Новини

У Вінниці зроблять усе, аби забезпечити базові потреби громади попри скорочення бюджету

17 квітня 2020, 14:22

Забезпечувати базові соціальні потреби громади Вінницької міської ОТГ муніципалітет буде, не зважаючи на те, що після ухвалених змін до держбюджету, на місцеві бюджети лягає серйозне фінансове навантаження.


Про це розповів під час онлайн-брифінгу міський голова Сергій Моргунов. Він зазначив, що ці зміни тягнуть за собою суттєві скорочення видатків на різні сфери розвитку міста.

– Якщо говорити безпосередньо про місцеві бюджети, то ці зміни невтішні. Суттєво скорочені видатки на освіту, соціальний захист, культуру. А також не всі проєкти ми зможемо реалізувати в рамках Державного фонду регіонального розвитку, тому що він скорочений в загальному на 30%. Також буде суттєво скорочено субвенції на соціально-економічний розвиток територій, так само – субвенції на підтримку розвитку ОТГ. Зменшено субвенцію майже на 1 мільярд гривень на розвиток системи екстреної медичної допомоги в Україні. Я вважаю, що це неправильний підхід, – зазначив міський голова Сергій Моргунов. 

Міський голова розповів, що за попередніми розрахунками, у першому півріччі бюджет Вінниці втратить понад 370 мільйонів гривень. Тому видатки бюджету вже скоротили на 348,8 мільйона гривень. Як результат – не вдасться реалізувати ряд важливих проєктів.

– Ми суттєво переглянули видаткову частину бюджету міста і зробимо усе для того, аби усі захищені статті були профінансовані. А це: заробітні плати медиків, закладів освіти, спорту та культури, оплата енергоносіїв та комунальних послуг, медичні препарати, відповідні соціальні допомоги (ті, які в межах повноважень міста Вінниці). Натомість незахищені статті та видатки будуть суттєво скорочені.

Нагадаємо, днями на позачерговому засіданні Верховна Рада Україна ухвалила зміни до державного бюджету. Депутати своїм рішенням скоротили видатки на виплату пільг та житлових субсидій, на підтримку та розвиток об’єднаних територіальних громад та багатьох інших програм.

Поділитися :

Останні новини

Реконструкцію вінницького дитсадка №26 планують завершити до осені

4 червня 2020, 13:44

У Вінниці на Космонавтів облаштували закритий контейнерний майданчик

4 червня 2020, 13:08

Коронавірус на Вінниччині: актуальна статистика на 4 червня

4 червня 2020, 11:31

"Вінницяобленерго" проведе розіграш серед вінничан, які передаватимуть показники лічильника

4 червня 2020, 09:51

Вінницьким пенсіонерам купили абонементи на користування велопрокатом

3 червня 2020, 17:39

"Вінничани важливі": місцевим підприємцям платитимуть за кожного нового працівника

3 червня 2020, 16:02

У вінницькому мікрорайоні "Тяжилів" восени відкриють новий садочок

3 червня 2020, 14:51

Вінничанка просить встановити лавки з укриттям від дощу

3 червня 2020, 13:06

Коронавірус на Вінниччині: актуальна статистика на 3 червня

3 червня 2020, 11:07

У Вінниці планують відкрити соціальний ресторан, де працюватимуть люди з інвалідністю

3 червня 2020, 10:14
Всі новини