Новини

Перший етап повернення до звичного життя: які карантинні обмеження знімають у Вінниці

8 травня 2020, 16:21

Ряд карантинних обмежень знімають з 11 травня у нашому місті. Зокрема, це обмеження на роботу Прозорих офісів та на роботу кафе та ресторанів за умови дотримання ними усіх необхідних умов. 


Відповідне рішення прийняли на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №343 було прийнято ряд рішень, які дещо пом’якшують карантин. 

Як пишуть на сайті міської ради,  під час комісії йшлось про заходи з ліквідації медико-біологічної надзвичайної ситуації, пов’язаної з епідемічним спалахом особливо небезпечної інфекційної хвороби, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2. 

Рішенням комісії з 11 травня (за умови виконання протиепідемічних заходів, затверджених  Головним державним санітарним лікарем України) дозволено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон. Також можна  відвідувати спортивні та дитячі майданчики. 

Магазини: обмеження кількості відвідувачів та засоби захисту

Дозволено роботу закладів торговельного (виключно магазинів, зокрема магазинів, що розташовані у торговельно-розважальних та торговельно-сервісних  центрах) і побутового обслуговування населення за умови забезпечення всіх санітарних та протиепідемічних заходів. Зокрема, персонал та відвідувачі повинні носити засоби захисту обличчя, очей, рук. А у приміщенні має бути не більше одного відвідувача на 10 м² торговельної площі.

Ресторани: доставка та літні майданчики

Також з 11 травня дозволено діяльність закладів з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба за умови забезпечення дотримання відстані не менше 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більше двох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років). Адресну доставку та замовлення на винос ресторани та кафе можуть здійснювати за умови, що суб’єкт господарювання, який проводить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук) і перебування відвідувачів, крім часу приймання їжі, у засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторах або захисних масках, у тому числі виготовлених самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Музеї: використання засобів захисту

Рішенням дозволено діяльність музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників. Безпосередній прийом відвідувачів має проводитись за умови забезпечення персоналу і відвідувачів засобами захисту.

Театри: дозволили репетиції без глядачів

Також дозволено проведення у театрах, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за рішенням органів управління репетицій, тренувань та інших заходів, які не передбачають одночасного зібрання великої кількості осіб (до 50 осіб). Також серед умов, такі заходи мають проводитись без глядачів, з забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. 

Крім того, у рішенні йдеться про дозвіл на діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів, надання стоматологічної допомоги.

Прозорі офіси: попередній запис, дистанція та засоби захисту

Згідно з рішенням, з 12 травня буде відновлено роботу центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) за рядом умов. Консультації громадянам надаватимуть виключно у телефонному режимі. Приймання відвідувачів здійснюватиметься тільки за попереднім записом у телефонному режимі або онлайн. Повинні проводитись заходи із дезінфекції приміщень не менш, ніж 3 рази в день. Прийом відвідувачів має здійснюватися з урахуванням наступних правил: біля одного працівника, який перебуває на прийомі, одночасно може знаходитись не більше 1 відвідувача; працівники та відвідувачі повинні дотримуватись дистанції не менш ніж 1,5 метра, бути у засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторах або захисних масках, у тому числі виготовлених самостійно, пройти температурний скринінг на вході до адмінбудівлі; в зоні очікування (холах адмінбудівель) одночасно не може перебувати понад 15 осіб. 

Також рішенням скасовується з 11 травня поточного року дія пункту 3 протоколу засідання комісії від 28.04.2020р. № 22 стосовно встановлення режиму роботи агропродовольчих ринків. Скасувати з 11 травня поточного року дію пунктів 8 та 9 протоколу засідання комісії від 27.03.2020р. № 14.

Транспорт: вхід через передні двері, безготівковий розрахунок, лише сидячі місця

Встановлюються наступні умови функціонування міського електричного (трамвай, тролейбус) та автомобільного транспорту, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах: 

  • наявність у водіїв та пасажирів засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно;
  • кількість пасажирів – в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб;
  • безготівковий розрахунок за проїзд; 
  • вхід/вихід пасажирів до/з транспортного засобу через передні двері;
  • дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Поділитися :

Останні новини

«Сліпа корова»: у Вінниці з’явилась нова туристична атракція

29 жовтня 2020, 17:56

На Вінниччині поліція затримала підозрюваного у вбивстві 92-річної мешканки Козятина

29 жовтня 2020, 17:37

У Вінниці розповіли про автоматичний перерахунок субсидії на новий опалювальний сезон 

29 жовтня 2020, 16:57

Цьогоріч жителі 42 вінницьких багатоповерхівок отримали оновлені двори

29 жовтня 2020, 14:42

Керівництво колонії на Вінниччині звинуватили у вимаганні грошей з ув'язнених

29 жовтня 2020, 14:08

У Вінниці виконали 60% робіт з реконструкції даху Палацу дітей та юнацтва

29 жовтня 2020, 11:19

У Вінниці оголосили переможців конкурсу "Бюджет громадських ініціатив"

28 жовтня 2020, 16:43

"Мистецтво жити": на Вінниччині бібліотеки долучились до всеукраїнського проєкту, створеного на підтримку онкохворих людей

28 жовтня 2020, 15:43

На малій сцені Вінницького театру ім. Садовського незабаром відбудеться прем'єра

28 жовтня 2020, 15:43

Нову екскурсію «Таємниці музею пана Заваркіна» найближчим часом презентують у Вінниці

28 жовтня 2020, 15:18
Всі новини