Новини

"Не штрафи, а роз’яснювальна робота": як у Вінниці поліція контролюватиме дотримання карантинних обмежень

6 квітня 2020, 15:03

Починаючи з 6 квітня почали діяти нові карантинні обмеження, які уряд запровадив через зростання в Україні кількості хворих на COVID-19. За недотримання карантину загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень.


За роз’ясненнями щодо процедури накладання штрафів, кореспонденти радіо "Місто над Бугом" звернулися  до Анни Олійник, речниці Нацполіції у Вінницькій області. Вона пояснила, що мета поліцейських наразі не збір штрафів, а роз’яснювальна робота. За словами пані Олійник, протоколи виписуватимуть лише у випадку злісного невиконання правил карантину та умисного повторення.

Щодо людей пенсійного віку, то з ними проводитимуть бесіди, позаяк вони перебувають у зоні ризику. Також обіцяють не штрафувати пенсіонерів за відсутність маски.

– Люди категорії 60+ мають перебувати зараз на самоізоляції, тобто виходити на вулицю лише у крайньому разі. За умови, якщо немає рідних і сторонніх людей, які їм можуть допомогти. Якщо така людина буде без маски й вона мотивує це тим, що вона не мала змоги купити маску, то ми не будемо штрафувати. Ми будемо доносити цю інформацію до компетентних органів влади.

Поліцейські будуть пильніше контролювати громадські місця, аби там дотримувалися правил карантину. Тобто не більше однієї людини на 10 квадратних метрів у магазинах, наявність захисних масок, заборона прогулянок у парках та скверах.

– Немає зараз тотальної заборони виходу на вулицю, але ми закликаємо людей бути свідомими й захистити себе та тих людей, з якими ви живете. Адже, як свідчать дані МОЗ, люди можуть переносити цю смертельно небезпечну інфекцію, не маючи симптомів. Тому ми закликаємо залишатися вдома, – повідомила Анна Олійник.

Важливо зазначити, що, підійшовши до громадянина, поліцейський спершу має представитись та показати службове посвідчення. Далі пояснити, чому він вас зупинив та пояснити, які ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу про адміністративні порушення він вбачає у Ваших діях. За тим він може перевірити наявність документів. І наостанок поліцейський складає протокол про адміністративне правопорушення. Це може відбуватися або на місці, або в поліцейському відділку, якщо у патруля немає цих протоколів з собою. Вас відпускають, а протокол направляють до суду поштою. Про час та місце розгляду справи вас повідомляють судовим викликом.

Нагадаємо, роз'яснення щодо нових обмежень дав також голова Вінницької ОДА. Ознайомитись з ним можна за посиланням.

Поділитися :

Останні новини

На навчання у нових умовах: які зміни чекають на вінницьких школярів у вересні

11 серпня 2020, 17:20

З Вінниці в Щітки та Писарівку почали курсувати маршрутки 30А і 30Б

11 серпня 2020, 16:46

На Вінниччині парапланеристи змагатимуться за Кубок Дністра

11 серпня 2020, 16:08

У вінницькому дитсадку на Тяжилові створять додаткову групу

11 серпня 2020, 15:27

Кількість хворих на коронавірус на Вінниччині перевищила 3 тисячі: статистика на 11 серпня

11 серпня 2020, 11:27

Нова покрівля та сучасні вікна: у Вінниці триває ремонт бібліотеки на вулиці Бучми

11 серпня 2020, 09:54

У Вінниці на П’ятничанах собака зі сказом покусала людей

10 серпня 2020, 17:29

Вінничан запрошують на першу післякарантинну виставку електрокарів

10 серпня 2020, 17:12

На Вінниччину незаконно вивозили побутові відходи з Львівської області

10 серпня 2020, 16:03

Вінницька майстриня подарувала школі на Поділлі 33 вишиті картини

10 серпня 2020, 15:14
Всі новини