Новини

Сергій Моргунов спростував припущення, що об’єднання сусідніх сіл з Вінницею спричинить зростання місцевих податків і зборів

31 липня 2020, 17:39

Об’єднання громад, до яких готуються всі населені пункти України, викликає чимало домислів та припущень. Під час онлайн-брифінгу Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів, для чого відбувається об’єднання громад та яка інформація не відповідає дійсності.

 

Мер Вінниці зокрема повідомив, що ідея реформи децентралізації полягає в першу чергу у тому, щоб у громад з’явились додаткові фінансові ресурси і об’єднуючись в ОТГ – вони ставали більш спроможними, могли якісніше адмініструвати місцеві податки, інвестувати ці кошти в інфраструктурні проєкти: дороги, освітлення, заклади соціальної сфери; надавати якісні адміністративні послуги тощо. Також Сергій Моргунов спростував чутки, що у зв’язку з об’єднанням у селах зросте тариф на електроенергію та підвищаться місцеві податки та збори.

«Вже декілька років діє єдиний тариф на електроенергію, що для міста, що для села. За 100 кВт – 90 коп, понад 100 кВт – 1,68 грн. З приводу земельних податків, то варто сказати, що, наприклад, в деяких територіальних громадах податок на земельні ділянки навіть подекуди більший ніж у ІІІ зоні Вінниці. Тому не можна стверджувати, що після об’єднання відбудеться підняття  податків», – сказав  мер міста. 

 

Щодо землі Сергій Моргунов зауважив, що право приватної власності непорушне і захищається законодавством. Ніхто крім власників земельних ділянок не має права приймати будь-які рішення, пов’язані зі способом використання їхньої власності. 

«Зараз ми працюємо над розробкою Стратегії розвитку міста до 2030 року, де ми будемо враховувати всі потреби громади в розрізі кожного населеного пункту. Потім ми її маємо затвердити. І найголовніше – з часом будемо всі ці питання вирішувати, щоб адаптувати  або покращити комфорт проживання на цих територіях», – розповів Сергій Моргунов.  

Нагадаємо, що  сім населених пунктів будуть належатимуть до території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади з 2021 року.   Йдеться про такі населені пункти як  Вінницькі Хутори, Писарівка, Стадниця, Гавришівка, Великі Крушлинці, Малі Крушлинці та Щітки.  А 2018 року до територіальної громади міста Вінниці вже приєдналось селище Десна Вінницького району.

 

Поділитися :

Останні новини

У Вінниці біля нової школи на Поділлі встановили додатковий світлофор

4 серпня 2020, 18:37

Експрем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав українців активніше висловлювати свою позицію щодо повернення "бебі-боксів"

4 серпня 2020, 17:42

У Вінниці в «Центрі матері та дитини» буде відділення реабілітації для недоношених немовлят

4 серпня 2020, 16:36

Палату інтенсивної терапії створюють у Вінницькій міській клінічній лікарні №3

4 серпня 2020, 15:46

Вінницьких рестораторів та готельєрів навчатимуть робити бізнес конкурентноспроможним

4 серпня 2020, 13:49

Залу для весільних церемоній вінницького РАЦСу оновили

3 серпня 2020, 17:33

Вінниця у "жовтій" зоні за показниками адаптивного карантину

3 серпня 2020, 13:51

У Вінниці поліція розпочала слідство за фактом загоряння двох автомобілів

3 серпня 2020, 10:09

Сергій Моргунов спростував припущення, що об’єднання сусідніх сіл з Вінницею спричинить зростання місцевих податків і зборів

31 липня 2020, 17:39

Сергій Моргунов: очищення Південного Бугу - це спільна робота органів місцевого самоврядування та вінничан

31 липня 2020, 13:52
Всі новини