Новини

Не можна зменшувати видатки місцевих бюджетів – Гройсман

29 березня 2020, 12:24

Необхідно підтримувати національну економіку та наситити ресурсом бізнес. І робити це у співпраці з місцевими владами, бо сьогодні фактично вони опинились на першій лінії та потребують підтримки.


Про це заявив експрем’єр Володимир Гройсман в ефірі телеканалу "Україна-24". 

За словами пана Гройсмана, натомість у бюджеті урізають видатки місцевих бюджетів. І немає чіткого плану дій.  

"Ліквідність банківської системи, на мою думку, сьогодні дозволяє правильно кредитувати і підтримувати бізнес та реструктуризувати оплату податків. Натомість у змінах до бюджету, які розглядатимуть на найближчій сесії, немає плану щодо боротьби з коронавірусом та за зростання економіки. Постає питання централізації державних ресурсів, якого неможна допускати. Адже у змінах до бюджету зменшують видатки місцевих бюджетів, які сьогодні самостійно організовують процеси по боротьбі з корона вірусом та покращують матеріальну базу. Як можна у цей період зменшувати їх бюджети? Їм навпаки потрібно допомагати. Акумуляція ресурсів по боротьбі з коронавірусом, стабілізація гривні та мінімалізація наслідків економічної кризи та соціальний аспект – це три ключові завдання уряду сьогодні".

Наразі Володимир Гройсман перебуває у Вінниці та допомагає міському голові Сергію Моргунову та команді боротися з поширенням коронавірусу, через реалізацію проекту" СтопВірус"

Також, на його думку, аби підтримати людей, які опинилися у складних умовах карантину, експрем’єр запропонував задіяти кошти з валютних резервів.

" У нас є 25 мільярдів валютних резервів. Сьогодні ці кошти можна використовувати для насичення економіки та вирішення соціальних проблем. Тільки на виплату підтримки тим людям, які вимушено залишились без роботи, потрібно 500 мільйонів".

На думку Володимира Гройсмана, сьогодні Україні необхідно поглиблювати співпрацю з МВФ та Світовим банком, аби пережити економічну кризу. Адже ці міжнародні фінансові інституції запропонували підтримку економікам тих країн, які постраждали від корона вірусу, або можуть постраждати в перспективі. І Україна може і повинна використовувати ці фонди.

"Є ще один фонд – Європейський кризовий центр, який запроваджує Єврокомісія. Україна повинна долучитись до цього центру, бо разом боротьба буде ефективнішою. Проте цим потрібно серйозно та системно займатися, а я не бачу рухів з середини України у напрямку Євросоюзу останнім часом", - зазначив політик.  

Поділитися :

Останні новини

Наступного тижня у Вінниці на площі Гагаріна почнуть встановлювати світлофори

12 серпня 2020, 09:58

На навчання у нових умовах: які зміни чекають на вінницьких школярів у вересні

11 серпня 2020, 17:20

З Вінниці в Щітки та Писарівку почали курсувати маршрутки 30А і 30Б

11 серпня 2020, 16:46

На Вінниччині парапланеристи змагатимуться за Кубок Дністра

11 серпня 2020, 16:08

У вінницькому дитсадку на Тяжилові створять додаткову групу

11 серпня 2020, 15:27

Кількість хворих на коронавірус на Вінниччині перевищила 3 тисячі: статистика на 11 серпня

11 серпня 2020, 11:27

Нова покрівля та сучасні вікна: у Вінниці триває ремонт бібліотеки на вулиці Бучми

11 серпня 2020, 09:54

У Вінниці на П’ятничанах собака зі сказом покусала людей

10 серпня 2020, 17:29

Вінничан запрошують на першу післякарантинну виставку електрокарів

10 серпня 2020, 17:12

На Вінниччину незаконно вивозили побутові відходи з Львівської області

10 серпня 2020, 16:03
Всі новини