Новини

Світлофори, нова розмітка та більше пішохідних переходів: як у Вінниці зміниться площа Гагаріна

9 червня 2020, 16:39

Встановити світлофори, нанести нову розмітку та облаштувати пішохідні переходи планують на перехресті вулиць Пирогова – Соборна – Хмельницьке шосе. Тут мають створити комфортні й безпечні умови для всіх учасників руху: пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту та автомобілістів.


Як пишуть на сайті міської ради, новий проєкт організації руху запропонувала компанія UCG. urban consulting group з Івано-Франківська. На перехресті має з'явитись 10 світлофорів для автомобілів, 10 світлофорів для пішоходів та 3 світлофори для трамваїв.  

За словами головного архітектора Агенції просторового розвитку Олександра Коротких, через площу Гагаріна проходять 5 із 6 трамвайних маршрутів міста та 18 із 33 автобусних та тролейбусних маршрутів. Майже всі із них курсують за напрямком "Пирогова-Соборна". 

– Наразі перехрестя на площі Гагаріна є суто автомобільним, а в рамках Концепції інтегрованого розвитку 2030 пріоритетом є пішохід, велосипедист,  громадський транспорт. Більшість переміщень по місту відбувається саме громадським транспортом – 52%, пішки – 31%, на приватних автомобілях – 14%. Такі дані  дослідження GFK  2018 року, – зазначив Олександр Коротких.

Фото: www.vmr.gov.ua

Архітектори зазначають, що це перехрестя є одним із найскладніших у місті. Нова організація руху підвищить безпеку, створить пішохідні зв'язки з аркою, що знаходиться на вході в Центральний парк, стабілізує роботу громадського транспорту, а також дасть можливість додатково озеленити площу. 

– Розглядалося кілька варіантів організації руху. Одним із них був і круговий рух. Однак він не розв'язує проблему. На перехресті існують 59 перетинів траєкторій транспортних засобів між собою та пішоходами. Зміна схеми організації руху, наприклад, із застосуванням кругового руху, може зменшити кількість конфліктних точок, але їх все одно залишається не менше 44. При цьому цей варіант не підходить для трамваїв. Також кругові перехрестя не рекомендується застосовувати, коли доля громадського транспорту понад 25%. Встановлення світлофорів дасть можливість створити безконфліктного регулювання перехрестя, коли всі учасники рухаються в різних фазах світлофору і їхні траєкторії не перетинаються в один і той же момент часу, – каже архітектор Агенції просторового розвитку Максим Кравчук.

Фото: www.vmr.gov.ua

Роботу перехрестя планують тестувати близько трьох місяців. Проводитимуть соцопитування, вестиметься відеофіксація та підрахунок зміни трафіку. За результатом тестування будуть прийняті рішення щодо визначення остаточного варіанту організації площі із висадкою дерев, зміною геометрії проїзної частини та влаштуванням острівців безпеки

Поділитися :

Останні новини

Вінницький фонд "Подільська громада"  оголосив конкурс грантів "Твори Добро" 

28 вересня 2020, 17:10

На Вінниччині оголосили про підозру воєнкому, який допоміг призовнику уникнути військової служби 

28 вересня 2020, 15:30

COVID-19 на Вінниччині: актуальна статистика на 28 вересня

28 вересня 2020, 11:44

Вінницький лабцентр відновлює ПЛР-тестування на COVID -19, але підвищує вартість послуги 

28 вересня 2020, 11:20

800 тисяч гривень виділили з бюджету міста на встановлення вікон у вінницькому дитсадку «Бджілка»

28 вересня 2020, 10:09

Зниження тарифів для підприємства «Вінницяоблтеплоенерго»: відповідне рішення ухвалила обласна рада

25 вересня 2020, 17:37

Знову off line: у Вінниці з 28 вересня відновлять звичний режим навчання школярів

25 вересня 2020, 16:29

У Вінниці збільшили фінансування будівництва спорткомплексу на Янгеля на 8 млн гривень

25 вересня 2020, 12:51

У Вінниці в освітніх закладах безкоштовно харчуватимуться діти, постраждалі внаслідок воєнних дій

25 вересня 2020, 11:54

Вінницькі тепловики готуються до зими: перевіряють обладнання теплових мереж і техніку

25 вересня 2020, 11:16
Всі новини