовтня 2020, 11:54

Новий дитячий садочок планують відкрити у Вінниці до кінця року

22 жовтня 2020, 10:25

"Стань голосом аудіо-казки" : у Вінниці оголосили дитячий конкурс

21 жовтня 2020, 17:08
Всі новини