Новини

Справа про "число диявола" у електронному квитку: як у Вінниці пройшло друге засідання суду

14 лютого 2020, 12:04

Друге підготовче судове засідання до розгляду справи за позовом кількох громадян до Вінницької міської ради відбулося у Вінницькому окружному адміністративному суді. Позивачі звернулись до суду з клопотанням скасувати запровадження електронного квитка у Вінниці. 


На їхню думку, така автоматизована система оплати позбавить можливості людей пільгових категорій безкоштовно їздити у громадському транспорті. Представниця позивачів Олена Кучерук каже, що люди принципово відмовляються надавати свої дані для оформлення персоніфікованої муніципальної картки.

– Пільговики взагалі не сплачують за проїзд. Ми не хочемо, щоб нас обліковували. Примус щодо обробки даних в автоматизованих системах призводить до того, що проходить ідентифікація, тобто ототожнення цієї людини із номером, який присвоюється у цій електронній системі.

Сторону-відповідача представляли фахівці департаментів правової політики, транспорту та зв’язку міської ради, Вінницької транспортної компанії та комунального підприємства "Вінницякартсервіс".

Після судового засідання директорка "Вінницякартсервіс" Катерина Бабіна розповіла, що запровадження е-квитка жодним чином не позбавляє громадян права на безкоштовний проїзд. Адже для них передбачена пільгова муніципальна картка. Пільговикам потрібно буде лише прикласти її до валідатора й обов’язково мати при собі посвідчення, яке надає право безкоштовного проїзду. Також діє і кілька альтернативних способів оплати за проїзд.

– Громадяни можуть придбати паперовий квиток, оплатити за допомогою qr-коду, надіслати смс-повідомлення. Додатково впроваджуємо муніципальну картку вінничанина. Саме позивачі стверджують, що у нас немає альтернативних способів оплати, хоча можливість придбати паперовий квиток все ще залишається. Також у кіосках "Преса" можна придбати неперсоніфіковану картку, яка не потребує внесення персональних даних, – зазначила Катерина Бабіна.

Представників підприємства дивує і позиція позивача щодо релігійних переконань. За словами Катерини Бабіної, в Римі вже багато років працює автоматизована система обліку оплати проїзду в громадському транспорті. І ніхто з вірян не протестував проти її запровадження.

 

Поділитися :

Останні новини

На Вінниччині 5 важких хворих на коронавірус

4 квітня 2020, 12:15

Через карантин у Вінниці змушені скорочувати капітальні та поточні видатки

3 квітня 2020, 17:05

Культурний карантин: вінницький художній музей з понеділка проводитиме онлайн-екскурсії

3 квітня 2020, 16:04

"Читаю сам(а) – рекомендую усім": вінницька бібіотекарка організувала флешмоб

3 квітня 2020, 15:23

У Вінниці не закриватимуть кладовища у поминальні дні

3 квітня 2020, 13:07

Мер розповів, як у Вінниці мають контролювати перебування дітей на вулиці під час карантину

3 квітня 2020, 12:27

На Вінниччині під час карантину продовжать ремонтувати дороги

3 квітня 2020, 11:53

На Вінниччині 61 випадків коронавірусу: за добу зареєстрували 7 нових

3 квітня 2020, 11:16

Під Вінницею на дорогах з'являться "дезінфекційні коврики" для автомобілів

2 квітня 2020, 17:00

Наступного тижня у Вінниці завершиться опалювальний сезон

2 квітня 2020, 16:05
Всі новини