Новини

У Вінниці у трьох медцентрах можна зробити тест на коронавірус

7 квітня 2020, 13:07

Лише три заклади у Вінниці роблять тести на коронавірус пацієнтам, які мають легкі симптоми респіраторного захворювання. Вартість тесту коливається від 500 до 2200 гривень.


Про те, де та за скільки можна зробити тест на COVID-19 дізнавалась журналістка інформаційного порталу Vежа. Тести на коронавірусну інфекцію наявні у таких закладах: медичному центрі "Статус", лабораторії "Мед Лаб", у Міському лікувально-діагностичному центрі та у медичній лабораторії “Меділабс”.

У медичному центрі "Статус" такі тести можна зробити з 1 квітня. Це роблять в окремому приміщенні за допомогою мазка з ротоглотки та носоглотки методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція). Шукають частинки вірусу у лабораторії. Вартість аналізу – 2100 гривень. Результат відомий через 3 дні.

На фейсбук-сторінці медичного центру зазначають, що обстеження на COVID-19 потрібно пройти за наявності симптомів у таких випадках:

  • протягом останніх 14 днів ви спілкувались з людьми, у яких підтверджений діагноз лабораторно;
  • ви прибули з країни в якій підтверджено поширення коронавірусної інфекції;
  • останні 14 днів ви спілкувались з людьми, які мали симптоми коронавірусу та в висновку захворіли на нього.

У центрі журналістці Vежі повідомили, що тести роблять тільки за направленням. Також у медичному центрі ПЛР-тест на COVID-19 роблять лише за попереднім записом.

У медичній лабораторії "Мед Лаб" є можливість зробити два види тестів:
1) ПЛР-тест (зішкріб з носоглотки) – 2200 гривень (+20 гривень забір). Результат протягом чотирьох робочих днів (може бути раніше);
2) Тест на антитіла (аналіз крові; так званий експрес-тест) – 1000 гривень (+30 гривень забір). Результат протягом одного робочого дня.

Тут ці тести можна здавати без направлення лікаря. У лабораторії рекомендують "приходити натщесерце, не їсти нічого жирного і смаженого та не пити чай-каву зранку".

"Доцільніше здавати ПЛР-тест, адже він покаже, що у вас на цей момент. А експрес-тест – на антитіла, які виділяються протягом 5-6 днів після появи симптомів, а також якщо ви перехворіли", – пояснюють у лабараторії.

Тест на COVID-19 тут також роблять лише за попереднім записом, адже на день кількість місць невелика (у зв’язку з тим, що після кожного клієнта приміщення обробляють).

У Міському лікувально-діагностичному центрі можна зробити експрес-тест на COVID-19. Вартість послуги – 500 гривень (пільгова вартість – 250 гривень), а результат обіцяють вже за 15 хвилин. На запитання про обов'язковість направлення від лікаря, там відповіли: "Якщо ви знаєте, що вам потрібно цей тест зробити, то, будь ласка, без жодних направлень можете приходити". Також у закладі попереджають, що за три години перед здачею тесту потрібно не їсти та не пити, а приходити можна з 8:00 до 15:00.

Фото: ukrinform.ua

 У медичній лабораторії “Меділабс” є пункти забору, спеціально облаштовані для забору тестів на коронавірус за такими адресами:

– вулиця Миколи Амосова, 6

–  вулиця Миколи Оводова, 29

Пацієнти мають змогу здати 3 види тестів: 1) ПЛР діагностика; 2) тест на антитіла M; 3) тест на антитіла G. У лабораторії зазначають, що експрес-тест тут не роблять через їх занадто малу вірогідність!    

Журналістка Катерина Дядюк сходила в лікувально-діагностичний центр і зробила експрес-тест на коронавірусну інфекцію. За її словами, процедура така:

"Все як зазвичай: ви здаєте речі в гардероб, оплачуєте послугу, отримуєте свою частину розрахункової квитанції (адже інша – з ім’ям, прізвищем та адресою проживання – залишається у Діагностичному центрі) і йдете у процедурну. У процедурній мене попросили зачекати кілька хвилин. За цей час медсестра пішла в інший кабінет за експрес-тестом та одягнула захисні окуляри, одноразову шапочку й халат.

Перед тим, як взяти кров з вени, мене знову запитали ім’я, прізвище та по батькові, рік народження та адресу проживання. Поцікавилися, чому я звертаюся, та чи скаржуся ще на щось окрім сухого кашлю. Варто зазначити, що я уже третій тиждень лікую ларинготрахеїт.

Крім цього мене запитали про температуру тіла. Я її знала, бо поміряла перед виходом з дому. Але на рецепції у Діагностичному центрі температуру мені не поміряли, хоча іншій жінці, яка стояла поруч, температуру тіла поміряли безконтактним термометром.

Як виявилося, для цього тесту, достатньо однієї краплі крові. За тим мене попросили зачекати у холі 15 хвилин.

Склалося враження, ніби експрес-тестування на коронавірус тут не надто популярна послуга. На рецепції працівниці уточняли одна в одної, як правильно заповнювати квитанцію, а вкінці телефонували до когось й уточнювали як правильно оформлювати результати. Адже спершу результат тесту мені озвучили усно", – йдеться у матеріалі.

Виписку з результатом експрес-тесту, підписом та печаткою дали лише після того, як журналістка запитала про те, чи отримає якесь офіційне підтвердження. Варто зазначити, що тест показав негативний результат. 

Але експрес-тест не гарантує точний результат, адже цей тест показує наявність антитіл до вірусу в крові, а не присутність самого вірусу. Про це нагадують у Центрі громадського здоров’я МОЗ, коли звітують про статистику поширення коронавірусної інфекції в Україні.

 

Поділитися :