Новини

"Не 86 копійок": які надбавки отримали медпрацівники-протестувальники вінницької районної лікарні

5 травня 2020, 13:45

Акцію протесту через невиплачені надбавки організували медики Вінницької центральної районної лікарні під стінами медзакладу 4 травня. На ситуацію відреагувала заступниця голови облдержадміністрації Наталя Заболотна, яка разом з народною депутаткою Іриною Борзовою відвідала медзаклад, щоб розібратися з виплатами заробітної плати та надбавки медикам.


Під час онлайн-брифінгу Наталя Заболотна розповіла, що перевіривши документи бухгалтерії медзакладу та поспілкувавшись з колективом, з’ясувалося, що нарахування та виплати зроблені вірно.

– Були у бухгалтерії, особисто переглянули табелі. Переконались у тому, що бухгалтерія правильно здійснила нарахування. Вони зроблені відповідно до окладу. Люди вчора розібрались і з'ясувалось, що вони отримали всі належні надбавки. Також подивились, що це за заробітна плата у 86 копійок. Це лікар-інтерн, який працює у районній лікарні на 0,25 ставки. Насправді його надбавка за роботу з ковідними склала 463 гривні. Але, підсумувавши усі надбавки, які є, його зарплату виплатили йому в аванс. А 86 копійок – це залишок.

Фото: Ірина Борзова Народний депутат України

Зокрема Ірина Борзова прокоментувала питання забезпечення лікарів закладу засобами індивідуального захисту, зауваживши, що Вінницької ЦРЛ прийняла від волонтерів та держави найбільше допомоги. За її словами, жоден з медиків цього закладу не захворів на коронавірус, що теж свідчить про належний рівень захисту медперсоналу.

– На сьогодні центральна районна лікарня повністю забезпечена: як від благодійників, так і від державної допомоги. Вона за квітень прийняла 51 хворого на COVID-19, але немає жодного медика, який захворів. Це говорить про те, що все ж таки медики були забезпечені засобами індивідуального захисту. Ми перевірили, як видаються засоби захисту, поговорили з медсестрами, тож це питання знято.

 

Фото: Ірина Борзова Народний депутат України

Також депутатка зауважила, що Вінницькій центральній районній лікарні виділено 943 тисячі гривень медичної державної субвенції. Проте, ці кошти на рахунки лікарні не найшли. Чому грошей досі немає, та як надалі здійснюватимуться нарахування надбавок за роботу з хворими на коронавірус, згідно з новою постановою Кабміну, пояснила головна бухгалтерка медзакладу Людмила Нестерова.

– Кошти найшли на нашу районну адміністрацію, сьогодні мають бути у нас. Якщо за квітень ми нараховували "ковідні" по старій постанові, то тепер будемо дораховувати кошти по новій постанові.  По старій постанові ми брали на посадовий оклад, тепер будемо враховувати усі надбавки й множити на 3. 

Також, як зазначає адміністрація лікарні, першого пацієнта з коронавірусом прийняли лише 27 березня і тому враховано тільки 4 дні роботи. У квітні враховуватиметься місяць роботи й значно більша кількість хворих на COVID-19. Також старша медсестра хірургічного відділення ВЦРЛ Наталя, яка також брала участь у протесті, розповіла, що медперсонал закладу розібрався у виплатах і претензій до керівництва наразі не має. 

– Люди не врахували те, що їм прийшло в аванс, а лише те, що їм прийшло у розрахунок – ті копійки, які у них залишилися. Потім, коли отримали "бетлики", побачили, що хм були виплачені усі "ковідні" години, які проставлені у табелі.

Відреагував на мітинг лікарів і голова бюджетної комісії Вінницької обласної ради Геннадій Мазур, зазначивши, що пори будь-які рішення центральної влади, усі медики області залучені у боротьбі з COVID-19, отримають обіцяні доплати. Зокрема, у своєму дописі він зазначив, що сьогодні Уряд, Міністерство охорони здоров’я перекидає на органи державної влади та місцевого самоврядування виплату усіх доплат медпрацівникам. Але і це, по факту, зробити не можливо. Адже наказ Міністерства охорони здоров’я № 768 передбачав виплату надбавок лише за березень. І тільки 23 березня прийняли проєкт постанови, який визначає категорії медпрацівників, що мають отримати доплати. І, за словами пана Мазура, ця постанова поки не набрала законної сили. Тому він пропонує відрегулювати ситуацію у регіоні преміями медикам за відпрацьований час.

Фото: 33-й канал

"Мене дивує сьогодні позиція Кабінету Міністрів та Міністра охорони здоров’я України, які з екранів телевізорів озвучують, що виплата заробітної плати має бути в розмірі тримісячної заробітної плати. В наказі МОЗ передбачена доплата в розмірі трьох посадових окладів (тарифних ставок), і то за березень. Тим більше, що змін у цей наказ не має. Це неправильно, це нечесно стосовно медиків. Ми повинні дати людям матеріальне стимулювання… Минулого тижня дали 943 тис. грн субвенції на Вінницький район для Вінницької районної центральної клінічної лікарні. Зі сторони обласного бюджету ми значно підтримали ситуацію і передали кошти на місцевий бюджет," – йдеться у дописі.

Нагадаємо, колектив лікарні скаржився на те, що не отримав обіцяних урядом 300% доплат за роботу з пацієнтами, які хворіють на COVID-19 та на недостатню кількість захисних костюмів. Натомість, під час мітингу, головна бухгалтерка закладу, пояснила що на виплату надбавок потрібен час, бо це ряд певних процедур. А головний лікар Вінницької центральної районної лікарні Олександр Кривов’яз пообіцяв своїм колегам, що усі виплати медики отримають.

 

 

Поділитися :

Останні новини

У Вінниці безкоштовно перевірятимуть слух усім охочим

27 жовтня 2020, 13:38

"Цінуємо підтримку кожного" - мер Вінниці подякував жителям міста за довіру

27 жовтня 2020, 13:32

У вінницькому Центрі матері і дитини з'явилося відділення реабілітації передчасно народжених немовлят

27 жовтня 2020, 12:40

Володимир Гройсман прокоментував результати місцевих виборів 2020 та подякував вінничанам за довіру 

27 жовтня 2020, 12:16

На Вінниччині будуть представлені три політичні сили у більшості місцевих рад

27 жовтня 2020, 11:34

"Центр історії Вінниці" запрошує на онлайн-зустріч "Микола Євшан: пером і багнетом"

27 жовтня 2020, 10:25

"На крок попереду онлайн-освіти" : у Вінниці відбудеться інтенсив для вчителів

27 жовтня 2020, 09:18

Перемогу у Вінницькій області на посаду голів ОТГ отримала політична сила «Української стратегії Гройсмана»

26 жовтня 2020, 17:21

У Вінницькій області поліція затримала п'яних зловмисників, які намагались викрасти документацію з виборчої дільниці

26 жовтня 2020, 16:33

Виявлені на Вінниччині порушення у день голосування не вплинули на результати виборів  

26 жовтня 2020, 16:08
Всі новини