Новини

Світлофори, нова розмітка та більше пішохідних переходів: як у Вінниці зміниться площа Гагаріна

9 червня 2020, 16:39

Встановити світлофори, нанести нову розмітку та облаштувати пішохідні переходи планують на перехресті вулиць Пирогова – Соборна – Хмельницьке шосе. Тут мають створити комфортні й безпечні умови для всіх учасників руху: пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту та автомобілістів.


Як пишуть на сайті міської ради, новий проєкт організації руху запропонувала компанія UCG. urban consulting group з Івано-Франківська. На перехресті має з'явитись 10 світлофорів для автомобілів, 10 світлофорів для пішоходів та 3 світлофори для трамваїв.  

За словами головного архітектора Агенції просторового розвитку Олександра Коротких, через площу Гагаріна проходять 5 із 6 трамвайних маршрутів міста та 18 із 33 автобусних та тролейбусних маршрутів. Майже всі із них курсують за напрямком "Пирогова-Соборна". 

– Наразі перехрестя на площі Гагаріна є суто автомобільним, а в рамках Концепції інтегрованого розвитку 2030 пріоритетом є пішохід, велосипедист,  громадський транспорт. Більшість переміщень по місту відбувається саме громадським транспортом – 52%, пішки – 31%, на приватних автомобілях – 14%. Такі дані  дослідження GFK  2018 року, – зазначив Олександр Коротких.

Фото: www.vmr.gov.ua

Архітектори зазначають, що це перехрестя є одним із найскладніших у місті. Нова організація руху підвищить безпеку, створить пішохідні зв'язки з аркою, що знаходиться на вході в Центральний парк, стабілізує роботу громадського транспорту, а також дасть можливість додатково озеленити площу. 

– Розглядалося кілька варіантів організації руху. Одним із них був і круговий рух. Однак він не розв'язує проблему. На перехресті існують 59 перетинів траєкторій транспортних засобів між собою та пішоходами. Зміна схеми організації руху, наприклад, із застосуванням кругового руху, може зменшити кількість конфліктних точок, але їх все одно залишається не менше 44. При цьому цей варіант не підходить для трамваїв. Також кругові перехрестя не рекомендується застосовувати, коли доля громадського транспорту понад 25%. Встановлення світлофорів дасть можливість створити безконфліктного регулювання перехрестя, коли всі учасники рухаються в різних фазах світлофору і їхні траєкторії не перетинаються в один і той же момент часу, – каже архітектор Агенції просторового розвитку Максим Кравчук.

Фото: www.vmr.gov.ua

Роботу перехрестя планують тестувати близько трьох місяців. Проводитимуть соцопитування, вестиметься відеофіксація та підрахунок зміни трафіку. За результатом тестування будуть прийняті рішення щодо визначення остаточного варіанту організації площі із висадкою дерев, зміною геометрії проїзної частини та влаштуванням острівців безпеки

Поділитися :

Останні новини

84% вінничан підтримують штрафи за неправильне паркування – соцопитування

8 липня 2020, 16:50

У Вінниці відновив роботу сервісний центр МВС на Брацлавській

8 липня 2020, 14:46

Понад 2,5 мільйони разів у червні вінничани користувались безготівковою оплатою проїзду

8 липня 2020, 13:47

"Не полігон, а сміттєпереробний завод": у Вінниці працюють над проєктом інноваційного утилізаційного комплексу

8 липня 2020, 13:04

Мер Вінниці Моргунов має найменший ризик корупції – рейтинг Obozrevatel

7 липня 2020, 11:01

Електоральні вподобання вінничан: майже 60% готові підтримати Моргунова на виборах, а 85% задоволені змінами у Вінниці

6 липня 2020, 16:18

Культура онлайн: які виставки, концерти та вистави пропонують вінничанам цього тижня

6 липня 2020, 15:10

Вінницька учителька перемогла у міжнародному конкурсі на найкращий дистанційний урок

6 липня 2020, 14:04

Коронавірус на Вінниччині: актуальна статистика на 6 липня

6 липня 2020, 12:02

У Вінниці з'являться додаткові станції велопрокату

6 липня 2020, 10:14
Всі новини