Новини

Не можна зменшувати видатки місцевих бюджетів – Гройсман

29 березня 2020, 12:24

Необхідно підтримувати національну економіку та наситити ресурсом бізнес. І робити це у співпраці з місцевими владами, бо сьогодні фактично вони опинились на першій лінії та потребують підтримки.


Про це заявив експрем’єр Володимир Гройсман в ефірі телеканалу "Україна-24". 

За словами пана Гройсмана, натомість у бюджеті урізають видатки місцевих бюджетів. І немає чіткого плану дій.  

"Ліквідність банківської системи, на мою думку, сьогодні дозволяє правильно кредитувати і підтримувати бізнес та реструктуризувати оплату податків. Натомість у змінах до бюджету, які розглядатимуть на найближчій сесії, немає плану щодо боротьби з коронавірусом та за зростання економіки. Постає питання централізації державних ресурсів, якого неможна допускати. Адже у змінах до бюджету зменшують видатки місцевих бюджетів, які сьогодні самостійно організовують процеси по боротьбі з корона вірусом та покращують матеріальну базу. Як можна у цей період зменшувати їх бюджети? Їм навпаки потрібно допомагати. Акумуляція ресурсів по боротьбі з коронавірусом, стабілізація гривні та мінімалізація наслідків економічної кризи та соціальний аспект – це три ключові завдання уряду сьогодні".

Наразі Володимир Гройсман перебуває у Вінниці та допомагає міському голові Сергію Моргунову та команді боротися з поширенням коронавірусу, через реалізацію проекту" СтопВірус"

Також, на його думку, аби підтримати людей, які опинилися у складних умовах карантину, експрем’єр запропонував задіяти кошти з валютних резервів.

" У нас є 25 мільярдів валютних резервів. Сьогодні ці кошти можна використовувати для насичення економіки та вирішення соціальних проблем. Тільки на виплату підтримки тим людям, які вимушено залишились без роботи, потрібно 500 мільйонів".

На думку Володимира Гройсмана, сьогодні Україні необхідно поглиблювати співпрацю з МВФ та Світовим банком, аби пережити економічну кризу. Адже ці міжнародні фінансові інституції запропонували підтримку економікам тих країн, які постраждали від корона вірусу, або можуть постраждати в перспективі. І Україна може і повинна використовувати ці фонди.

"Є ще один фонд – Європейський кризовий центр, який запроваджує Єврокомісія. Україна повинна долучитись до цього центру, бо разом боротьба буде ефективнішою. Проте цим потрібно серйозно та системно займатися, а я не бачу рухів з середини України у напрямку Євросоюзу останнім часом", - зазначив політик.  

Поділитися :

Останні новини

Вінницьким пенсіонерам купили абонементи на користування велопрокатом

3 червня 2020, 17:39

"Вінничани важливі": місцевим підприємцям платитимуть за кожного нового працівника

3 червня 2020, 16:02

У вінницькому мікрорайоні "Тяжилів" восени відкриють новий садочок

3 червня 2020, 14:51

Вінничанка просить встановити лавки з укриттям від дощу

3 червня 2020, 13:06

Коронавірус на Вінниччині: актуальна статистика на 3 червня

3 червня 2020, 11:07

У Вінниці планують відкрити соціальний ресторан, де працюватимуть люди з інвалідністю

3 червня 2020, 10:14

Вінницькі школярі та студенти попри карантин отримають стипендії від міської ради

2 червня 2020, 16:46

На Вінниччині відновили міжобласні автобусні перевезення

2 червня 2020, 15:23

У Вінниці в тестовому режимі запрацював "Соціальний офіс"

2 червня 2020, 12:55

Пологовий будинок у Вінниці знову на карантині: коронавірус виявили у медсестри

2 червня 2020, 11:46
Всі новини