Новини

Соціальні виплати, міська лабораторія та кредитування підприємців: у Вінниці презентували програму антикризової підтримки

19 травня 2020, 15:27

Програму антикризової підтримки громади презентував під час засідання виконкому міський голова Сергій Моргунов. Вона передбачає спрямування додаткових ресурсів на три основні напрямки: охорону здоров’я, соціальний захист та економіку.


Міський голова зазначив, що Вінниця повинна бути готовою до другої хвилі захворюваності на коронавірусну хворобу та до тих економічних та соціальних викликів, які чекають найближчі пів року. В рамках програми у нашому місті планують встановити муніципальні доплати незахищеним категоріям громадян, зробити резерв медикаментів на три місяці, звільнити ФОПів від сплати єдиного податку на два місяці, компенсувати роботодавцям витрати ЄСВ за нові робочі місця та розширити програми кредитування підприємців.

                                               

– Наші медики взяли на себе перший удар під час пандемії коронавірусу. Ми повинні застосувати усі засоби захисту, які стосуються медичних працівників, у тому числі продовжити ті програми, які вже були започатковані: це соціальний захист вінничан, які потребують допомоги територіальної громади Вінниці.  За цих два місяці ми побачили, що найважче переживати карантин самотнім та незахищеним людям.

Програма передбачає створення тримісячного резерву медикаментів, засобів індивідуального захисту, дезінфекційних засобів та засобів медичного призначення. Аби збільшити кількість протестованих на Ковід-19 вінничан та на ранніх етапах виявляти хворих, у міському лікувально-діагностичному центрі планують організувати лабораторію ПЛР-тестувань. Також у Вінниці розпочнуть підготовку резерву медпрацівників на випадок спалаху хвороби.

– Наступний етап – створення у міському лікувально-діагностичному центрі ПЛР-лабораторії. Вартість її – близько 6 мільйонів гривень. Це дозволить збільшити кількість людей, яким ми можемо зробити відповідне дослідження, щоб на ранніх етапах виявляти хворих на коронавірус. Це буде серйозне підсилення нашого обласного лабораторного центру. Також маємо подумати про підготовку медичних кадрів на випадок сплеску епідемії.

З липня по грудень цього року планується передбачити щомісячні соціальні доплати незахищеним категоріям населення.

А це понад 14 тисяч пенсіонерів, непрацюючих осіб, людей з інвалідністю, а також осіб, які доглядають за важкохворими дітьми. Сума доплат становитиме від 300 до 500 грн на місяць, у залежності від категорії.

– У 2017 році ми започаткували програму щодо компенсації по кредитах для вінницьких підприємців, у цьому році плануємо її розширити. Впроваджуємо додатковий механізм компенсації відсотків за залучення за кредитами, а саме відшкодування з бюджету громади 50% від сплачених податків або податку з доходів фізичних осіб чи Єдиного податку. Це буде стосуватися підприємців, які зареєстровані на території Вінниці, працюють на цій території не менше одного року, не мають заборгованості по зарплатах та мають бізнес-план для розвитку підприємства.

Підтримають і бізнес. Вінницьких підприємців звільнять від сплати єдиного податку за квітень і травень та від сплати податку за землю і за нерухомість за березень. Звільняються підприємці й від орендної плати за користування комунальним майном.

Як розповів міський голова, місцевому бізнесу частково компенсуватимуть відсотки за залученими кредитами на розвиток підприємницької діяльності. За кожне створене робоче місце підприємцям компенсують 1039 гривень, за умови, що зарплата буде не менше мінімальної.

Ця програма діятиме з липня по грудень 2020 року. Її можуть доповнювати після консультацій з зацікавленими сторонами.

Поділитися :

Останні новини

Нові порушення виборчого законодавства фіксують на Вінниччині

25 жовтня 2020, 18:56

У Вінниці виборці розповіли про очікування від місцевих виборів 2020 року

25 жовтня 2020, 17:48

У Вінницькій міській ОТГ станом на 16 годину проголосували близько 23 % виборців

25 жовтня 2020, 17:29

На Вінничині розпочато кримінальне провадження за видачу бюлетення без паспорта

25 жовтня 2020, 16:08

На Вінниччині зростає кількість порушень виборчого законодавства. При цьому явка виборців у обласному центрі рекордно низька

25 жовтня 2020, 15:23

"За системний і стабільний розвиток міста" проголосував міський голова Вінниці Сергій Моргунов

25 жовтня 2020, 14:48

Рятувальники Вінницької області чергують на всіх об’єктах, що задіяні під час місцевих виборів

25 жовтня 2020, 13:50

У Вінницькій області, на одній із виборчих дільниць, бракує бюлетенів для голосування

25 жовтня 2020, 13:40

Поліція Вінниччини отримала повідомлення про замінування виборчої дільниці

25 жовтня 2020, 13:02

"Видали бюлетень без паспорта": на Вінниччині допустили порушення виборчого законодавства

25 жовтня 2020, 11:56
Всі новини