Новини

На Вінниччині зареєстровано найбільшу кількість випадків ботулізму

29 квітня 2020, 12:45

Цьогоріч на Вінниччині зареєстровано 5 випадків захворювання на ботулізм. Один з них – летальний.


Про це повідомляє Центр громадського здоров’я. В області найбільша кількість захворілих, у порівнянні з іншими областями. Троє хворих на ботулізм зареєстрували на Чернігівщині та по одному на Донеччині, Житомирщині, Київщині, Закарпатській та Черкаській областях, Чернігівщині, Хмельниччині та у Києві.

Загалом, з початку 2020-го року в Україні зареєстровано 13 випадків ботулізму, захворіли 15 людей. Водночас повідомляється, що по Україні, у порівнянні з минулим роком, кількість тих, хто захворів на ботулізм зменшилась вдвічі, а кількість померлих – втричі. Всі постраждалі у поточному році мали можливість отримати протиботулінічну сироватку.

Фото: Центр громадського здоров’я України

Більшість харчової продукції, що стала причиною захворювання (у 13 постраждалих — 86,6%), була виготовлена в домашніх умовах.

"Інші випадки захворювання на ботулізм були пов’язані з вживанням м’ясних консервів та інших виробів із м’яса, овочевих та грибних консервів" – йдеться у дописі.

У Центрі громадського здоров’я зазначають, що ботулізм має чітко виражену сезонність. Підйом захворюваності спостерігається у травні-червні.

Симптоми ботулізму:

  • Неврологічні розлади – порушення зору (двоїння або туман в очах, невиразність мови, важкість ковтання, відчуття сухості у роті, м'язова слабкість).
  • У кожного другого хворого, першими проявами ботулізму можуть бути короткочасні симптоми інтоксикації: пронос, блювота, може незначно підвищитись температура, боліти живіт.
  • Важкі форми захворювання характеризуються різким пригніченням функції дихальних м'язів. За відсутності адекватної терапії, смерть зазвичай настає від дихальної недостатності на 2—3-й день хвороби.
  • У дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу, а також м'язової слабкості.
  • Інкубаційний період може тривати від 2—3 годин до 10 днів.

Під час виникнення будь-яких із цих симптомів потрібно терміново звернутися за допомогою до лікаря.

Як вберегтися від ботулізму:

  • ретельно мийте руки, продукти та посуд;
  • під час консервування в домашніх умовах, особливо м'ясних і рибних продуктів, необхідно протягом двох діб прогрівати за температури 100°C 5 хвилин, після чого простерилізувати консерви за температури 100°C не менше 40-60 хвилин з подальшим герметичним упакуванням. Найменше здуття кришки — причина для категоричної відмови від вживання в їжу вмісту такої банки;
  • рибу перед засолом у домашніх умовах необхідно почистити від нутрощів, ретельно промити зовнішню й внутрішню поверхні;
  • гриби складно повністю очистити від мікрочастинок ґрунту, тому не рекомендується консервувати їх у герметично закритих банках у домашніх умовах;
  • не можна купувати й вживати харчові продукти, виготовлені у домашніх умовах (консерви, в’ялену, копчену, солену рибу тощо) в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб.

Поділитися :

Останні новини

Стартувало громадське обговорення Стратегії розвитку туризму Вінниці до 2030 року

7 серпня 2020, 18:38

У Вінниці запустили два нових напрямки маршрутних таксі: 30А і 30Б з’єднають місто з Щітками та Писарівкою

7 серпня 2020, 18:30

180 прибудинкових територій відремонтували у Вінниці за останні п’ять років

7 серпня 2020, 17:10

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов розповів про долю центрального стадіону і підтримку ФК "НИВА"

7 серпня 2020, 16:54

На Вінниччині цього року ЗНО на 200 балів склали вдвічі більше випусників, ніж торік

6 серпня 2020, 17:14

У Вінниці комплексно утеплили найбільш енергозатратну школу №10

6 серпня 2020, 15:10

Два летальних випадки серед медичних працівників від COVID-19 зареєстрували на Вінниччині

6 серпня 2020, 14:50

У Вінниці фестиваль сімейного кіно #VinCinemaOpenAir проходитиме щоп’ятниці

6 серпня 2020, 12:07

Протягом тижня українських туроператорів та журналістів знайомили з туристичними магнітами Вінниччини

6 серпня 2020, 11:23

Обіцяні "інвестиційні няні» виявились «нянями у погонах»: Центр муніципальних систем управління оприлюднив офіційну заяву

5 серпня 2020, 17:45
Всі новини