Новини

Справа про "число диявола" у електронному квитку: як у Вінниці пройшло друге засідання суду

14 лютого 2020, 12:04

Друге підготовче судове засідання до розгляду справи за позовом кількох громадян до Вінницької міської ради відбулося у Вінницькому окружному адміністративному суді. Позивачі звернулись до суду з клопотанням скасувати запровадження електронного квитка у Вінниці. 


На їхню думку, така автоматизована система оплати позбавить можливості людей пільгових категорій безкоштовно їздити у громадському транспорті. Представниця позивачів Олена Кучерук каже, що люди принципово відмовляються надавати свої дані для оформлення персоніфікованої муніципальної картки.

– Пільговики взагалі не сплачують за проїзд. Ми не хочемо, щоб нас обліковували. Примус щодо обробки даних в автоматизованих системах призводить до того, що проходить ідентифікація, тобто ототожнення цієї людини із номером, який присвоюється у цій електронній системі.

Сторону-відповідача представляли фахівці департаментів правової політики, транспорту та зв’язку міської ради, Вінницької транспортної компанії та комунального підприємства "Вінницякартсервіс".

Після судового засідання директорка "Вінницякартсервіс" Катерина Бабіна розповіла, що запровадження е-квитка жодним чином не позбавляє громадян права на безкоштовний проїзд. Адже для них передбачена пільгова муніципальна картка. Пільговикам потрібно буде лише прикласти її до валідатора й обов’язково мати при собі посвідчення, яке надає право безкоштовного проїзду. Також діє і кілька альтернативних способів оплати за проїзд.

– Громадяни можуть придбати паперовий квиток, оплатити за допомогою qr-коду, надіслати смс-повідомлення. Додатково впроваджуємо муніципальну картку вінничанина. Саме позивачі стверджують, що у нас немає альтернативних способів оплати, хоча можливість придбати паперовий квиток все ще залишається. Також у кіосках "Преса" можна придбати неперсоніфіковану картку, яка не потребує внесення персональних даних, – зазначила Катерина Бабіна.

Представників підприємства дивує і позиція позивача щодо релігійних переконань. За словами Катерини Бабіної, в Римі вже багато років працює автоматизована система обліку оплати проїзду в громадському транспорті. І ніхто з вірян не протестував проти її запровадження.

 

Поділитися :

Останні новини

Залу для весільних церемоній вінницького РАЦСу оновили

3 серпня 2020, 17:33

Вінниця у "жовтій" зоні за показниками адаптивного карантину

3 серпня 2020, 13:51

У Вінниці поліція розпочала слідство за фактом загоряння двох автомобілів

3 серпня 2020, 10:09

Сергій Моргунов спростував припущення, що об’єднання сусідніх сіл з Вінницею спричинить зростання місцевих податків і зборів

31 липня 2020, 17:39

Сергій Моргунов: очищення Південного Бугу - це спільна робота органів місцевого самоврядування та вінничан

31 липня 2020, 13:52

Вінницькі фонтани запрацюють з 1 серпня, а запуск фонтану ROSHEN відтерміновується

31 липня 2020, 13:37

У Вінниці триває п’ятиденний інфотур для для відомих тревелблогерів та туроператорів

30 липня 2020, 18:04

Розіграш призів серед вінничан, які передавали показники лічильника, провели на "Вінницяобленерго"

30 липня 2020, 16:38

Новий пожежний автомобіль передали вінницьким рятувальникам

30 липня 2020, 11:17

У Вінниці відвідувачам музею-садиби Миколи Пирогова доступний аудіосупровід усіма локаціями

29 липня 2020, 17:36
Всі новини