Новини

Туризм і карантин: що робити мандрівникам зі своїми бронюваннями

23 квітня 2020, 16:09

Цьогоріч мандрівником року можна назвати COVID-19. Вірусу не потрібні візи, бронювання квитків та готелів для того, аби безперешкодно подорожувати країнами світу. Натомість через пандемію ми змушені відмовлятись від своїх планів на відпустку та ловити сонячні промені через вікно на балконі, а не десь на пляжі.


У рамках інформаційного спецпроєкту “Антипандемія”, який щодня виходить на 101,8 FM, ми звернулись до експерта, аби з’ясувати, коли ми врешті зможемо поїхати у подорож та що робити зі своїми квитками.

На які терміни варто переносити подорожі, заброньовані на найближчі дати?

 – Немає ніякої гарантії, бо ніхто не знає, на який період цей карантин. Зараз працює зрозуміле усім юристам поняття "форс-мажору". На цей час туроператори звільняються від виконання своїх обов'язків. Як вони відправлять вас у Тайланд, Туреччину чи Єгипет, якщо нічого не літає? Це залежить від рішення уряду, – пояснює Валерій Сіверчук – лікар-хірург, ресторатор, тревел-експерт.

 Зараз більшість туристичних операторів пішли на те, що перебронювання відбувається на найбільш пізні дати. Валерій Сіверчук радить переносити свої бронювання, не на червень, а приблизно на вересень. 

– Я теж "попав", як усі інші. На 15 травня у мене була заброньована поїздка на Тенерифе (Іспанія - ред). Зрозуміло, що ніхто нікуди не полетить у цей час. Тож я зазарз підбираю собі вересневі дати.

Чи варто здійснювати раннє бронювання та який період?

Зараз існує чимало вигідних пропозицій раннього бронювання за низькими цінами. Однак чи виправданим є таке "капіталовкладення"?

– Краще нічого не бронювати. Тим, хто вже забронював, варто перенести свої путівки на серпень-вересень. Раніше навряд чи кордони не будуть відкриті. Якщо нічого не купували – не купуйте. Немає особливого сенсу. Хіба, якщо ви хочете купити путівку як "свідоцтво" того, що це рано чи пізно завершиться. Тоді купуйте на вересень-жовтень.

Маєте питання щодо карантину, коронавірусу чи будь-яких інших тем, які вас хвилюють? Приєднуйтесь у Viber до спільноти #antiПАНДЕМІЯ, а ми знайдемо експерта, який відповість на це питання.

 

Поділитися :