Новини

У Вінниці запрацював електронний квиток: як ним користуватись

6 грудня 2019, 14:21

Систему оплати проїзду в громадському транспорті за допомогою електронного квитка та безконтактних банківських карток запустили 2 грудня у Вінниці. Оплатити платіжною карткою можна завдяки стаціонарним валідаторам, які встановлені на кожних дверях.

Як розповіли під час прес-конференції, наразі система працюватиме в тестовому режимі. Вінничани зможуть обрати з-поміж декількох способів оплати: придбати паперовий квиток, оплатити за проїзд за допомогою Qr-коду чи смс-повідомлення та муніципальною карткою вінничанина.

Поки що система працюватиме у трамваях, а до кінця року запрацює у тролейбусах та автобусах. У маршрутних таксі тестування системи розпочнеться з січня наступного року. Вінниця може стати першим містом, у якому буде можливість сплатити за проїзд у маршрутці за допомогою е-квитка.

За словами Сергія Моргунова, це один із перших елементів Муніципальної карти вінничанина – електронного сервісу, який буде з роками наповнюватися новими цікавими напрямками. Він є прикладом для всієї України, як потрібно комплексно впроваджувати електронні сервіси, в тому числі в громадському транспорті:

Щоб сплатити за проїзд, потрібно прикласти картку вінничанина, телефон або банківську карту до валідатора і дочекатись, поки на екрані загориться зелена позначка. Система застрахована від несанкціонованого списання коштів – якщо повторно прикласти картку до валідатора, на екрані з'являться відомості про стан рахунку.

Оплатити за проїзд ще одного пасажира чи за багаж можна, вибравши відповідний пункт на валідаторі. Однак слід враховувати, що інтервал пред’явлення картки становить 10 хвилин. За словами директорки «Вінницякартсервіс» Катерини Бабіної, новою муніципальною карткою одночасно можна оплатити проїзду чотирьох осіб:

 

Що стосується пільгових категорій населення, то з їхніх карток будуть списуватись не кошти, а поїздки. Кількість поїздок не лімітована. Пільговики, які приїхали з інших населених пунктів, будуть показувати свої посвідчення. Як розповіла Катерина Бабіна, пільговими е-квитками на сьогодні користуються приблизно 600-800 разів на день.

Картки вже почали продавати у 42-х кіосках «Преса», які розташовані неподалік зупинок громадського транспорту. Поповнити картку вінничанина можна буде на сайті «Вінницякартсервіс» або через термінали. До кінця року з’явиться спеціальний мобільний додаток для iOS та Android. Через нього можна буде підв’язати картку вінничанина або банківську картку. У додатку буде видно усю статистику поїздок.

Вінничани також матимуть можливість пересісти на інший вид транспорту без додаткової оплати. Як пояснила Катерина Бабіна, це діятиме так: ви сідаєте у трамвай, сплачуєте за проїзд, проїжджаєте декілька зупинок. Далі ви можете пересісти на інший трамвай і повторно прикласти картку до валідатора. Списання коштів не відбуватиметься, якщо ви встигли зробити пересадку впродовж 30 хвилин. Пересісти на тролейбус чи автобус можна буде після запровадження такої системи оплати у них.

Ловити «зайців» будуть контролери зі спеціальними пристроями. Під час перевірки валідатори будуть блокувати, а контролери перевірятимуть оплату проїзду. Кожен пасажир прикладатиме муніципальну картку, телефон чи банківську картку до пристрою, на якому буде видно час останньої оплати за проїзд.

Нагадаємо, у 2018 році між Вінницькою міською радою, комунальним підприємством «Вінницякартсервіс» та компанією VISA було підписано Меморандум про співпрацю, завдяки якому у пасажирів громадського транспорту міста з’явилась можливість оплачувати проїзд не тільки за допомогою Муніципальної картки вінничанина, а й будь-якими безконтактними платіжними засобами будь-якого банку України та світу. Проєкт впровадження безготівкової оплати проїзду у громадському транспорті Вінниці фінансується коштом кредитних коштів ЄБРР (Європейський банк реконструкції і розвитку). Розробником програмного забезпечення проєкту стала чеська компанія Mikroelektronika.

Поділитися :

Останні новини

Під Вінницею на дорогах з'являться "дезінфекційні коврики" для автомобілів

2 квітня 2020, 17:00

Наступного тижня у Вінниці завершиться опалювальний сезон

2 квітня 2020, 16:05

Філармонія і карантин: вінницькі музиканти записали відеокліп з популяризації соціалізації

2 квітня 2020, 15:32

У вінницькому зоопарку поповнення: народилось ведмежа

2 квітня 2020, 14:01

У Вінниці триває будівництво нової школи на Поділлі

2 квітня 2020, 13:25

На Вінниччині вже 54 випадки коронавірусу, один пацієнт одужав

2 квітня 2020, 12:26

Вінницька екскурсоводка проводитиме онлайн-подорож містом

2 квітня 2020, 09:53

Гройсман закликав центральну владу не зменшувати місцеві бюджети

1 квітня 2020, 16:56

Вінницькі комунальники використали на дезінфекцію вулиць понад мільйон літрів розчину

1 квітня 2020, 16:21

"Стопвірус" в дії: лікарям районних лікарень Вінниччини передали захисні набори

1 квітня 2020, 15:42
Всі новини