Новини

Понад 400 плямистих оленів живуть у Вінницькому лісгоспі

7 травня 2020, 13:30

Облік диких тварин, проведений у 2020 році в угіддях державних підприємств Вінницького облуправління лісового та мисливського господарства нараховує 441 оленів плямистих.


Як повідомляється на сторінці Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, раніше цей вид оленів мешкав у дібровах Поділля. Проте через діяльність людей та низку інших процесів, олені плямисті наразі є не у всіх мисливських угіддях.

За словами директора ДП "Вінницький лісгосп" Віктора Попельнюка, наразі збільшують популяцію цього виду у вольєрному господарстві. Площа мисливських угідь становить 11 тисяч 105 гектарів. Це територія чотирьох адміністративних районів – Вінницького, Калинівського, Тиврівського та частково Немирівського. А голове завдання мисливського господарства – збільшити  чисельність та видового різноманіття фауни.Тому лісівники ДП "Вінницький лісгосп" залучають значні фінансові та людські ресурси для відновлення у мисливських угіддях цих різновидів тварин. 

Вольєр для напіввільного утримання диких тварин площею 163 гектарів Вороновицького та Шендерівського лісництв Вінницького лісгоспу. Його розділили на дві частини, у одній мешкають дикі свині, а в іншій розводять плямистих красенів. На території вольєру спорудили штучну водойму із проточною водою.

На фото – самки оленя плямистого з молодняком біля водойми. Світлини зроблені з допомогою фотопастки, встановленої у лісових угіддях, і одне із її завдань – спостереження за станом та чисельністю лісових мешканців.

У 2018 році сюди завезли 10 самок, які привели того ж року молодняк. Дещо пізніше до них приєднався господар, перший  дорослий самець. Працівники вольєру саме через такий нерівномірний статевий розподіл дали оленю кличку Султан.

У самців оленя плямистого зараз особливий період – щорічне оновлення атрибуту краси і мужності у їхньому племені – рогів. Починають скидати олені роги на другому році життя, обчухуючи ними дерева. А через два місяці видно уже молоді роги, які встигають відрости до шлюбного періоду тварин. Адже у період гону олені влаштовують справжні турнірні бої за серце дами чи кількох дам. А ще саме за кількістю відростків на рогах можна визначити вік тварини.

За результатами цьогорічного обліку у вольєрі мешкає 27 оленів, це разом із минулорічним молодняком. З них приблизно 5-7 самців. Повідомляється, що кінець весни–початок літа – це час, коли олениці приводять потомство. У теплу пору року у ці тварини найкрасивіші: яскраве хутро і найчіткішими стають плямки, що дали назву видові. Взимку ж цятки майже зникають.

 

Поділитися :

Останні новини

У Вінниці біля нової школи на Поділлі встановили додатковий світлофор

4 серпня 2020, 18:37

Експрем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав українців активніше висловлювати свою позицію щодо повернення "бебі-боксів"

4 серпня 2020, 17:42

У Вінниці в «Центрі матері та дитини» буде відділення реабілітації для недоношених немовлят

4 серпня 2020, 16:36

Палату інтенсивної терапії створюють у Вінницькій міській клінічній лікарні №3

4 серпня 2020, 15:46

Вінницьких рестораторів та готельєрів навчатимуть робити бізнес конкурентноспроможним

4 серпня 2020, 13:49

Залу для весільних церемоній вінницького РАЦСу оновили

3 серпня 2020, 17:33

Вінниця у "жовтій" зоні за показниками адаптивного карантину

3 серпня 2020, 13:51

У Вінниці поліція розпочала слідство за фактом загоряння двох автомобілів

3 серпня 2020, 10:09

Сергій Моргунов спростував припущення, що об’єднання сусідніх сіл з Вінницею спричинить зростання місцевих податків і зборів

31 липня 2020, 17:39

Сергій Моргунов: очищення Південного Бугу - це спільна робота органів місцевого самоврядування та вінничан

31 липня 2020, 13:52
Всі новини