Новини

Песах вдома: як у Вінниці євреї почали святкувати традиційне свято

8 квітня 2020, 09:42

Вінницькі євреї 8 квітня святкуватимуть Песах, не виходячи з власних домівок.


Про це у фейсбук інформує Єврейська громада  міста. Цього року через оголошений карантин, єврейські синагоги будуть зачинені. Кожна єврейська  родина святкуватиме Песах в себе вдома, в сімейному колі. Про це "Місту над Бугом" розповів Даніель Ерліх представник Головного рабина Вінниці та Вінницької області Шауля Горовіца.

– У нас є федерація єврейських громад України, яка знаходиться у Дніпропетровську. На нашій сторінці у фейсбук кожен охочий міг заповнити анкету. Усім, хто її заповнив, доставили поштою усе необхідне для свята – мацу, кошерне вино, літературу. 

Песах – це свято весни й свободи,  на згадку про вихід євреїв з єгипетського рабства. Ця історична подія відбулася близько 3 тисяч років тому (за єврейським літочисленням це 2448 рік). Євреї починають святкувати Песах на 15-й день весняного місяця нісана  (за єврейським місячним календарем), яке випадає на березень-квітень (за Григоріанським календарем). Вважається, що саме цього дня пророк Мойсей вивів ізраїльтян з Єгипетського царства, звільнивши їх від рабства. Святкують єврейську пасху сім днів.

Фото: vokrugsveta.ua

Песах як найдавніше з єврейських релігійних свят, символізує пробудження природи та оновлення світу. Кульмінаційним моментом святкування єврейської пасхи є вечірня трапеза (седер) в першу і в другу ночі свята. Головні атрибути вечірньої трапези маца і кошерне вино.  Під час седера у певній послідовності євреї читають тору мовою івриту, а саме  оповідання про вихід з Єгипту. Мацу куштують на згадку про те, що під час виходу ізраїльтяни пекли прісні коржики. Суміш з тертих яблук, фініків, горіхів і вина нагадує своїм кольором глину, з якої поневолені євреї робили цеглу.

Поділитися :